• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

mare

Član
Tu od
3 Velj 2014
Poruka
65
Re: Kuničarstvo

Samo da ti kazem da nas ima sa praksom i ima nas sa teorijom :icon_e_wink: (razumijemo se) ja doduse nemam tako puno prakse ali imaju moji roditelji (30 g.) pa mi to puno znaci!
Nego da ne mlatim opet po praznoj slami kao jucer...
Zovem jutros veterinara koliko bi me kostao ultrazvuk,kaze napravit ce dabe jer je dobio novi pa ga probaje :(party):
Izbrijo je pa mazi,mazi i mazi pa gledaj,gledaj i gledaj i kaze ne vidi nista,cudno mu sto se ne pari jer ima dvorogu maternicu pa bi mogla i da je skotna cak a kamoli da nije(malo teorije opet) kaze mozda ne vidi dobro jer mu je novi ultrazvuk...uglavnom znam isto sto i jucer :icon_question:
Rekla sam ti ja da znaju o kunicima sto ja o traktoru ali nema veze,pripisat cu to hormonskoj trudnoci(laznoj trudnoci) pa cu vidjet sta se desava ako bude i dalje "mrzila" muskarce prodat cu je u mesu :D:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mare

Član
Tu od
3 Velj 2014
Poruka
65
Re: Kuničarstvo

Samo jos nesto
Jel nije malo cudno da je lazno trudna od 24.09?
Glupe teorije
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Mare...to ne da je čudno, nego skoro ne moguće! Pravo da ti kažem, s tim nemam iskustva, tj. nisam imao do sada, a i sada se je pokazalo da je bilo samo zakašnjenje!!
Ja imam i teoretskog znanja, ali i prakse! Od moje bake, preko oca pa sad i ja držimo kuniće bez prekida, znači sigurno nekih 70 godina i još nismo bili ni jedan dan bez kunića! Ja sam se osobno sa vlastitim počeo baviti prije 21 godinu!!
U svakom slučaju nemoj si od nje ostavljati podmladak jer to je genetski nasljedno!!
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
ja imam prakse s takovim kunicama,(i teoretskog znanja)al moram šutit :(wasntme):

a ope ne mogu šutit
ps.večina takovih završi u loncu a pokaža se da su predebele (iznutra pune sala ko plišani medo spužve)bar kod mene jer pojačano jedu nakon svakog parenja(ko i normalne kad ostanu skotne)

pozdrav,sam pokušavam pomoći,bez ljutnje,možda ja nisam u pravu al tak mi to djeluje

zaključak: traži se dečko,al možda i ne :)

"kod kunića ovulacija je inducirana parenjem ili nekim nadražajem"
ovo je i meni novo,al sve više čitam ovak nešt
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Re: Kuničarstvo

Kakvih pametnjakovića sve ima.Čovjek me svaki mjesec traži da mi donese ženke na parenje i svaki ga mjesec odbijem.Kaže da mu se ne da držat muškog jer mu bez veze zauzima gajbu i glupo mu je hranit ga.Ima tri ženke i stalno ih nekome nosi na parenje . Već sam mu objasnio da tako može prenest neku zarazu.Mladog muškog sam mu poklonio samo da me ne gnjavi ,međutim poslije prvog parenja ga je strpo u lonac.
 

mare

Član
Tu od
3 Velj 2014
Poruka
65
Re: Kuničarstvo

ja imam prakse s takovim kunicama,(i teoretskog znanja)al moram šutit :(wasntme):

a ope ne mogu šutit
ps.večina takovih završi u loncu a pokaža se da su predebele (iznutra pune sala ko plišani medo spužve)bar kod mene jer pojačano jedu nakon svakog parenja(ko i normalne kad ostanu skotne)

pozdrav,sam pokušavam pomoći,bez ljutnje,možda ja nisam u pravu al tak mi to djeluje

zaključak: traži se dečko,al možda i ne :)
Stvarno si pila!!Halo nece da se pari vec vise od mjesec dana!!Da ti dodes pa probas??Mozda bi je ti sarmiro
 

mare

Član
Tu od
3 Velj 2014
Poruka
65
Re: Kuničarstvo

Mare...to ne da je čudno, nego skoro ne moguće! Pravo da ti kažem, s tim nemam iskustva, tj. nisam imao do sada, a i sada se je pokazalo da je bilo samo zakašnjenje!!
Ja imam i teoretskog znanja, ali i prakse! Od moje bake, preko oca pa sad i ja držimo kuniće bez prekida, znači sigurno nekih 70 godina i još nismo bili ni jedan dan bez kunića! Ja sam se osobno sa vlastitim počeo baviti prije 21 godinu!!
U svakom slučaju nemoj si od nje ostavljati podmladak jer to je genetski nasljedno!!

