• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Ima ih svakakvih!!
Pokojni ujak mog oca je sušio sa trulim panjevima i bio je uvjeren da je to najbolja metoda! Zato sam naveo te pragove...
To što robelar kaže je istina! Ja osobno sušim (prvo dim, cca.tjedan dana, onda hladan zrak, najbolje propuh) dok kunić ne bude tvrd kao komad drveta! To ti je kao i razlika između šunke i pršuta! Pravi pršut mora biti tako tvrd da ga ne možeš rezati, već
"hoblati"! Zato se i kaže u drniškom kraju da pravi pršut mora dva Božića preživit prije nego ga se "zakolje"! Iako je već nakon 6 tjedana suh!! Ako voliš samo dimljenog onda je dovoljan dan-dva...
 

antonio11

Član
Tu od
27 Pro 2013
Poruka
268
Re: Kuničarstvo

kakva je to tucana paprika? nisam to nigdije vidio

imao sam priliku jesti kobasice u tvom kraju bila je odlična,ali ni malo ljuta,"gazda" mi je rekao da vi ne pravite ljuto kao mi u Slavoniji

ne mi ne radimo jako ljuto kao vi slavonci
tucanu papriku mi zovemo papriku koju vežemo u vijence i onda sušimo pa meljemo i stavljamo u kobase i druge proizvode
 

antonio11

Član
Tu od
27 Pro 2013
Poruka
268
Re: Kuničarstvo

sta se smatra pod slaninu dali cista masnoca od čega se čvarci rade ili da ima i mesa na njoj

najbolje ti je staviti čistu leđnu slaninu u kobase ali ako nemaš možeš staviti i obično carsko kao ja
 

Peradarka

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
199
Re: Kuničarstvo

zar ovo nije tema kunićarstva?! a vi o kobasama,jedino ak ih ne radite od kunića,onda se ispričavam :)
 

slawen

Član
Tu od
15 Lis 2014
Poruka
75
Re: Kuničarstvo

pročitajte prethodne komentare pa ce te vidjeti da se radi o zečjim kobasicama
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
ne mi ne radimo jako ljuto kao vi slavonci
tucanu papriku mi zovemo papriku koju vežemo u vijence i onda sušimo pa meljemo i stavljamo u kobase i druge proizvode

a ha,sad kužim :icon_thumright:

zar ovo nije tema kunićarstva?! a vi o kobasama,jedino ak ih ne radite od kunića,onda se ispričavam :)

isprika prihvaćena :(rofl):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
Re: Kuničarstvo

Kuniće koji neće ove zime završiti u kobasicama ,možete vidjeti ovdje :

Izložbeni kalendar 2014./2015.

1. Bjelovar..........10. državna izložba mladog uzgoja........... 26. – 28. rujan 2014.

2. Bjelovar...........1. jesenska izložba zamorčića....................26. - 28. rujan 2014.

3. Zagreb 1925.......Zaprešić................................................17. - 19. listopad 2014.

4. Borovo..............akvaristika i teraristika.............................18. - 19. listopad 2014.

5. Borovo...........6. specijalka srpskih visokoletača.............23. - 26. listopad 2014.

6. Križevci...............................................................................07. - 09. studeni 2014.

7. Čepin...................................................................................08. - 09. studeni 2014.

8. Đakovo..........specijalka pomeranskih gušana................14. - 16. studeni 2014.

9. Branjin Vrh........................................................................15. – 16. studeni 2014.

10. Vukovar..............................................................................21. - 23. studeni 2014.

11. Novska.................................................................................21. – 23. studeni 2014.

12. Donji Miholjac...... specijalka mladih paunaša i perikera..............22 studeni 2014.

13. Ludbreg...............................................................................22. - 23. studeni 2014.

14. Varaždin......... 10. državna izložba hrvatskih pasmina.....28. – 30. studeni 2014.

15. Belišće.................................................................................29. - 30. studeni 2014.

16. Sisak...................................................................................06. – 07. prosinac 2014.

17. Donja Dubrava...................................................................06. - 07. prosinac 2014.

18. Beljevina.............................................................................12. - 14. prosinac 2014.

19. Bjelovar......specijalke hrvatice, hrvatske patuljste, hrvatskog opaljenog kunića.............................................................................12. - 14. prosinac 2014.

