• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Dobro je, znači nije samo moja "uzgojna" godina loše počela!! Sad mi je lakse..
 

japac

Član
Tu od
13 Lip 2014
Poruka
85
Re: Kuničarstvo

Evo upravo sam izvagao 5 komada koji su danas napunili 3 mj. Otac hila a majka panonka.Sram me reći , ali niti jedan iznad 2,20kg.Žali Bože truda.Što je još gore neki dan sam pario NCsa hilom. Užas.
takvo sam jedno leglo i ja imao. Hranio sam ih 3.5 mjeseca i očišćeni su imali 1.3-1.4 kg. Moji su bili čisti panonci.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Re: Kuničarstvo

Dođe mi nekad da pređem na patuljaste , ali bi onda vjerojatno oni prerasli i bili van standarda.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Re: Kuničarstvo

Ima li tko na forumu tko zna kako oguliti kunića u komadu sa glavom.Imam kupca koji hoće samo tako uzeti.:(y):
 

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
Re: Kuničarstvo

Kad ga okačiš sa glavom prema dole,prije vađenja iznutrica,uhvatiš za uho i nožem odrežeš i uho i kožu oko očiju.Sa dužim nožem da ide u jednom potezu,a poslije sve kao i inače.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

E da si bliže ja bih ti pokazao! Meni treba max.2 minute od klanja do kompletno očišćenog! Opisati je tesko, al' probati ću! Znači do glave znaš, to je lagano! Samo moraš paziti kad ga kolješ da ne zarežeš grlo preduboko inače otkineš glavu pri "deranju"! Potom prvo odrežeš uši (ideš nožem do lubanje), potom oči (slobodno zareži preko oka, ono uđe u očnu šupljinu, a možeš ih kasnije i izvaditi), ostalo ide samo od sebe!!! Znači najvažnije je da grlo ne zarežeš preduboko, najbolje je samo ubod kroz grlo u srce, onda ostane samo mala rupica i ne možeš otkinuti glavu!!!
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Čudi me da je netko i htio kupiti bez glave!!, kod mene nema šanse!! Prvo sto bi ti rekli je da je to mačka!!!

Čekaj!!, jel tebe muči klanje ili gulenje? Prvo udaris kunića za vrat da ga onesvijestiš (najčešće odmah i uginu jer su jako osjetljivi), a onda imaš par sekundi vremena dok mu ne pustis krv (moraš požuriti jer im se krv jako brzo zgruša, a onda je meso plavo)! Zakačiš ga za zadnje noge, zarežeš ispod skočnog zgloba prsten, ali ne preko ahilove žile, inače pri deranju povućeš i meso! Potom zarežeš kožu od tog prstena prema afteru na svakoj nozi, onda uzmeš rep i njega odrežeš! Kad si mu "skinuo" hlače, ostalo vuces prema dolje!! Kako riješiti glavu sam ti već opisao!!

Robelar, našao sam na Youtube kompletan video! Pogledaj pod "Schlachtung von Hasen", sve imaš onako kako sam ja opisao!!! Ubod nožem, a ne rez itd, itd...
Javi ako si skuzio!!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Re: Kuničarstvo

Pogledao sam , no ona dva su se klinca toliko spetljala da su na kraju nakon toliko muke glavu odsekli i bacili.To su mogli odma na početku.Ja to radim puno jednostavnije i na humaniji način.A složili smo se da mu glave posebno mogu ogulit i isporućit.:icon_axe:
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Ma to s klincima je budalastina!! Oni nemaju pojma!! Prvi video s onim tipom sto kolje "šarca"!! I sa bolcen pištoljem!! On zna šta radi!!
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Čekaj!!, jel tebe muči klanje ili gulenje? Prvo udaris kunića za vrat da ga onesvijestiš (najčešće odmah i uginu jer su jako osjetljivi), a onda imaš par sekundi vremena dok mu ne pustis krv (moraš požuriti jer im se krv jako brzo zgruša, a onda je meso plavo)! Zakačiš ga za zadnje noge, zarežeš ispod skočnog zgloba prsten, ali ne preko ahilove žile, inače pri deranju povućeš i meso! Potom zarežeš kožu od tog prstena prema afteru na svakoj nozi, onda uzmeš rep i njega odrežeš! Kad si mu "skinuo" hlače, ostalo vuces prema dolje!! Kako riješiti glavu sam ti već opisao!!

ispravak netočnog navoda :eek:: -ako smijem

kunića udaramo za vrat ne dabi ga onesvijesili nego da mu polomimo vrat
znaći jedan jaki udarac i gotovo


rukom je najbolje jer ako udaramo s nekim predmetom stvara se jaki podljev
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Smiješ,smiješ, kako ne!! Ja sam samo preveo svoje njemačko shvaćanje pojma "betäuben", a to znači onesvijestiti ili narkotizirati! Ali najbolje im je NEpolomiti vrat jer u tom slučaju se zna otkinuti glava kad mu skidas kožu preko ušiju!!
Moji većinom odu odmah na vječno lovište kad ih ja "pomilujem" iza ušiju, znači da im slomim vrat, ali meni je to svejedno jer glavu tako i tako pojedu mačke, ali robelar mora prodati sa glavom pa mu je teže oderati kožu ako je vrat slomljen!!!
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Jedna ispravka tvog navoda, jimmy! Velikog orijaša od 10> kg je skoro nemoguće omamiti rukom!! Moguće, ali te onda ruka boli 5 dana!!
Ja imam za svoje divove držalo od metle i nikakvog podljeva krvi, ako ju odmah pustiš da iscuri...
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

ne omamiti,slomiti vrat,kad se opusti onda udaraš al ne ko curica:icon_winkle:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Ja sam prilično jak u rukama, ali jednog orijaša (odrasloga) ne možeš uzeti za zadnje noge i čekati da se smiri, jer bi ti ruka otpala od težine! Orijaške rase možeš samo omamiti/slomiti vrat ako su na podu i to tako da im saviješ uši prema naprijed i onda ga "klepneš" za vrat!! Jednom sam probao odraslog držati kao gore opisano i skoro mi je ruku išcašio kad se ritnuo! Imao je 11,5 kg!
 

mare

Član
Tu od
3 Velj 2014
Poruka
65
Re: Kuničarstvo

proćitaj ono što sam ti napisao,pa ak se ne ganja,kad bude nađi joj dečka

Ma nisam tebi ni postavila pitanje a razumijem da joj treba "decko" al procitaj i ti sta je problem:icon_wink:
 

mare

Član
Tu od
3 Velj 2014
Poruka
65
Re: Kuničarstvo

Dobro jutro!!
Evo kod mene ima novosti, zečica se okotila!!! Ili bolje reći otelila!!
Ima samo 2 komada i to stvarno KOMADA!! Nisam u životu vidio veću "novorođenčad"!
Super mi je krenulo ove godine!! 5 zečica, a dva mlada....
Ma i meni je zadnji par puta uzas,sve kote 4,2...uzela sam sad dvije mlade jos,spremne za parenje ovaj mjesec jer mogu prodat mesa a nemam toliko koliko traze
 

mare

Član
Tu od
3 Velj 2014
Poruka
65
Re: Kuničarstvo

Čudi me da je netko i htio kupiti bez glave!!, kod mene nema šanse!! Prvo sto bi ti rekli je da je to mačka!!!

Ja uvijek i svima prodajem bez glave i nitko je ne trazi,sta bi s njom?!A i kvari dojam,nekima i apetit(kao meni)
 

Najnoviji postovi

Na vrh