• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

antonio11

Član
Tu od
27 Pro 2013
Poruka
268
Re: Kuničarstvo

Nisam mislio da gnijezda toliko dihtaju jer im je poklopac od lima. Mislio sam da će biti bolje ako ih zaštitim od hladnoće pa na kraju ispalo da sam zeznuo s time. Ne mogu nabaviti lucernu baliranu. Kupio sam jednu turu od čovjeka po 20 kuna po bali, a to mi je puno

ima ti jedan covjek u boku djeteline po 15 kuna bala i djetelina je jako kvalitetna a ima i mjesano livadsko sijeno i lucerna po 10 kuna sta je isto jako dobro
 

japac

Član
Tu od
13 Lip 2014
Poruka
85
Re: Kuničarstvo

ima ti jedan covjek u boku djeteline po 15 kuna bala i djetelina je jako kvalitetna a ima i mjesano livadsko sijeno i lucerna po 10 kuna sta je isto jako dobro
daj mi pošalji ime ili broj telefona ako ti nije problem.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

daj mi pošalji ime ili broj telefona ako ti nije problem.

Ovo što ti je napisao antonio učini!
20 kuna je stvarno puno! Ja bih ti preporučio ovo mješano jer je bogatije vitaminima od čiste lucerne! Koliko sam shvatio, ti im dajes i zrno, a sijeno ti je potrebno prvenstveno radi probave, a ne kao jedina prehrana! Da ih hranis samo sijenom tada bi lucerna bila bolja jer je hranjivija, ali ovako nemaš potrebe samo baciti 5 kuna u vodu!!
To je moj savjet, tako ja hranim i nikad problema!
Ja imam svoju djetelinu, ali ipak mješam s livadnim travama!!
Tu imaš i maslačka i kamilice i stotine drugih "čajeva"...

Sretno!
 

japac

Član
Tu od
13 Lip 2014
Poruka
85
Re: Kuničarstvo

Primjetio sam da radije jedu krupnije sijeno tako da je lucerna bila odlična ali po 20 kuna mi je preskupo. Nađe se na oglasniku po 10 kuna lucerne.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Primjetio sam da radije jedu krupnije sijeno tako da je lucerna bila odlična ali po 20 kuna mi je preskupo. Nađe se na oglasniku po 10 kuna lucerne.

Ja svoju livadu kosim 2x godišnje i prvi otkos mi bude do pupka! To je dovoljno "krupno! Otava je sitnija, ali isto bude do koljena znači isto kao i djetelina!!
Sam trebaš znati, jer iskreno- onaj tko prodaje čistu lucernu po 10 kuna, taj ju je prvo površio, a tad dobiješ samo stabljike bez lista i sjemena, a to je gov*o! Onda ih možeš i slamom 'ranit! Isti učinak, znači ništa!
 

japac

Član
Tu od
13 Lip 2014
Poruka
85
Re: Kuničarstvo

Saznao sam kako se zove, bio je tvoj tata kod mene pa sam ga pitao. Hvala:drink:
 

renatofil

Član
Tu od
16 Stu 2014
Poruka
42
Re: Kuničarstvo

Evo malo slika s izložbe malih životinja iz Osijeka koja se održava na Pampasu od 13-15.02.2015. Nije nešto, ali tko voli, neka pogleda.

01.jpg


02.jpg


03.jpg


04.jpg


05.jpg


06.jpg


07.jpg


08.jpg


09.jpg


10.jpg
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Zanimljivo!!
Lijepe životinje, ali ovi šarci stvarno nisu za izložbe! Nisu baš po rasnom standardu, ali nisu baš ni loši!
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

renatofil hoče li biti kakva prodaja životinja,kada ili je samo izložba
 

antonio11

Član
Tu od
27 Pro 2013
Poruka
268
Re: Kuničarstvo

imam jedan problem ženka njemač šarca ja prije tri dana okotila 7 malih koji su se smrzli jer ih je okotila van gnjezda i od tad već tri dana ne jede a vodu skroz nes malo pije pa me sad zanima dali ja nju mogu zaklat jer bilo bi šteta da krepa ima najmanje 2 kile čistog mesa
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

imam jedan problem ženka njemač šarca ja prije tri dana okotila 7 malih koji su se smrzli jer ih je okotila van gnjezda i od tad već tri dana ne jede a vodu skroz nes malo pije pa me sad zanima dali ja nju mogu zaklat jer bilo bi šteta da krepa ima najmanje 2 kile čistog mesa

Antonio, mozes ti nju zaklati, ali nije ti ona još očisčena o mlijeka! Najmanje tjedan dana bi joj trebalo! Ali ako "kunja", zakolji i u kobasice ili na dim, tad se ne osjeti mlijeko...