Ici ce ona pod noz dok jos nije ozilavila :D:
 

mare

Član
Tu od
3 Velj 2014
Poruka
65
Re: Kuničarstvo

Kakvih pametnjakovića sve ima.Čovjek me svaki mjesec traži da mi donese ženke na parenje i svaki ga mjesec odbijem.Kaže da mu se ne da držat muškog jer mu bez veze zauzima gajbu i glupo mu je hranit ga.Ima tri ženke i stalno ih nekome nosi na parenje . Već sam mu objasnio da tako može prenest neku zarazu.Mladog muškog sam mu poklonio samo da me ne gnjavi ,međutim poslije prvog parenja ga je strpo u lonac.
I mene jedan dva mjeseca pila da donese zenku parit,zadnji put sam mu rekla da sam platila muzijaka 250 kn. Onda je ipak odlucio da se ne mora nikad ni parit :icon_e_wink:
Nek kupe pa pare
 

nera007

Član
Tu od
21 Lis 2013
Poruka
163
Re: Kuničarstvo

Tako sam i ja izgubila godinu dana noseći ženku mužijacima,potrošila i vrijeme a i novac.Ili je odbijala parenje ili se pari a ne okoti.Oči mi ispale posmatrajući je i nadajući se,a onda je zamijenim,jer mi je bilo žao zaklati.Pogriješila sam što nisam odmah nabavila mužijaka pa ga othranila,zato bih svakome preporučila da ima svoje.Ne pojede on toliko kolika je korist od njega.
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

ponovo dobrih vijesti kod mene :cool2: okotilo se svih 6 zečica koje su se naganjale,danas zadanja,sve u razmaku od 7 dana,jedino one prve 2 su izgubile jedna 2 druga 3 kom. jer su izašli iz gnjezda i smrzli se.
a več sad neznam kud s njima :(rofl):
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Sretno, Jimmy...
Eto donese nam bar ti malo lijepih vijesti!!!
 

mare

Član
Tu od
3 Velj 2014
Poruka
65
Re: Kuničarstvo

ponovo dobrih vijesti kod mene :cool2: okotilo se svih 6 zečica koje su se naganjale,danas zadanja,sve u razmaku od 7 dana,jedino one prve 2 su izgubile jedna 2 druga 3 kom. jer su izašli iz gnjezda i smrzli se.
a več sad neznam kud s njima :(rofl):
Ima jedan lik u Kastelima pravi kobasice od kunica :icon_weed: pa eto ako ti fali ideja sto ces sa njima :D::D:
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Pravim (pravio) i ja! A dimljeni kunić šmeka jednako, ako ne i bolje od pršuta! Kiselog kupusa i kunić iz pušnice....hhhmmm
 

mare

Član
Tu od
3 Velj 2014
Poruka
65
Re: Kuničarstvo

Za dimljenog znam al kobasice hmmm :icon_scratch:
Za kobasice vrijedi ona stara "dok ne probam lava za mene je svinja kralj zivotinja"
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

U biti skoro da i nema razlike u odnosu na tvog (i mog) "kralja životinja"!, pošto i u tu kobasicu mora ići svinjetina (slanina)! Da ne stavis ni malo slanine bilo bi presuho, pretvrdo i neukusno...
Jedina razlika je što je zdravije...
 

antonio11

Član
Tu od
27 Pro 2013
Poruka
268
Re: Kuničarstvo

Ima jedan lik u Kastelima pravi kobasice od kunica :icon_weed: pa eto ako ti fali ideja sto ces sa njima :D::D:

pa evo se i ja spremam ići oko osam pravit kobase od kunića kasneije ću stavit slike ako bude šta
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Eto Mare, ja te pozivam na slavonski doručak, ali sa nekonvencionalnim sastojcima!!!
:icon_kidra:
 
Na vrh