20. Bizovac..........22. specijalka King kluba Hrvatske.............13. - 14. prosinac 2014.

21. Ivanec.................................................................................02. - 04. siječanj 2015.

22. Velika Gorica 2005............specijalke engleskih gušana, zagrebačkih prevrtača sisačkih prevrtača, bačkih prevrtača, posavske kukmaste i turopoljske, kokoši..................................................................................02. - 04. siječnja 2015.

23. Vinkovci..............................................................................02. - 04. siječanj 2015.

24. Nedelišće................međunarodna izložba........................09. – 11. siječanj 2015.

25. Donji Miholjac.....................................................................09. - 11. siječanj. 2015.

26. Vrpolje.................................................................................10. - 11. siječanj 2015.

27. Virovitica........23. državna izložba....................................16. – 18. siječanj 2015.

28. Virovitica.....7. hrvatska izložba bantama-u spomen Sušić Omeru 2015...........

16. - 18. siječanj 2015.

29. Virovitica.....7. hrvatska izložba brame i kokinkine..........16. - 18. siječanj 2015.

30. Petrinja........6. specijalka sisačkih prevrtača....................23. - 25 siječanj 2015.

31. Kutina...................................................................................23. - 25. siječanj 2015.

32. Slavonski Brod......................................................................23. - 25. siječanj 2015.

33. Milanovac...........specijalka paunaša i perikera.......................31. siječanj 2015.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Svaka čast, žećo!!!
Nek se malo okrenemo i živim bićima!!!
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Re: Kuničarstvo

Žećo, vrlo dobar ulov. Pazi da te ne ugrizu pogotovo ova stara jer brani mladog.Provjeri sve kablove na autu.Ja sam ulovio ove godine jedn i pusti ju na Sljemenu.Možeš napraviti bundu a meso u kineski restoran ,šala.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Nemoj to ubiti sad nakon objavljenog "corpus delicti"..
Kazna je od 50000 do 500000 kuna (ali papirnatih)!!
 

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
Re: Kuničarstvo

robelar
nisu dvije,na obje slike je ista kuna.
A ona tvoja bi se mogla vratiti sa sljemena :) jer ta vrsta (kuna bjelica)živi u naseljenom području,napuštene zgrade,štagljevi...
i živa je i dalje,puštena da ide odakle je došla..
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

zanimljivo da kod mene nije dirala stare kuniće,al me zato nedavno stajala 7mladih...
 

nera007

Član
Tu od
21 Lis 2013
Poruka
163
Re: Kuničarstvo

Ranije sam pisala da sam pripustila ženku šarca mužijaku i parili su se.Nakon pet dana pustila sam ih opet i parili su se ponovo.Dva dana poslije primijetila sam da su probili pregradu,koju otvaram samo u slučaju kada je majka sama sa mladima pa drugi dio kaveza mi služi kao kotilica,i zamijenili strane.Nije bilo nikakvih tragova borbe,ženka je mirno ležala na njegovoj strani kaveza a on na njenoj.Njega sam odmah prebacila u drugi boks,a njoj dala oba prostora.Sad čekam,imam tri datuma,blago meni.Neću je više stavljati na kontrolno,šta bude,bude.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

I one su zaštićene :confused:??? Majko mila !!!:mur:

Pa i krtica ti je zaštićena isto kao i vrabac!!
Pogledaj listu zaštićenih vrsta u RH! Ima slučajeva gdje se samo možeš nasmijati...
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Re: Kuničarstvo

Kaj mozda i ptica politicarka?:icon_jook:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh