• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,923
Re: Kuničarstvo

A mi doma jedemo kuniće bar jednom, dvaput tjedno, već smo se zaželili ,,salame,,.
 

dzoni

Član
Tu od
19 Ruj 2014
Poruka
123
Re: Kuničarstvo

kod nas ljudi neznaju jos sta je kunic puno njih kupi rade masnu svinjetinu
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

znam ja šta je kunič al znam i šta je svinjetina :icon_e_biggrin:
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,923
Re: Kuničarstvo

Sutra ću na Trešnjevku ,zna neko zalutati s dobrim kunićima.
 

antonio11

Član
Tu od
27 Pro 2013
Poruka
268
Re: Kuničarstvo

ja lakse nekom prodam zivog za rasplod nego meso

ja se baš ne bi složio s tobom ja lakše prodam zaklanog za meso nego rasplodnog jer naš narod vam je ljeni da bi uzgojio nešto za sebe osim nas još malo šta nas je ostalo da bi si odhranili koju životinjicu da znamo šta su uzgojili i šta će zaklat i sta će onda kasnije jest
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,923
Re: Kuničarstvo

Tako je, svi samo žicaju ,daj imaš kojeg za ispeć. Kad mu veliš evo ti mali pa si ga hrani 3mj, onda se ljute.Već ishranjenog znam i sam pojesti.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Bravo Jimmy!! Ako volim pojesti kunića ne znači da ne znam pojesti i
odojka ili janje ili jare!!
A silom prilika ću pojest i kelja, ali ipak mi je draže zelje pretvoriti u meso pa na taj način konzumirati vitamine!!! Hiiiiiihiiii....
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Bok, kolege forumaši!!
Kupio sam u njemačkoj orijaša, mužjaka, savršenog exterijera i ne baš jeftinog! E sad se, nakon mjesec dana, otkad je kod mene, pokazao kao pravi manijak, znači tuče prednjim nogama i grize k'o luđak čim gurnem ruku u zečinjak! Jutros mu išao promjeniti vodu i tako me ugrizao za prst da sam morao na šivanje, tri šava! I to već traje neko vrijeme da se tako luđački ponaša! Čisto me strah više otvoriti vrata! Gori je od psa!
Kako mu to odviknuti, a da ga ne moram zaklati! Preskup je, a još mi nije dao podmladak, premlad je za sex, tek je 7 mjeseci! Jel imao još tko takve probleme (ja do sada ne) i kako ih riješiti?, ako je moguće...
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,923
Re: Kuničarstvo

Tu nema puno pomoći,kad mu prilaziš prvo mu baci malo zelene trave da ga zabaviš.Neidi mu rukom prema naprijed nego odozgor . Probaj ga staviti u sasvim mali kavez te ga tako svaki dan dragaj i naući da te ponjuši i stekne p ovjerenje.Kasnije će valjda skužiti da kad ide u taj mali kavez da je vrijeme za draganje.Češkaj ga iza uha tako da ga skroz spusti prema naped. Uhvati mu uši pri korjenu među prste te mu ih protresi. Čupaj ga za kožu na glavi višlje očiju.Moja kćer je neke tako dovela u red.Uzroci su vjerojatno neki poremećaj zbog srodstva ,to što nisu bili u rukama ili loše postupanje vlasnika npr. draženje.Moguće da ga i nešto uznemirava noću ,mačka ,tvor isl.,iako ne može do njega ,pa je stekao obrambeni stav.
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

imao sam i trenutno imam jednu takvu ženku ,s vremenom bi se trebao smiriti samo neka navikne na tvoj miris i nek skuzi da mu nisi prijetnja,mazi ga...
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,923
Re: Kuničarstvo

