• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

antonio11

Član
Tu od
27 Pro 2013
Poruka
268
Re: Kuničarstvo

Antonio11, ulje ne smeta tetovaži, ali smeta kuniću! Strašno ga svrbi i ono što je za kuniće najvažnije, sluh im je totalno zatvoren pa se počnu češkati i to toliko jako da znaju izgubiti svu dlaku na području vrata i glave, a mogu si i oči oštetiti s kandžama!! Uz ove probleme im se sva dlaka polijepi i odvratno izgledaju!!
Iz tih razloga ja preferiram prah na mjesto tekućine, bezbolan je, ne smeta ničemu, direktno se lijepi samo na sugarac, a sluh kunića nije spriječen ni na sekundu te ne doživljavaju stres i dezorjentaciju!! Prah je uvijek bolji od tekućih sredstava, kako kod ljudi tako i kod životinja!! Ti odluči, ovo je samo prijedlog!!!
Osim toga, kad otresu s ušima, prah se raširi po cijelom kunićarniku te na taj način riješiš i probleme sa svim insektima i mogućim parazitima!!!

pa to sam i mislio samo nisam naveo da imam prah žute boje mislim da se zove jod
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

pa koliko ti tog praha stavljaš,cijelo pakovanje!??
doduše tvoji imaju velke uši (pogledao sam album),al ni kuničarnik ti nije mali :)[/QUOTE]


Hahahaha,...
Na deset komada ode nekada i više od jednog pakovanja!!
Te slike su malo starije, ali to je otprilike to! Sad imam sva rasplodna grla iz njemačke i uši su im malo veće! Orijašu muškom su trenutno 28 cm, a drugima između 25 i 28 cm!! Ne znam ovdje postaviti slike, već samo na profilu!! Svaki kunić ima 1,5 qm box (prije su bili na podu, a sad ima svaki svoj zečinjak)!
Promijeniti ću sad slike i na profilu!!!
 

Bosko

Član
Tu od
18 Tra 2014
Poruka
87
Re: Kuničarstvo

Ako se radi sa sumporom tada se sumpor miješa sa uljem da se dobije gustoća kreme pa se sa vatenim štapićem maže uho.
 

nera007

Član
Tu od
21 Lis 2013
Poruka
163
Re: Kuničarstvo

Nera007, to da šarcima ti je normalno da su muzijaci mirniji i ako radiš s njima su velike maze, obožavaju češkanje između ušiju i po nosu!! Ženke su druga priča, znaju biti mazne, ali cijeli život su nepovjerljive, to im je u prirodi radi zaštite mladih!! Kod "belgijskih" je totalna suprotnost!! Vrijeme selekcije je dovelo do toga da majka dopusti i pregled gnijezda već prvi dan, a da ne reagira uopće, što naravno nije pozitivna osobina!!
P.S. Znači ipak si ih pripustila prije proljeća??

Jesam,nemam šta čekati.Dobro ću zašuškati kavez pa šta im Bog da.Sad imam samo par šaraca, a imam i hrane u zalihama tako da nema razloga da se ne pokuša.Nisam primijetila da se tjera,one njene dane,ali sam pokušala i parili su se,pa sad da li je uspjelo vidjet ćemo.Ja sam zaokružila datu ma kalendaru:icon_pray:
 

krunomar2

Član
Tu od
31 Ožu 2013
Poruka
38
Re: Kuničarstvo



Starost ista, linije različite,čisti kalifornijski..
Šta mislite koji su poslije imali pravilnije oznake,čistiju crnu i ljepšu snježno bijelu dlaku?!! I teži 25%?

Mislim da ovi sivi na prvoj slici.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Poštovani, sve sam "živo" pretražio i nigdje ne mogu pronaći kako postaviti fotografije na forumu! U profilu ih imam ali ne i na forumu!! Kako to učiniti??
 

Miso

Član
Tu od
8 Lip 2011
Poruka
40
Re: Kuničarstvo

Pozdrav kunićoljupci,

Imam jedan problem, jutros sam primjetio na odraslom muzjaku oteceno podrucje iznad ociju, usi su mu ciste. Prostor mu redovito odrzavam cistim. Cudno se glasa, sumnjam na miksomatozu. Jeli netko imao iskustva sa time? Da zeca uspavam ili da ga vodim veterinaru?

Ostatak kunica, oko 25 su normalni, ponasanje nepromjenjeno, razigrani i veseli.
 

antonio11

Član
Tu od
27 Pro 2013
Poruka
268
Re: Kuničarstvo

ona smjesa sa njuškala danas kad sam išao iz zagreba usput mi je bilo i uzeo sam je i razlika između nje i čakovečke ovako na oko je ta sto je ova krupnija i malo bljeđa budem je posliko pa stavio kasnije skupa sa gajbama i kunićima
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,923
Re: Kuničarstvo

Pozdrav kunićoljupci,

Imam jedan problem, jutros sam primjetio na odraslom muzjaku oteceno podrucje iznad ociju, usi su mu ciste. Prostor mu redovito odrzavam cistim. Cudno se glasa, sumnjam na miksomatozu. Jeli netko imao iskustva sa time? Da zeca uspavam ili da ga vodim veterinaru?

Ostatak kunica, oko 25 su normalni, ponasanje nepromjenjeno, razigrani i veseli.

Probaj kontaktirati veterinara za savjet bez da ga nosiš jer će ti uzeti više nego što vrijedi.Cvili jer ga boli.Možda se udario i sl. Odvoji ga od drugih i promjeni mu gajbu.Vjerojatno je neka upala i treba antibiotik.
 

dusansk

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
200
Re: Kuničarstvo

Ako kunić ima krastu na njušci, šta to može biti? Dali je od komaraca ili nešto drugo ???
 

Najnoviji postovi

Na vrh