• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Šta pališ brenerom????
Uši???
Heb...e!, jadni kunići!!

Ma zezam se, znam na šta misliš!!
Ja svoje kunićarnike samo sa krečom jednom godišnje, ne mogu koristiti brener jer su drveni!!, a ostalo učine kunići sami kad raspu ostali neopitroid iz ušiju!!
Ako moš spaliti to je najbolje, u svakom slučaju!!!
 

slawen

Član
Tu od
15 Lis 2014
Poruka
75
Re: Kuničarstvo

prvo naspricam uha s ovim za muhe pa upalim sa upaljačem da gori uho i onda potpalim brener na uho i onda ga opalim i imam bilogorskog opaljenog,nemogu vjerovat ma koliko bio ucinkovid raid nebi im nikad spricao s njim ja se gusim od njega a kamoli zečevi,jel dobro sa izosanom naspricat imam ga viska
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Re: Kuničarstvo

Ja neznam o ćemu vi prićate, da li o šugi u ušima ili o tekuti i dezinfekciji i deratizaciji kunićarnika.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Nisam znao za taj proizvod, ali djeluje izgleda dobro! (upravo pročitao)!
Ali pošto loše djeluje na oči, dišni sustav, sluznice,...nemoj odmah nakon dezinfekcij stavljati kuniće u kunićarnik! Jako su osjetljivi, a taj izosan nije baš idealan da ga polizu ili da im dođe do očiju, osim toga je na bazi klora, a i sam znaš da klor nije dobar ni za ljude, a kamoli za kuniće! Da ja imam takvu mogućnost kao ti, držao bih se brenera! Kemiju koristi samo ako nemaš drugih mogućnosti, a kako si sam kazao-imaš!! Brener je djelotvorna metoda, znači...
Sam odluči!!!

Robelar, ima tu svega pomalo!!
Ali de ti meni reci, molim te šta podrazumijevaš pod deratizacijom kunićarnika!!
Kako to uspijeva? Kod mene se uvijek nađe dikoji štakor..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

ja palim brenerom sad s cime spricate



(Powered by frubar.net)


znaći s ovim ja špricam,imam drvene kuničnjake,nemam puno problema s šugarcem tak da mi je ovo najpovoljnija i djelotvarna metoda,a ne šteti ni meni ni kuniću...
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Re: Kuničarstvo

Robelar, ima tu svega pomalo!!
Ali de ti meni reci, molim te šta podrazumijevaš pod deratizacijom kunićarnika!!
Kako to uspijeva? Kod mene se uvijek nađe dikoji štakor..
Kad sam lani rušio neke gajbe našao sam mišja gnjezda sa malima.Od tada redovno trujem miševe ,postavljam mišolovke ,pustim mačku da spava na sjenu.Sad nema miševa ni pod razno.Po dvorištu mi patrolira terijerka koja riješi nezvane goste kao štakor kuna isl. Pazi gdje držiš hranu jer se prenašaju tako bolesti i na životinje i na ljude , npr. mišja groznica preko mokraće.Izosan je super za oprat hranilice , pojilice ,kaveze isl, piše da ubija i HIV .Ako malo pošpricaš kunića poćet će kihat i dlaka mu požuti i to je sve.
 

mare

Član
Tu od
3 Velj 2014
Poruka
65
Re: Kuničarstvo

Evo ovako
24.09 kunica pustena na parenje
Tek prije 3 dana znaci 01.11napravi gnijezdo izvan kotilice, na ulazu :mur: i ja tuki premjestim unutra i nista
Izgleda kao kamion a nista od kocenja
Sta se desava?? :confused:
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

pretpostavljam da sad traži dečka,(pogledaj),nije se naganjala 24,9
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Re: Kuničarstvo

Evo ovako
24.09 kunica pustena na parenje
Tek prije 3 dana znaci 01.11napravi gnijezdo izvan kotilice, na ulazu :mur: i ja tuki premjestim unutra i nista
Izgleda kao kamion a nista od kocenja
Sta se desava?? :confused:
Vjerojatno neki poremećaj tzv. lažna trudnoća.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Isti sam ja problem imao prije tri dana! Od super zečice, ima dvije godine, kotila se vec 5x i nikada još nisam imao nešto slično s njom! Stomak i dalje k'o da ih nosi 20 komada, kompletan vrat i stomak očupala, ali od mladih ništa! Ne samo s njom, nikad s ni jednom zečicom takvih problema...
Sve mi nešto "poremećeno" ove godine!...
 

mare

Član
Tu od
3 Velj 2014
Poruka
65
Re: Kuničarstvo

To bi i ja pomislila da nije kao slon i da ne pravi pokolj kad je muzjak u blizini,ovo joj je drugo kocenje.Prvo je pravila gnijezdo i kotila se...pomislila sam da nisu umrli mladi u njoj?? Nemam pojma, ide mi na zivce od samog pocetka jer po pameti slicna kokosi,toliko da mi je se neda ni ispec za rucak!!
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Isto ka i kod tebe! Zecana hoće ubiti, još je kao bomba, ali se posr...la u gnijezdo, znači ništa od podmlatka! Pričekat ću još koji dan, možda je prenijela za 2-3 dana! Jučer se trebala kotiti...nada umire zadnja!
Žao mi ju zaklati, jer koti puno (zadnji put 16/14 odgojila) i brižna je majka!!!
katastrofa ove godine, nemam dosta kunića ni za sebe, a ljudi navalili k'o ludi za kupiti...
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
I sta je sad s njom?