Imao sam ženku šarca koju sam morao doslovce hraniti lopatom.Sve mlade je dva puta pojela.Jednog sam ju dana na silu izvadio iz gajbe i samo se stresla ,krepala mi u rukama od infarkta.Poslije mi je prvi vlasnik priznao da je iz srodstva bratxsestra vraćeno pod oca.Neki su imali zube ko vampiri da su jedva jeli ,a neki munjeni kanibali.
 

dzoni

Član
Tu od
19 Ruj 2014
Poruka
123
Re: Kuničarstvo

ja se baš ne bi složio s tobom ja lakše prodam zaklanog za meso nego rasplodnog jer naš narod vam je ljeni da bi uzgojio nešto za sebe osim nas još malo šta nas je ostalo da bi si odhranili koju životinjicu da znamo šta su uzgojili i šta će zaklat i sta će onda kasnije jest

slazem se sa tobom ali meni ciste kupe poznanici oni koji znaju sto kupuju a preko oglasa svi mi traze za uzgoj mozda doma poslije ga ispece ko ti zna:D:
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Hvala na savjetima! Ne, nije iz nikakvog srodstva! Dobio sam sve papire uz njega, tetoviran je i sve po ps-u! Nakon "napada", nema veće maze od njega! Priđe ruci i doslovno gura njuskom da ga češkam! Hranu neće ni pipnuti prije nego ga pomazim, a prije toga ja dobijem po ruci!! Njemu je to vjerojatno neka vrsta igre, ritual, koji se meni ne sviđa i stvarno je sad postao bolan!! Nadam se da će uskoro prestati, inače ću ga morati riješiti nakon prvog legla s muzijacima! Nadam se da će biti koji muški, jer njegov prethodnik je davao samo ženke!!
Šteta bi bila izgubiti takvog mužjaka, a i novce!!!
P.S. Ne bih rekao da mu nešto ometa san, a životinje obožava, moj pas mu je "najveći" prijatelj! Kad otvorim zečinjak, pas odmah uskoči kod njega i sve super!! Nemam pojma!!
Hvala još jednom...
 

antonio11

Član
Tu od
27 Pro 2013
Poruka
268
Re: Kuničarstvo

znam da ovo nije oglasnik ali evo imam dva oglasa:
1.prodajem ovnoliku ženku madagaskar šaru staru 4 mjeseca tetoviranu
2. prodajem panonsku ženku staru 6 mjeseci kupljenu od našeg člana marina ili mijenajam za mlade kuniće od 2-3 mjeseca starosti mogu biti i mješanci
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,923
Re: Kuničarstvo

Danas sam dobio tri kunića koji samo što ne uginu.Stari su oko 1,5mj. Sama kost i koža,a djeluju napuhnuto.Stavi sam ih u karantenu na sijeno, smjesu i vodu međutim nisu ništa okusili.Ima tko kakvu ideju.
 

Sanja1212

Novi član
Tu od
9 Tra 2012
Poruka
29
Re: Kuničarstvo

dati im nešto za dizanje imuniteta i poboljšanje apetita (B vitamini) HITNO!,
naime imala sam tele ístog lošeg stanja, kupila mu Calf aid i nakon samo 1 dana velika promjena, normalno jede i "udebljo" se prilično.
Pitaj veterinare uet consultinga - link/
http://vetconsulting.hr/kontakt
zovi na mobitel!
odgovoriti će ti imaju li nešto prikladno kunićima, kao Calf aid za telad,
sretno, držim palčeve kunićima
 

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
Re: Kuničarstvo

Danas sam dobio tri kunića koji samo što ne uginu.Stari su oko 1,5mj. Sama kost i koža,a djeluju napuhnuto.Stavi sam ih u karantenu na sijeno, smjesu i vodu međutim nisu ništa okusili.Ima tko kakvu ideju.

Džaba ti ideje,kad im ispadne kičmica i nabrekne stomak,nema im pomoći.Pokušavao sam takve liječiti i davao im inekcije i samo im produljio patnju.Odmakni ih što dalje od kunićarnika.
 

Najnoviji postovi

Na vrh