• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Mare, ja isto ne ostavljam glavu (vec sam pisao o tome), radi svojih mačaka! Imam ih 8 komada i svaki put se raduju kad koljem kuniće jer su iznutrice, koža i glave njihove!!
Osobno ne prodajem zaklane kuniće, ali idem od sebe jer ja nikad ne bih kupio kunića bez glave!!
Trenutna cijena za meso je kod mene žalosna i ako imaš sreće prodaješ 1 kg za 30 kuna, a to nije ni za pokriti troškove onome tko prodaje na malo!! E sad da ja prodam 1000 kom. mjesečno, onda bi i bilo ok, a ovako za 10-15 komada je samo gubljenje vremena za te novce...
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Re: Kuničarstvo

I meni je to čudno Pitao sam lika šta će mu glave ,kaže da voli jesti mozak,jezik,oči i obraze.Ja inaće sve dam psima i mačkama ,ćak i sve iznutrice.To bi ustvari trebala biti privaga u korist prodavača jer računajte koliko sam zaradio na glavama za 12 komada.
 

mare

Član
Tu od
3 Velj 2014
Poruka
65
Re: Kuničarstvo

Ja prodajem kg za 40 kn.Nemam pojma tko bi htjeo glavu ja znam da ja nebi i naravno da bi svi rekli da placaju nesto sto kasnije bace
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Robelar, moj stric je isto takav! Prije će pojesti glavu nego batak...ja to ne shvaćam i ne znam gdje ima uopće mesa na obrazima!! Nedaj bože kod mog strica odsijeci rep ili zaklati kunića!! On kaže da je krv na vratu (od udarca podlijev) nešto najslađe na svijetu!! Bez obzira, ima svakakvih čudaka na ovom svijetu, ali dobro je to tako bar za vas koji prodajete meso!!
Reci mi robelar je'si uspio oguliti glavu?
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Re: Kuničarstvo

Samo na 2 komada . To je totalna z....ncija, ostalo sam morao očistit posebno.Pas me je samo tužno gledao.Jednom me jedan tražio da mu ne ogulim zadnju desnu nogu na kunićima ,a jednom jedna žena da joj skupljam loj od kunića jer pravi neku kremu za rane.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

To sa lojem mi je poznato, kod mene isto ima neka baba kaže da pravi kremu za hemoroide! Puko sam od smijeha...
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Re: Kuničarstvo

Koliko mi je rekla da tu mast od kunića rastopi da provrije na vatri sa laticama Gospine trave i nalije u kutijice.Služi za ubode trna,rane ,reumu,hemoroide,obloge kod grla ,protiv hladnoće...
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Ma nisam tebi ni postavila pitanje a razumijem da joj treba "decko" al procitaj i ti sta je problem:icon_wink:

a ti pročitaj riješenje problema,moje isprike što sam Vam se obratio :icon_pray:
 

mare

Član
Tu od
3 Velj 2014
Poruka
65
Re: Kuničarstvo

Procitaj i ti :NECE MUZJAKA BLIZU!!!Pravi masakr...
Ne tupi stalno po istom,zna vise i vrabac na grani tu glupost "nije skotna,pripusti je"
:icon_axe: :icon_thumright:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Ola ljudi, smirite se! Došlo je do nesporazuma! Mare je pitala mene nešto, čak je i citirala, a jimmy je mislio da je pitanje bilo njemu upućeno!! Sad je sve super....
Nego, de reci mi Mare je si'l uspila šta riješiti sa zečicom?, jel joj se "smanjio" stomak?
Ako nije, ne znam da probaš pitati veterinara! Ali pitati, ne nositi na pregled, jer će ti onda biti skupa zečetina...
Koja je to rasa?
Da joj nisi možda dala previše zelenoga??
 

nera007

Član
Tu od
21 Lis 2013
Poruka
163
Re: Kuničarstvo

Ne znam zašto udarate te kuniće po vratovima i lomite kičmu kada je jednostavnije prerezati vrat i za 3 sekunde gotovo.Svakoj životinji krv treba da poteče.Meni je to onako ''najhumanije''.Ja ne bih mogla pacova udariti,a kamoli kunića,opet,svakom njegovo.Između ostalog,danas sam stavila ženku na kontrolno parenje i nakon kratkog negodovanja dozvolila je opet,sada i brže nego prvi put.Nisam ih dugo držala zajedno,da je ne maltretiram previše.Sve u svemu,sada imam dva datuma,blago meni,da bar od jednog uspije:(nod):
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Ciao nera007,..
Pa ne možeš kunića "naživo" zaklati!!! Moraš ga nekako "omamiti", a onda ga prikolješ!!
Normalno da mu mora krv poteći, ali ne mora on jadnik biti budan dok ugiba...
U islamu je to normalno kao i kod židova, ali ja to tako ne mogu!! Meni je to nehumano!!
Najbolje je kao što ima na youtube "SCHLACHTUNG VON HASEN"!
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Re: Kuničarstvo

Ili ja radim krivo ili vi.Nikada nisam kuniću slomio vrat.Znaći ne udara se po vratu nego u potiljak i to je doslovno uspavljivanje,umrtvljivanje ,anestezija.Životnja se tako ošamuti da se može napraviti usmrćivanje tj. puštanje krvi.Razmak između te dvije radnje je par sekundi .Kad se to nebi radilo tako životinja bi bježala i morala bi ju trojica držati.Znam da nekima ovo zvući grozno ali sve ono u mesnici je nekako tamo moralo doći.Nebi više o toj temi.
 

mare

Član
Tu od
3 Velj 2014
Poruka
65
Re: Kuničarstvo

Ola ljudi, smirite se! Došlo je do nesporazuma! Mare je pitala mene nešto, čak je i citirala, a jimmy je mislio da je pitanje bilo njemu upućeno!! Sad je sve super....
Nego, de reci mi Mare je si'l uspila šta riješiti sa zečicom?, jel joj se "smanjio" stomak?
Ako nije, ne znam da probaš pitati veterinara! Ali pitati, ne nositi na pregled, jer će ti onda biti skupa zečetina...
Koja je to rasa?
Da joj nisi možda dala previše zelenoga??
Ne,stomak je ogroman!Probala sam je i danas staviti na parenje pa je izbio takav cirkus da je nisam mogla izvaditi van pa sam morala zvati pomoc...
Veterinar zna o kunicima isto sto i ja o traktoru :eek::
Kalifornijski
Nedajem im uopce zelenila u tolikoj mjeri,tjedno 1 mozda 2
Danas sam je uhvatila za siju i izdigla bas da vidim stomak kad se zategne,okrugao-sirok u svakom smjeru.
Izvadila sam joj danas kotilicu iz kaveza,kontam mozda velicanstvu smeta :icon_eyes:
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Robelar, radiš sve ispravno, kao i ja!!


Mare, daj joj probaj dat zeleni čaj, ali dosta rijetko! 1 vrećicu na 1litru vode, a ako ni to ne pomogne onda ćeš ju morati "secirati"! Jer meni je to totalno čudno, a bilo bi šteta da ti ugine, a mogla bi ako su mladi ostali u njoj!!
 

nera007

Član
Tu od
21 Lis 2013
Poruka
163
Re: Kuničarstvo

Ciao nera007,..
Pa ne možeš kunića "naživo" zaklati!!! Moraš ga nekako "omamiti", a onda ga prikolješ!!
Normalno da mu mora krv poteći, ali ne mora on jadnik biti budan dok ugiba...
U islamu je to normalno kao i kod židova, ali ja to tako ne mogu!! Meni je to nehumano!!
Najbolje je kao što ima na youtube "SCHLACHTUNG VON HASEN"!

Ima logike,ali nam je različito poimanje izraza ''nehumano''.Ništa manje nehumano nije ni to udaranje.Oštar nož i u dva maha kunić je gotov.Moj zet i ja tako radimo,on ga smiri,ja držim noge i gotovo.Ne pusti ni glasa.Ali,ok,svi znaju svoje.:)
 

mare

Član
Tu od
3 Velj 2014
Poruka
65
Re: Kuničarstvo

Robelar, radiš sve ispravno, kao i ja!!