proćitaj ono što sam ti napisao,pa ak se ne ganja,kad bude nađi joj dečka

Isto ka i kod tebe! Zecana hoće ubiti, još je kao bomba, ali se posr...la u gnijezdo, znači ništa od podmlatka! Pričekat ću još koji dan, možda je prenijela za 2-3 dana! Jučer se trebala kotiti...nada umire zadnja!
Žao mi ju zaklati, jer koti puno (zadnji put 16/14 odgojila) i brižna je majka!!!
katastrofa ove godine, nemam dosta kunića ni za sebe, a ljudi navalili k'o ludi za kupiti...

ovo mi je najbolja godina,jake zime nije bilo tak da su počele s kotnjom krajem 2 mj.i sad prije 3dana okotile se zadnje,više ih neču pripuštat do proljeća
jedini mi je problem kud s njima :eek:: pun frižider puni zećinjaci ...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Blago tebi Jimmy!!
Ja svoje ne pripuštam po ljeti! Od ca.svibnja pa do listopada nema kočenja, zavisi od vrućina!! Tako da sad već 6 mjeseci nije bilo podmlatka, a previše sam ih prodao ljetos!
Nadam se da ce ih biti 50-ak do Božića! Ali kako je krenulo sve je jedan VELIKI upitnik!!!
Sad idem 'ranit, pa ću vidit sa ovom zečicom što joj se ne da kotiti jel se "odlučila" postati mama...
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

zaboravio sam reći da ni ja ljeti ne pripuštam ali ove g.skoro da ni nije bilo ljeta,hrane (trave)ko u prići još uvijek kosim,a prošle g.sve je bilo spaljeno već u 7mj.
a i imam previše zećica,moram malo smanjiti
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Dobro jutro!!
Evo kod mene ima novosti, zečica se okotila!!! Ili bolje reći otelila!!
Ima samo 2 komada i to stvarno KOMADA!! Nisam u životu vidio veću "novorođenčad"!
Super mi je krenulo ove godine!! 5 zečica, a dva mlada....

zaboravio sam reći da ni ja ljeti ne pripuštam ali ove g.skoro da ni nije bilo ljeta,hrane (trave)ko u prići još uvijek kosim,a prošle g.sve je bilo spaljeno već u 7mj.
a i imam previše zećica,moram malo smanjiti

I ja sam imao do ove godine 10 ženkih, ali dvije mi uginule (orijašice), tri sam prodao jer ih je stvarno previše, pa kad imam mlade (a znalo ih je biti i 80 u turi, pa se nekad poklope i dvije ture odjednom), pojedu vreću peleta za dva dana + ostalo zrno + sijeno ili trava, mrkve, kupus,...
Toliko brzo ne moš prodat/pojesti koliko se brzo kote i rastu!
A sad sam zaribao, imam ih u kunićarniku, a nekih desetak samo u "dubokom"!, morat ću počet šparat na kunićjem mesu po prvi put u životu....X(
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

de mi reci do koje kilaže toviš za duboki i koliko to traje (koliko mj.)?skojima si ti osobno zadovoljniji?
možda bi malo promijenio vrste kod mene u kuničarniku,pa gledam što si uzeti
koji su" teženija "roba?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Ja ih inače držim 3 mjeseca ili cca. 100-110 dana, zavisi kako napreduju! Prodajem samo žive, zaklane ne! Većinom ljudi kažu za daljnji tov, a ja vjerujem jer je cijena živih puno viša od cijene za meso! Po svim ovim komentarima ovdje moji nisu idealni za meso, ali meni najbolje šmekaju...;-)
Kad ih zakoljem budu između 1,8 i 2,0 kg čistoga ( sa kostima, bez glave)! Ali ovdje vidim da su panonci i hycole, te navodno i kalifornija za isto vrijeme isto ili čak i više teški, što ja za kaliforniju ne mogu potvrditi jer sam ju imao!! Jedina, velika, prednost ti je kod orijaških rasa što oni rastu do dvije godine, tako da nisi prisiljen klati po terminu! Isto su mekani i slatki sa 3 i 6 mjeseci!! Ne znam, pogledaj moj profil, ima nekoliko slika mojih kunića! To je sve stvar ukusa, ja volim ušate kuniće, a neko naprimjer ne!!
Meni su oni impozantna pojava i nije mi najbitnije da imam vagon mesa u turi, nego da uživam u njima, a i da ne moram svake godine kupovati novi rasplodni "materijal", već sam vršim selekciju i ostavljam si najbolje!!

Jimmy, osobno sam zadovoljniji sa šarcima, uvijek budu teži nego belgijski, ali križanci obiju rasa su extra kunići, "nikada", tj. rijetko su sa 110 dana ispod 2 kg....
Sve ovisi i o vremenu, ako je prevruće, onda slabije jedu, ali sve u svemu su super kunići koji zahtjevaju puno, ali puno i daju!!!

Robelar, to je lijepa kilaža...
Sa tri mjeseca i to kod srednje velike rase!!!

Nadam se da me nisi krivo shvatio, a ni ja tebe! To si ih vagao očišćene ili?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Re: Kuničarstvo

Evo upravo sam izvagao 5 komada koji su danas napunili 3 mj. Otac hila a majka panonka.Sram me reći , ali niti jedan iznad 2,20kg.Žali Bože truda.Što je još gore neki dan sam pario NCsa hilom. Užas.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Re: Kuničarstvo

Ma kakvi očišćene. Ti još neće bit kako napreduju ni do Božića.
 

Najnoviji postovi

Na vrh