• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
Stvarno imaš pehove i neznam što bih ti rekao osim da pokušaš zatvarati otvor u kotilicu, i otvarati samo par puta dnevno na par minuta radi dojenja.To nisam nikad imao potrebu raditi ali mislim da sam negdje pročitao da neke farme tako rade!
 
H

Hrvach

Guest
Imam peh od kad sam se rodio, a ne samo sad u zadnje vrijeme. Zvao sam baku jel je ona prije "vodila" uzgoj kunića dok smo ih imali više i rekla mi je da je moguće da ih je ubila zato jel se rješava najslabijeg u leglu i da je osjetila da nekaj nije u redu. I stvarno kad si bolje premislim ubila je najslabijeg koji je zaostajao za ostalima, nije puno ali se je vidlo da nije ko drugi. Meni se je to dogodilo s kvočkom i kujom kad su jednostavno zatukle najslabijeg, tj. najzaostalijeg u leglu. Kad mi se to dogodilo s kujom veterinar je reko da je ona sama napravila selekciju jel je osjetila da od toga neće bit ništa, jel je moguće da je i sad s kunićima isto to? Ja sam već lud, danas kad sam to vidio diglo mi je želudac, ne povračam od alkohola,al mi je danas od ovoga malo falilo. Mislim da je vrag došo kod mene u dvorište, niti jedna živina nije da nema problema s njom. Kunići kanibali, kokoši s infarktom,svinje napadaju jedne druge, pilići neće jest smjesu nego jedu kartonsku kutiju.....
 

exsa

Član
Tu od
28 Ožu 2011
Poruka
139
Stvarno imaš pehove i neznam što bih ti rekao osim da pokušaš zatvarati otvor u kotilicu, i otvarati samo par puta dnevno na par minuta radi dojenja.To nisam nikad imao potrebu raditi ali mislim da sam negdje pročitao da neke farme tako rade!

Nije neke nego gotovo sve veće i ozbiljnije farme. Imao sam priliku razgovarati sa jednim od veterinara iz bivšeg "Kunisa" gdje je 5-6 radnika posluživalo 40000 kunića i to samo u prvoj smjeni. Oni su majke puštali na dojenje samo jednom dnevno.
Dodaješ li kuhinjsku sol u hranu? Imao sam sličan problem i kada sam počeo sa solenje barem 5 dana prije koćenja i nekoliko prvih dana nakon koćenja problem se nije ponovio. Koliko ti je ostalo živih? Možda je to mrtvo okoćen koji za majku predstavlja hranu, a ne mrtvi potomak.
Želim ti više sreće drugi put.
Lijep pozdrav!
 
H

Hrvach

Guest
Sad ih je 5 živih od 6 u tom leglu, neću ništa dirat niti gledat previše jel je ta ženka dosta agresivna pa se bojim da ne napravim s...nje. U vodu im dajem vitamine svaki 10 dan i onda svaki drugi dan kad su spremne za koćenje i imaju mlade, solim im sijeno. Ovo s puštanjem ženki kod mladih jednom-dva puta dnevno sam čuo,ali iskreno ne da mi se zaj... oko toga jel imam dosta obaveza i bez toga,a i mislim da kakva ženka god bila ipak može voditi veću brigu o svojim mladima nego ja, jel ako ona nezna šta im kad treba, ja znam još manje.
Nemojte zamjerit na rječniku ali danas ne biram šta govorim i pišem kolko sam živčan:twisted::rolleyess:
 
M

Maxistar

Guest
Bracela ako samo pomirise jos jednog ti nju mazni iza vrata i pod peku! Bar ti imas kunica za rasplod.
 

