• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

antonio11

Član
Tu od
27 Pro 2013
Poruka
268
Re: Kuničarstvo

probaj s kamilicom čajem i krpicom isprat
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,923
Re: Kuničarstvo

Sta se gubi reprodukciom,koje osobine,odnosno na sta ona utice i sta mi je naj bolje od one tri kombinacije?

Ako se misliš baviti hibridima nabavi za početak panonce, Vidjet ćeš da već njihovi mladi neće biti ko oni.Što ćeš dublje ići u njihovo daljnje razmnožavanje biti će ti sitniji .a o famoznom 3mj. 3kg. možeš samo tada sanjati.Nije stvar da nabaviš kuniće od različitih roditelja, nego od roditelja koji su najbliži nultoj generaciji. Ja imam sada jedan par čiji su baba i djed sa instituta. Muški sa dva i po mjeseca na vagi 2.90 a ženka 2.70 . Šta će oni davati to ću tek vidjeti.Ući se na vlastitim greškama.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Zanimljivo,robelar...
Kod velikih (orijaških) rasa je uvijek obratno! Mužijaci su lakši nego ženke, uvijek! Dok su mali nije tako, a čim prijeđu dva mjeseca odmah znaš koji su muški, a koji ženski!
Ok, moraš dobro poznavati rasu da bi mogao prepoznati 200 gramma razlike, ali nakon par godina nije problem!!!
To je naprimjer prednost kod "starih" rasa u odnosu na hybride! Sam sebi vršiš selekciju i možeš samo napredovati sa kilazom i veličinom!!! Nevažno da li su to srednje rase ili orijaške!! Prije sam držao paralelno uz orijaške još i kaliforniju i isto je tako funkcioniralo! Hybridne rase kunića su isto što i hybridne kokoši!! Originali su uvijek bolji nego potomci, i to je tako....
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,923
Re: Kuničarstvo

A isto tako imam mojih panonaca od 2.5mj. koji su tek 1.80 kg. Zakljući sam.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,923
Re: Kuničarstvo

kninquin moja najteža smeđa orijašica je bila od gospodina dimnjačara iz Bregane teška 9.60kg.Ni sam nisam mogao vjerovati da je toliko nabila .Vagana je pred svjedocima .Na žalost nikad ju nisam uspio pripustiti niti sa jednim mužjakom koji su svi bili lakši od nje.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Ne znam zašto, moji muški su svi lakši od zečica i nemam problema s pripustom! Sad sam pripustio orijašicu pod šarca (imam i jedne i druge), mladi iz njemačke uvezen, ima 10 mjeseci i 9 kg, a orijašica mi je dosta smrsala preko ljeta, bar izgledom, i ima također 9 kg!
Inače je sigurno preko 11 kg, ne znam, nisam ju nikad vagao po zimi, ali ove godine hoću! Znam da je to kod orijaških rasa jako važno da je muzijak lakši i manji, inače se jako tesko ili skoro nikako ne mogu okotiti! Orijaški kunići inače kote mali broj, 7-8 kom. i ako su mladi preveliki, uginu prije nego se i okote (udave se jer "porod" dugo traje)! Inače, ako vodim računa o tim stvarima, nemam nikakvih problema!
Baš me zanima kakvi će biti mladi, jer su to onda hybridi prvog koljena, a dida s očeve strane je bio 12 kg!! Sad mi treba mesa jer sam ostao bez kunićjeg mesa, a to je strašno!!! :)
 

slawen

Član
Tu od
15 Lis 2014
Poruka
75
Re: Kuničarstvo

kupi kremu u ljekarni poljoprivrednoj doduse je za pse i mačke ali je odlićna i da dođe 80 kn neki dan sam kupio
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

antonio11

Član
Tu od
27 Pro 2013
Poruka
268
Re: Kuničarstvo

kninquin moja najteža smeđa orijašica je bila od gospodina dimnjačara iz Bregane teška 9.60kg.Ni sam nisam mogao vjerovati da je toliko nabila .Vagana je pred svjedocima .Na žalost nikad ju nisam uspio pripustiti niti sa jednim mužjakom koji su svi bili lakši od nje.

kninquin ima pravo moj mužjak je teži od ženki za neku kiliu kilu i pol i nikako ih nisam mogao uparit dva dana pokušavao parit i evo danas sam je stavio pod mužjaka i pao je od prve
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Ljudovi čime rijesavate šugarac u ušima zečeva

Ja sa Neopitroid u prahu! Neki govore da ne valja s tim, ali ja sam uvjeren da nema bolje metode! Nije otrovan za toplokrvne životinje, i šugarac nestane za jedan dan!!!
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,923
Re: Kuničarstvo

