• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
Jeste li cijepili svoje kuniće protiv mixomatoze i gdje ste kupovali cjepivo ili je nekom možda ostalo nekoliko doza!!???
 
H

Hrvach

Guest
Marine ne kažem da je ovo moje pravilo, ja sam imao takva iskustva, uvijek su mi mlađi mužjaci davali jače mlade, istina je da sam svega 2 puta imao starije mužjake i to 3-4 legla s njima,možda nije bilo do starosti, ali kažem da mi se je to dogodilo.
@Žećo kuniće nisam cijepio jel neznam gdje nabaviti cjepivo,a i muka mi je od igle pa ih ne bi mogo sam cijepit. Kod mene ima dosta komaraca,a čuo sam da i oni prenašaju bolesti pa ću morat staviti guste mrežice na kaveze da nemogu do kunića. Živim 15m od jezera pa si možete zamislit kolko ih ima.
 
H

Hrvach

Guest
Nema problema, dobro da si odreagirao jel bi ljudi to možda pomislili kad sam ja tak reko,ali izgleda da je kod mene ipak nekaj drugo igralo ulogu. Baš sam sad bio kod kunića i gledao mlade. Rastu ko gljive, već su dobili dlaku. Jedino me muči kaj u jednom leglu ima jedan koji je puno manji od ostalih, jednako napreduje i nije bolestan,ali je neki patuljasti, nemam pojma od čega bi to bilo, znam da kod svega nemogu legla bit 100% jednaka,ali ovo je baš veliko odstupanje.
 

Miso

Član
Tu od
8 Lip 2011
Poruka
40
I ja sam imao slucaj da mi jedan zaostaj za drugima. Jednom je jedan tjedan dana kasnije progledao, vec sam mislio da je sljep, a iz drugog legla nakon 6 tjedana je zecic bio duplo manji od ostalih. Danas nakon skoro 4mj malo zaostaje za drugima.
 
H

Hrvach

Guest
Imam doma dosta životinja doma i baka mi ima jel se na dosta veliko bave s poljoprivredom pa znam da u svakom leglu uvijek ima jedan koji zaostaje,ali od kad imam kuniće mislim da je ovo najveća razlika, mali skroz dobro napreduje samo je duplo manji od ostalih.
 

tata

Novi član
Tu od
15 Lip 2011
Poruka
29
Hvala Žećo knjiga je sigurno OK samo je vrlo opširna
Oni linkovi nerade keko treba evo ispravke, ispred samo treba napisati ono klasično http://www.

hlede.net/studentski_radovi/zoohigijena/UZGOJ%20KUNIcA%20i.htm

vef.hr/org/stocarstvo/prezentacije/Za_Web_TPIUZ/IV_sem/Predavanja/KUNICARSTVO.pdf
 

Miso

Član
Tu od
8 Lip 2011
Poruka
40
Znamima me kako kunica naviknuti da vrsi nuzde na odredeno mjesto, zna li netko nesto o tome
 
H

Hrvach

Guest
Mane lijepi su mali svaka čast, samo nek dobro napreduju. Ovaj moj najmanji je uginuo, nikakva prevelika šteta, glavno da su ostali dobro i napreduju kak treba.
 

MarinSisak

Član
Tu od
4 Svi 2009
Poruka
255
Pozdrav ekipa!
Danas sam posjetio uzgajivaca ovnolikih kunica, Gospodina Marija. Ostao sam zadivljen, kunicima, a i kunicnjakom. Dovoljno je reci vise stotina tisuca kn je ulozeno u kunicnjak :D
Par plavo bijelih je narucen, kad napune 3 mj stizu kod mene :)
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Lijepi su kunići, nema što. Kako i ne bi bili kad imaju i glazbu u kuničnjaku.

Znamima me kako kunica naviknuti da vrsi nuzde na odredeno mjesto, zna li netko nesto o tome
Ako je kunić u čistoj gajbi, on će si sam odrediti mjesto za nuždu. A ako ga se zapusti, praznit će se svuda, gdje god stigne.
 
Posljednje uređivanje:
H

Hrvach

Guest
U jbt kakav kunićnjak... Zanime me u kojem razdoblju će imat povrat ulaganja. Stvarno za svaku pohvalu, kunići su jako lijepi i uredni!
Moj kunićnjak se isto radi, ja nisam uložio 100 000 kn u njega,ali će poslužit. To će bit nadstrešnica za mehanizaciju i kunićnjak, slike je postavio moj brat pa ih neću i ja postavljati da nebudu na 2 mjesta na forumu. Evo link pa da vidite kak napreduju radovi. http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=21353&page=4
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MarinSisak

Član
Tu od
4 Svi 2009
Poruka
255
U jbt kakav kunićnjak... Zanime me u kojem razdoblju će imat povrat ulaganja. Stvarno za svaku pohvalu, kunići su jako lijepi i uredni!
Moj kunićnjak se isto radi, ja nisam uložio 100 000 kn u njega,ali će poslužit. To će bit nadstrešnica za mehanizaciju i kunićnjak, slike je postavio moj brat pa ih neću i ja postavljati da nebudu na 2 mjesta na forumu. Evo link pa da vidite kak napreduju radovi. http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=21353&page=4

Nece bit povrat ulaganja, covijek to radi iz ljubavi. Radi jos jedan kunicnjak samo za odvajanje mladih. Sve je od inoxa, za sad je ugradio 150 kvadrata, a ploca od 2 kvadrata je 2,5 tisuce kn :) Kad bude gotovo sve skupa ce ga izac oko 300 000 kn :D
 
H

Hrvach

Guest
Kad bi na žene trošio 300 000 kn nikad se ne bi ženio... Šalim se, dobro je dok može tolko izdvojiti za nekaj kaj voli. Nego ljudi imam problem. Sad dođem do kunića i imam kaj za vidjet, Radojka se lopta s glavom od maloga, skroz ga je pojela. Lud sam više, neznam koji k... je s tim živinama kad niš neide kak treba. Nisam dirao mlade, vode ima uvijek,vitamine dobiva, prehrana im je dobra da bolja nemože bit, miš niti ništa drugo nemože do kotilice. Jel mi neko može reč neki pametni razlog zbog čega bi to mogla napraviti, meni već živci popuštaju kad vidim da mi ovak nekaj radi najrađe bi ju odmah poslao na vječne pašnjake i pod peku. Imam volju za to, trudim se, imam dosta iskustva ali čim više strepim nad nečim to se više sranja događa.
 

Najnoviji postovi

Na vrh