Miso

Član
Tu od
8 Lip 2011
Poruka
40
Zanima me ima li tko u okolici osijek novozelandske, trebao bih muzjaka i zenku razlicitih krvnih linija, ili mozda netko iz daljeg dolazi u os na autopijac pa bih prodao. Panonske sam nabavio, muzjaka i zenku, zenka je 4mj pa sam odlucio tek pocetkom 9mj je parit, nek se jos malo udeblja. Mogu reci da su stvarno neobicni, totalno drugaciji, tko god od mojih ih je vidio putao je kakvi su to zecevi, ali su maze, vec su se naviki na mene. Sto se tice kunicnjaka sve je gotovo osim krova, ocekujte slike do petka.

Jos me nesto zanima, ima li netko tko ne koristi kotilice. Buduci da od oca sam nasljedio ljubav prama zecevima, ni oni a niti ja nisam koristio kotilicu, ako izadu iz gnijezda vratim ih, nisam s time imao problema a nadam se da ni necu. Jedino zenka koja je prvi put kotila je sve razbacala.

Cjepite li svoje kunice protiv miksomatoze. Buduci da sam ja u blizine Drave, hocu, samo je problem sto cjepiva nema kod nas, samo u Mađarskoj. Jeli netko kupovao tamo cjepivo i kolika je cjena.
 
Posljednje uređivanje:
H

Hrvach

Guest
Maxistar, znaš da mi je došlo da ju ubijem, primio sam ju tak čvrsto za šiju da nije naišo mali buraz više ne bi bila na ovom svijetu. Evo danas je dobro, nije niti jednog više pojela,ali me grize kad ju hranim,al to je normalno kod žena da imaju nagle promjene raspoloženja (znate i samo kak je to:mrgreen::axe:).
Mišo ako će neko uzimati cjepivo iz mađarske ja bi isto naručio pa da mi neko pošalje poštom, ja mu platim. Kod mene ima komaraca da su mi već svu krv popili, dižu se iz jezera ko oblak.
 

Miso

Član
Tu od
8 Lip 2011
Poruka
40
Sacekat cu jos tjedan dana , mozda se netko s foruma javi, ako ne, granica mi je 10ak min autom, pa cu skocit preko po cjepivo. Ako nikoga ne nades. javi se pa cemo to rjesiti.

Danas sam odvojio malce, 6 komada od majke, stari su skoro 40 dana, vidjet cemo sta ce biti. Kad ih drzim 2mj uz majku pola legla izgubim dok su jos uz nju, a buduci da su mi stari bokslovi losi i stari vise od 20god, mislim da je to razlog, uostalom vidjet cemo.
 
H

Hrvach

Guest
Dogovoreno onda, recite mi koja bi bila okvirna cijena tog cjepiva i dal se kupuje na pakete ili na doze. Ako kupim ja im to neću davat jel mi je muka kad vidim iglu,a di da još pikam ljude i životinje oko sebe. Ja svoje nikad nisam držao preko 35-40 dana i nije bilo problema. A to kaj kažete da izgubite pola legla-izgleda da niko ne može proći a da nema neka s... s čim god se bavi.
 

Miso

Član
Tu od
8 Lip 2011
Poruka
40
Covjek gdje sam nabavio panonce mi je rekao da je cjjena 20 doza (za 20 kunica) dode oko 120 kuna, toliko znam, 6kn po zecu je sasvim ok. Samo sam negdje procitao da kad se doza otvori je rok trajanja 48 sati, ali za to nisam siguran potpuno. Sto se tice cjepljenja, mislim zvat veterinara da to napravi umjesto mene.
 

MarinSisak

Član
Tu od
4 Svi 2009
Poruka
255
Hrvach ti imas neke besne kunice kad te grizu...hehe
Ja da sam na tvom mjestu kad bi odhranila mlade pod peku, i nabavi neke normalne koji ne grizu :D
 
H

Hrvach

Guest
Ma to samo Radojka grize i to kad ima mlade ili kad je jako skotna pa je živčana. Inače je jako izgledom kvalitetna ženka i daje dobre mlade,a i miljenica je klincima s kojima se mazi i igra pa bi me razapeli kad bi ju stavio pod peku. Kaj je najgore s klincima se mazi,a sve starije grize.Inače danas sam primjetio da je par mladih počelo otvarati oči, sad im je već vrijeme, okočeni su 11.6 od 12 do 12:30h.
@Mišo ja bi cjepio samo ove koji su mi u rasplodu, znači trebalo bi mi najviše 10 doza, ovisi o tome kad ćete kupovati i dal ću ja nabaviti još kunića za rasplod.

