• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Hrani li neko kuniće sa sirovim krumpirom tj. korom?

Sječam se da ih je moj dida hranio zelenim ostatcima iz kuhinje među kojima je bio i krumpir.
Skupljao je sve luk,kupus, kelj,jabike,bundeve,tikvice,labuke,ma sve moguće biljnog podrijekla što baba nije iskoristila i davao kunićima.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Re: Kuničarstvo

Imam jedno 50kg krumpira pa im to dajem.Sada je takvo doba godine da je sve pri kraju.Ostale su mi dvije bale sjena.,bala slame, oko 20kg žita.Prije ovog snijega već sam im znao svaki dan nabrati po vinogradu trave. Sve su jabuke već davno pojeli.Uglavnom razvesele se kad dobe nešto za desert.
 

antonio11

Član
Tu od
27 Pro 2013
Poruka
268
Re: Kuničarstvo

samo da kazem kad vam mama radi u pakirnici povrca lako je hranit kuniće,sve odpadke koje oni u pakirnici bacaju ona meni donese tako da su se moji kunici zasitili vec svega
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Imam jedno 50kg krumpira pa im to dajem.Sada je takvo doba godine da je sve pri kraju.Ostale su mi dvije bale sjena.,bala slame, oko 20kg žita.Prije ovog snijega već sam im znao svaki dan nabrati po vinogradu trave. Sve su jabuke već davno pojeli.Uglavnom razvesele se kad dobe nešto za desert.

znaći krumpire mogu slobodno jesti ?
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Hrani li neko kuniće sa sirovim krumpirom tj. korom?

Kora da!!, krumpir ne!
Kao i kod ljudi, tako i kod kunića te ostalih životinja uzrokuju povišenje tjelesne temperature! Nije dobro davati ni svinjama, a kamoli kunićima!
Tikvice mogu (jestive), ali ne stočne ili uljne!!
 

Entuzijast

Aktivni član
Tu od
18 Sij 2014
Poruka
206
Re: Kuničarstvo

Negdje sam pročitao ( Uzgoj kunića od Romana Kopanjskog mislim) da su kuhani krumpiri jako dobri za kuniće u zimskom periodu ali za sirove nisam baš siguran.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Negdje sam pročitao ( Uzgoj kunića od Romana Kopanjskog mislim) da su kuhani krumpiri jako dobri za kuniće u zimskom periodu ali za sirove nisam baš siguran.

Kuhani(tvrdo) i ohladeni! To im znam i ja dati,ali nikada ne sirovi!
Isto kao i kelj, nikada ne sirovi jer ih napuhuje!
 

Entuzijast

Aktivni član
Tu od
18 Sij 2014
Poruka
206
Re: Kuničarstvo

Cijelo ljeto sam im davao po jedan ili dva lista stočnog kelja i nisam imao nikakvih problema a vole ga za poludit.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Re: Kuničarstvo

Krumpir ne smije biti špican kao niti drugo povrće.Najbolje ga je davati skuhanog .Kunićima u tovu je najbolje ne davat takve stvari jer onda neće jesti osnovnu hranu.Općenito treba biti oprezan prilikom svake promjene u jelovniku kunića.
 
Posljednje uređivanje:

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Cijelo ljeto sam im davao po jedan ili dva lista stočnog kelja i nisam imao nikakvih problema a vole ga za poludit.

Ma i ja im znam dati tu i tamo kelja, ali isto tako list-dva...
Moji su bili ludi za pupčarom, ali tad im ne dam vode i sve bude ok!
Sad po zimi im tako i tako ne dajem vodu jer imaju stalno jabuke, stočne repe ili mrkve pa im i ne treba....
Ja im svako jutro ponudim vodu, ali ne će piti!
To što veli robelar je istina, nema veze šta im se daje, samo ne smije biti nagla promjena! I kod mladih treba biti puno oprezniji nego kod odraslih!!
 

antonio11

Član
Tu od
27 Pro 2013
Poruka
268
Re: Kuničarstvo

dali neko zna neko uzgajivača novozelandskih crvenih kunića u blizoj okolici siska da ima za prodat muzjaka
 