Ako ti ne smeta da su ti kuniči 10 dana masni našpricaj im uha sa WD40 .imaš i mali nastavak sa cjevčicom.Mojima prošlo od prve,Možeš i sa svinjskom masti, jestivim uljem ,maslinovim pomješanim sa petrolejom.Sad više ne možeš ništa kupiti bez veterinarskog recepta a on ti je za svaku stvar 10kn.I JOŠ JEDNO UPOZORENJE nemoj špricati uši ženkama koje su visoko skotne ili imaju male. Mogu pobaciti ili napustiti male.
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

i sta ti to govori o wd-u !!! a ja mislio da je wd-za neke druge stvari :icon::mur:
još samo fali da se brenerom pali šugarac


Neopitroid je djelotvoran,nije štetan,jeftin...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

antonio11

Član
Tu od
27 Pro 2013
Poruka
268
Re: Kuničarstvo

kad smo već kod toga mužjak i ženka imaju šugarac ,a tetovirani su pa me zanima dali to smeta tetovaži ako bi namazao s uljem
 

nera007

Član
Tu od
21 Lis 2013
Poruka
163
Re: Kuničarstvo

Ne znam zašto, moji muški su svi lakši od zečica i nemam problema s pripustom! Sad sam pripustio orijašicu pod šarca (imam i jedne i druge), mladi iz njemačke uvezen, ima 10 mjeseci i 9 kg, a orijašica mi je dosta smrsala preko ljeta, bar izgledom, i ima također 9 kg!
Inače je sigurno preko 11 kg, ne znam, nisam ju nikad vagao po zimi, ali ove godine hoću! Znam da je to kod orijaških rasa jako važno da je muzijak lakši i manji, inače se jako tesko ili skoro nikako ne mogu okotiti! Orijaški kunići inače kote mali broj, 7-8 kom. i ako su mladi preveliki, uginu prije nego se i okote (udave se jer "porod" dugo traje)! Inače, ako vodim računa o tim stvarima, nemam nikakvih problema!
Baš me zanima kakvi će biti mladi, jer su to onda hybridi prvog koljena, a dida s očeve strane je bio 12 kg!! Sad mi treba mesa jer sam ostao bez kunićjeg mesa, a to je strašno!!! :)

Moj mužijak šarac je stariji od ženke sedam dana, a uočljivo manji.Zato mi je puno razigraniji od nje,a ona pomalo divlja.Nije agresivna,ali na prvi kontakt sa rukom bježi i prilično je nepovjerljive.Mužijak je sličan,ali se već zbližavamo.Nadam se da će tako biti i sa njom.Pustila sam ih prije tri dana na parenje,stavit ću opet na kontrolno.Vidjet ću kakva će biti majka.Nisam znala da je poželjno da je mužijak manji?
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Antonio11, ulje ne smeta tetovaži, ali smeta kuniću! Strašno ga svrbi i ono što je za kuniće najvažnije, sluh im je totalno zatvoren pa se počnu češkati i to toliko jako da znaju izgubiti svu dlaku na području vrata i glave, a mogu si i oči oštetiti s kandžama!! Uz ove probleme im se sva dlaka polijepi i odvratno izgledaju!!
Iz tih razloga ja preferiram prah na mjesto tekućine, bezbolan je, ne smeta ničemu, direktno se lijepi samo na sugarac, a sluh kunića nije spriječen ni na sekundu te ne doživljavaju stres i dezorjentaciju!! Prah je uvijek bolji od tekućih sredstava, kako kod ljudi tako i kod životinja!! Ti odluči, ovo je samo prijedlog!!!
Osim toga, kad otresu s ušima, prah se raširi po cijelom kunićarniku te na taj način riješiš i probleme sa svim insektima i mogućim parazitima!!!
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Nera007, to da šarcima ti je normalno da su muzijaci mirniji i ako radiš s njima su velike maze, obožavaju češkanje između ušiju i po nosu!! Ženke su druga priča, znaju biti mazne, ali cijeli život su nepovjerljive, to im je u prirodi radi zaštite mladih!! Kod "belgijskih" je totalna suprotnost!! Vrijeme selekcije je dovelo do toga da majka dopusti i pregled gnijezda već prvi dan, a da ne reagira uopće, što naravno nije pozitivna osobina!!
P.S. Znači ipak si ih pripustila prije proljeća??
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,923
Re: Kuničarstvo

Uginuo je jedan od ona tri bolesna i to crveni.Ova druga dva su zasada dobro.
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

"Osim toga, kad otresu s ušima, prah se raširi po cijelom kunićarniku te na taj način riješiš i probleme sa svim insektima i mogućim parazitima!!![/QUOTE]"

pa koliko ti tog praha stavljaš,cijelo pakovanje!??
doduše tvoji imaju velke uši (pogledao sam album),al ni kuničarnik ti nije mali :)
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,923
Re: Kuničarstvo

Na njuškalu čovjek prodaje smjesu za kuniće koju sam pravi doma. Mješa kukuruz zob soju ječam sijeno. Kila 3 kune ,pakovanje 20kg.
 

Najnoviji postovi

Na vrh