Mare, daj joj probaj dat zeleni čaj, ali dosta rijetko! 1 vrećicu na 1litru vode, a ako ni to ne pomogne onda ćeš ju morati "secirati"! Jer meni je to totalno čudno, a bilo bi šteta da ti ugine, a mogla bi ako su mladi ostali u njoj!!
Ti to ozbiljno za caj?
Ja isto mislim da su u njoj umrli mali,probat cu sutra sa veterinarom vidit nesto
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Da, najozbiljnije! Zeleni čaj pomaže ako su napuhani, kao i menta! Ok, raznorazne tablete također,ali kad bih za sve kupovao lijekove propao bi prije nego grčka!!
Osim toga, kopriva ti je najbolja (svježa, ne čaj), ako možeš negdje još naći!! I možeš slobodno preventivno koristiti, dobra je također za pojačanu mliječnost te smiruje stres pri odvajanju, kako kod mladih tako i kod matere!!
Ali ako možeš negdje jeftino napraviti ultrazvuk, to bi ti u ovom slučaju najviše pomoglo!!
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

pokušavam :x: al neide pa ćemo na drugi naćin

Prividna ili lažna gravidnost pojavljuje se kada dođe do ovulacije bez oplodnje pri sterilnom parenju ili zbog drugih psihičkih nadražaja (jer je kod kunića ovulacija inducirana parenjem ili nekim nadražajem). Do ovulacije u jajnicima može doći zbog nadražaja kad ženka skače i najahuje po mladuncima,pa se ne preporuča držati mlade kuniće predugo s majkom u kavezu. Do ovulacije će doći i kod mladih ženki koje se drže zajedno kad skaču jedna po drugoj, pa ih treba razdvojiti čim prijeđu dob od tri mjeseca.

Kod lažne gravidnosti isto kao i kod gravidnih ženki, nakon ovulacije se u jajnicima stvaraju žuta tijela koja svojim hormonima pobuđuju ostali reproduktivni sustav i spriječavanju daljnje tjeranje tj. stvaranje i sazrijevanje jajašaca, pa se ženka ponaša kao da je bređa iako to nije.



Pri pravoj gravidnosti žuta tijela se u jajnicima održavaju i nakon šesnaestog dana po oplodnji pod utjecajem hormona iz posteljice. U lažnoj gravidnosti nema placente niti njezinih hoirmona pa žuta tijela na jajnicima degeneriraju i ženka se nakon šesnaest dana počne ponašati kao da će se kotiti tj. čupaju dlaku, prave gnijezdo, a mliječne žlijezde mogu čak i lučiti nešto mlijeka. Lažna gravidnost traje 16-18 dana, za koje vrijeme nije moguća ponovna oplodnja. Nakon tog razdoblja ženka bude vrlo plodna i svaki slabo izraženi znak kao da će se kotiti, između šesnaestog i osamnaestog dana nakon parenja, treba iskoristiti kao povoljnu priliku za ponovno parenje ženke.



Usprkos tome što svako neplodno parenje ne mora imati za posljedicu lažnu gravidnost, u nekim stadima postotak parenja koji imaju za posljedicu lažnu gravidnost je visok, pa čak i viši od jedne trećine parenja...
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Wow, svaka čast Jimmy!!
Sve sam to znao u praksi, ali ti si sad teoretski dao savršeno obrazloženje!!
Meni jedino nije jasno zašto su prije "domaći" kunići bilo puno plodniji nego ovi sad što ih većina drži?
Prije je ženka uvijek, ali UVIJEK ostajala skotna, a danas moraš strogo paziti na sve, na datum, na vulvu, na mlade,....
Znam još dok sam bio klinac, kad tata stavi zečicu pod zecana i ako ga neće primiti, on joj malo pritisne glavu prema dolje i ona odmah podigne "guzu", a danas?!?!? Ako neće, neće!
 

Najnoviji postovi

Na vrh