Posljednje uređivanje:

Entuzijast

Aktivni član
Tu od
18 Sij 2014
Poruka
206
Re: Kuničarstvo

Mislim da se oprez pri ishrani kunića podrazumijeva jer svatko ko se ikad bavio njima zna kako su osjetljivi na promjene hrane ili nagla uvođenja nečeg novog ali svatko od nas ima svoje sisteme u tome i naši se kunići uglavnom prilagode tome(naravno u nekim granicama normale). Ja im npr svakodnevno dajem vodu bilo zima ili ljeto te mi i sada popiju podosta vode iako pored suhe hrane dobiju i stočne repe i jabuka.
 

renatofil

Član
Tu od
16 Stu 2014
Poruka
42
Re: Kuničarstvo

Evo malo fotki s današnjeg prodajnog sajma u Novom Sadu.

01.jpg


02.jpg


03.jpg


04.jpg


05.jpg


06.jpg


07.jpg


08.jpg


09.jpg


10.jpg
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Entuzijast, slažem se u potpunosti s tobom!
Dok sam držao i orijaša, oni su znali piti vode, ne previše, ali sam znao primjetiti da popiju malo vode, ali šarce nisam još vidio da piju vodu niti sam primjetio da u pojilici nedostaje voda!
Preko ljeta da, nije uopće upitno, ali sada ne!
Ne znam zašto je to tako, prije sam imao pojilice, sad imam obične posudice i ipak ništa! Kalifornija je pila vodu k'o luda! A isti uvjeti držanja...
Bog će ga znat!!!
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

renatofil danas u OS prodaja, izložba (na Pampasu) a ti ode preko granice,kakve su cijene tamo

kinquin jesi siguran za ove navedene bundeve,ja svojima ovo ljeto dao par komada što stočnih sto ovih za nas,nisu bili oduševljeni jer su imali trave al jeli su...

robelar jel na kraju daješ sirove krumpire il ne?
 
Posljednje uređivanje:

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

dali neko zna neko uzgajivača novozelandskih crvenih kunića u blizoj okolici siska da ima za prodat muzjaka

na moju stranu neideš?imam još 2 mlada muška(kasnije će biti još) ,žao mi ih zaklat i mijenjo bi ih za kalifornije,nz.bijele...
 

renatofil

Član
Tu od
16 Stu 2014
Poruka
42
Re: Kuničarstvo

renatofil danas u OS prodaja, izložba (na Pampasu) a ti ode preko granice,kakve su cijene tamo

Šarci su od 7 € pa do 30 € ovi odrasli. Za ovnolike nisam ni pitao.
Kakve su cijene bile u Osijeku i je li bilo uopće išta na prodaji?
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Jimmy, za ove "naše" sam siguran jer sam im davao! Reakcija ista kao i kod tebe, jeli su ali onako-preko volje! Za stočne sam samo čuo da ne valja zbog prevelike količine biljnog, nepreradenog ulja i kunići to jako teško probave! Pošto imam druge potrošaće tih proizvoda,a i u ljeto dovoljno druge hrane za kuniće, nisam ni forsirao!
Što me je extra iznenadilo je da su ludi za ciklom i svježim jagodama!

Svašta ja isprobavam, naravno ne na najskupljim grlima odmah od početka, ali kasnije i oni "zamaste" brkove...
 

antonio11

Član
Tu od
27 Pro 2013
Poruka
268
Re: Kuničarstvo

na moju stranu neideš?imam još 2 mlada muška(kasnije će biti još) ,žao mi ih zaklat i mijenjo bi ih za kalifornije,nz.bijele...

ja sam odma bio na tebe pomislio da bi ti možda imao al kad si mi ti daleko
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Šarci su od 7 € pa do 30 € ovi odrasli. Za ovnolike nisam ni pitao.
Kakve su cijene bile u Osijeku i je li bilo uopće išta na prodaji?

Osobno nisam išao (radio sam) al sam šogora poslao da mi uzme nz.bijelog i kalifornijskog dečka,bilo je šaraca,orijaša,al ništa previše
 

Najnoviji postovi

Na vrh