Ljudi razmišljam da ostavim od ovih kunića koji su sad stari 10 dana 2-3 ženke za rasplod, vidim da ima nekoliko naprednih i lijepih kunića pa bi ostavio par ženki od njih. Jel mi je to pametno pošto je to 2 leglo,a neko kaže da nije dobro iz prva 3-4 legla uzimat mlade za daljnji uzgoj (ne pitajte zašto tako sam čuo). Prije dok smo držali kuniće uvijek smo uzmali iz zadnjeg ili predzadnjeg ženkinog legla prije nego smo ju likvidirali.
 

Miso

Član
Tu od
8 Lip 2011
Poruka
40
Sto se tice ostavljanja zenki iz legla, ja sam iz proslog legla ostavio 2 zenke (mjesance kalifornijske zenke i mog omiljenog zeca koji je mjesanac, on mi je bio rasplodni zec i njeg sam ostavio i zadnjeg legla zecice u kojem su bila samo dva zecica, nazalost sa nepune 3god je uginio) i iz legla poslje takoder od istih roditelja jednu zenku, sad je skoro 4mj i najveca je bila, cak i od muskih koji su krasni.
Sto se tice cjepiva, vise cu Vam moci reci iza nedjelje, znat cu kada cu ici pa se mozemo cuti i dogovoriti sve pojedinosti.
 
H

Hrvach

Guest
Sto se tice cjepiva, vise cu Vam moci reci iza nedjelje, znat cu kada cu ici pa se mozemo cuti i dogovoriti sve pojedinosti.
Inače ako je ovo Vam bilo upućeno meni nema potrebe jel sam među najmlađim kunićarima u ovoj temi tak da bi ja trebao većini vas govoriti vi. Ako nije onda nema veze.
@Marine onda ostavljam ženke, kolko će ih bit dobrih ostavit ću i samo nabaviti drugog mužjaka da ih ne parim u srodstvu. To mi je i bio cilj da od svojih kunića napravim 2 linije da imam dalje za uzgoj.
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Evo, jučer su mi progledali i izišli iz gnijezda mali kunići križanci kalifornijskog kunića i smeđe križanke. Ima ih 5 i svi su na tatu. Ovo je treće leglo tog kunića i prvi koji su na njega. Imam od njega prije 2 legla, jedno od 4 kom. i jedno od 11 kom. Nijedan nije ni približno sličan njemu. A ovi su svi ko jedan, cijeli tata.

http://img695.imageshack.us/img695/7466/malikuni.jpg
 
M

Maxistar

Guest
@hrvach ti se stvarno boris sa svojim pasminama :)

@teskar zasto su mu ovoliko kratke usi? bas je nesto nesrazmerno. jel to zato sto je jos mali?
 

MarinSisak

Član
Tu od
4 Svi 2009
Poruka
255
hehe, a male su jer je i on jos beba, a i inace srednje pasmine imaju manje usi, dok orijasi uho koje skoro mos ogulit i pojest hhhh ;)
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Dobro veli Marin - ti kalifornijski baš imaju neka kratka uha. Valjda će mu s vremenom potamniti da bude kao kod oca.
 
H

Hrvach

Guest
Teškar jako je lijepi mali, moji su isto danas počeli izlaziti van iz gnijezda, morat ću ih poslikat. Kad su se okotili ovi tvoji?
 

Najnoviji postovi

Na vrh