Koliko ti je stara ženka?, dosta je mala za šarca!
 

antonio11

Član
Tu od
27 Pro 2013
Poruka
268
Re: Kuničarstvo

Antonio, mozes ti nju zaklati, ali nije ti ona još očisčena o mlijeka! Najmanje tjedan dana bi joj trebalo! Ali ako "kunja", zakolji i u kobasice ili na dim, tad se ne osjeti mlijeko...

Koliko ti je stara ženka?, dosta je mala za šarca!

stara je 10 mjeseci a ja cak mislim da i nije cistokrvna al nema veze ionako sam je dobio od suseda
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Pa i pretpostavio sam da je ona ili "obični" njemački šarac ili križanac jer da je orijaški šarac morala bi s 10 mjeseci imati najmanje 4 kg čistoga!
U svakom slučaju ti je bolje to zaklati nego da ti ugine, a ako ne jede ništa, onda bi mogla brzo otegnuti....
 

antonio11

Član
Tu od
27 Pro 2013
Poruka
268
Re: Kuničarstvo

Pa i pretpostavio sam da je ona ili "obični" njemački šarac ili križanac jer da je orijaški šarac morala bi s 10 mjeseci imati najmanje 4 kg čistoga!
U svakom slučaju ti je bolje to zaklati nego da ti ugine, a ako ne jede ništa, onda bi mogla brzo otegnuti....

nebrini ti nista vec se ona hladi u frizideru dobrih sat vremena
 

Zajec

Član
Tu od
1 Velj 2013
Poruka
125
Re: Kuničarstvo

nisu se smrzli. svi su bili u gnijezdu u sijenu a temperature nisu ispod nule a i sva gnijezda sam izvana obukao u stiropor.

Napisao si da si ih samo razgrnuo dlaku i pogledao, ako im je to prvo leglo pusti barem 10 dana pa onda pregledaj, više puta pogledaj da nije koji ispal iz gnjezda a ako je sve OK. nemoj dirati, ili ubuduće jako protrljaj ruku po trbuhu kunice. Ako su im bili trbuščići puni onda postoji mogučnost da su se podhladili, a ako su izgledali namežurani (dehidrirani) tada ih je prestala hraniti. najbolje je staviti u kotilicu slame od zobi i jelove hoblovine da malo veže načupanu dlaku a sjeno si sama nosi u gnjezdo kad vidiš da počne skuplati sijeno sa ustima onda ubaci sijena kroz vrata u kavez na pod. A koju kotilicu koristiš možda su ostali na podu a odole hladno jer ona radi rupu u slami. Ja svoju prostoriju zimi temperiram da bude tem. oko 7 stupnjeva. Meni je jedna okotila prije 10 dana a počupala se tek drugi dan a pokrila ih je a u slami je napravila rupu do žice ali imam duplo dno tak da je isod još 3 cm i to napunim sa slamom da kad koti sva voda iscuri ispod njih da nisu na mokrom.
 

japac

Član
Tu od
13 Lip 2014
Poruka
85
Re: Kuničarstvo

Napisao si da si ih samo razgrnuo dlaku i pogledao, ako im je to prvo leglo pusti barem 10 dana pa onda pregledaj, više puta pogledaj da nije koji ispal iz gnjezda a ako je sve OK. nemoj dirati, ili ubuduće jako protrljaj ruku po trbuhu kunice. Ako su im bili trbuščići puni onda postoji mogučnost da su se podhladili, a ako su izgledali namežurani (dehidrirani) tada ih je prestala hraniti. najbolje je staviti u kotilicu slame od zobi i jelove hoblovine da malo veže načupanu dlaku a sjeno si sama nosi u gnjezdo kad vidiš da počne skuplati sijeno sa ustima onda ubaci sijena kroz vrata u kavez na pod. A koju kotilicu koristiš možda su ostali na podu a odole hladno jer ona radi rupu u slami. Ja svoju prostoriju zimi temperiram da bude tem. oko 7 stupnjeva. Meni je jedna okotila prije 10 dana a počupala se tek drugi dan a pokrila ih je a u slami je napravila rupu do žice ali imam duplo dno tak da je isod još 3 cm i to napunim sa slamom da kad koti sva voda iscuri ispod njih da nisu na mokrom.
imam drvene kotilice i stavio sam stiropor i ispod kotilice. Nije joj prvo leglo i kunica je baš mirna. To je jedna od onih vaših, a ova druga je starija i to joj je kod mene bilo već 3. leglo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh