• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

nera007

Član
Tu od
21 Lis 2013
Poruka
163
Re: Kuničarstvo

Može neko reći da sam primitivan ali to je tako.Kad imaš nešto posebno onda ti se nešto takvo desi,.Ja znam dvojicu koji ako bace oko a nećeš im to dati obićno ti ta životinja i ode.Od 50 životinja baš ta o kojoj prićaju.Ništa nije slućajno.

Nisi primitivan,postoje ljudi koji nose negativnu auru i odašilju takvu negativnu:icon_toilet: energiju gdje su posljedice fatalne.Zato udalji takve ljude,prosto reci da nemaš ništa za njih.
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Bio sam kod čovjeka koji me nije htio pustiti kod kunića nego sam ga ćekao da donese ženku koju sam kupio.

ja bih se okrenuo i otišao,jer me zanima kakvi su mu ostali kunići,dali ima kakvih boleština...
al meni đaba sve to ,mene nakraju zajebu.
Ko mi kriv kad mislim da su svi pošteni


a u ove uroke jednostavno ne vjerujem...
i kod nas se govori da se kunići ne poklanjaju al kolko sam ih poklonio neznam im broja
5kn sam znao plaćati kod kolege,baš zbog tih praznovjerja ...
 
Posljednje uređivanje:

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

ja bih se okrenuo i otišao,jer me zanima kakvi su mu ostali kunići,dali ima kakvih boleština...
al meni đaba sve to ,mene nakraju zajebu.
Ko mi kriv kad mislim da su svi pošteni


a u ove uroke jednostavno ne vjerujem...
i kod nas se govori da se kunići ne poklanjaju al kolko sam ih poklonio neznam im broja
5kn sam znao plaćati kod kolege,baš zbog tih praznovjerja ...

Ja onima kojima namjeravam pokloniti naplatim kunića 1 kunu, ili klip kukuruza i svi zadovoljni!
Ja osobno isto ne bih kupio kunića bez da vidim sve drugo!!
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Re: Kuničarstvo

Ma frajer si je zabrijo da ima nešto posebno i da mu ja sa cipelama mogu prenesti neku bolest iz svog kunićarnika.Onda mi je isprićao da je neka ženska preko kose donjela bolest,pa da nesmije paliti svjetlo jer ih uznemiruje po noči. Uglavnom ne pušta nikog unutra i sve drži pod 3 lokota.
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Ma frajer si je zabrijo da ima nešto posebno i da mu ja sa cipelama mogu prenesti neku bolest iz svog kunićarnika.Onda mi je isprićao da je neka ženska preko kose donjela bolest,pa da nesmije paliti svjetlo jer ih uznemiruje po noči. Uglavnom ne pušta nikog unutra i sve drži pod 3 lokota.

Njemu treba lječenje, to je sigurno
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Njemu ni to ne može više pomoći!
Neki ljudi stvarno znaju pretjerano reagirati na najbanalnije stvari!!
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Re: Kuničarstvo

Danas mi je stigla na poklon 2mj stara ženka. Nebi ništa bilo neobićno na njoj da mi čovjek ne tvrdi da je planski produkt već 9 rasa.Uvijek je ženku mješanku donosio kod čistog mužjaka.Imao je napočetku novozelandske crvene,pa je ženku pario sa nov. bijelim, pa ženku od njih sa kalifornijskim ,pa sa velikom ćinćilom. pa sa ovnolikim, pa sa orijašem,onda sa šarcem,sa bečkim plavim i sa kastoreksom.Ja ću sa panoncem.
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Danas mi je stigla na poklon 2mj stara ženka. Nebi ništa bilo neobićno na njoj da mi čovjek ne tvrdi da je planski produkt već 9 rasa.Uvijek je ženku mješanku donosio kod čistog mužjaka.Imao je napočetku novozelandske crvene,pa je ženku pario sa nov. bijelim, pa ženku od njih sa kalifornijskim ,pa sa velikom ćinćilom. pa sa ovnolikim, pa sa orijašem,onda sa šarcem,sa bečkim plavim i sa kastoreksom.Ja ću sa panoncem.

daj sliku,da vidimo taj mix
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Re: Kuničarstvo

Bit će slika uskoro kad mi klinci to uslikaju. Uglavnom ništa posebno izgledom.Kao orijaš boja ali kratke uši.U leglu ih je bilo raznih a mene je dopala smeđa.
 

Entuzijast

Aktivni član
Tu od
18 Sij 2014
Poruka
206
Re: Kuničarstvo

Evo da se malo pohvalim prije tri dana okotila mi se Panonka kupljena 18.1 na izložbi u Virovitici to joj je prvo leglo i koliko vidim( nisam je htio uznemiravati i raskopati gnijezdo) osim jednog koji je okoćen mrtav ili se smrznuo pri koćenju pošto sam ga nasao izvan gnijezda ima ih jedno 7 - 8. Od toga vidio sam bar dva onako crne kože znači ne roze što bi moglo značiti da će i biti crni ili bar tamnije boje zanimljivo pošto im je majka panon a otac križani činčila i belgijski.Veselim se tome pošto volim raznolike kuniće i odmah mi je leglo nekak veselije kad je raznih boja.:(happy)::(happy):
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Evo da se malo pohvalim prije tri dana okotila mi se Panonka kupljena 18.1 na izložbi u Virovitici to joj je prvo leglo i koliko vidim( nisam je htio uznemiravati i raskopati gnijezdo) osim jednog koji je okoćen mrtav ili se smrznuo pri koćenju pošto sam ga nasao izvan gnijezda ima ih jedno 7 - 8. Od toga vidio sam bar dva onako crne kože znači ne roze što bi moglo značiti da će i biti crni ili bar tamnije boje zanimljivo pošto im je majka panon a otac križani činčila i belgijski.Veselim se tome pošto volim raznolike kuniće i odmah mi je leglo nekak veselije kad je raznih boja.:(happy)::(happy):

Čestitka na "prinovi"!!!
To bi mogli biti lijepi mladi, prije svega mesnati! Javljaj kako napreduju....
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Danas mi je stigla na poklon 2mj stara ženka. Nebi ništa bilo neobićno na njoj da mi čovjek ne tvrdi da je planski produkt već 9 rasa.Uvijek je ženku mješanku donosio kod čistog mužjaka.Imao je napočetku novozelandske crvene,pa je ženku pario sa nov. bijelim, pa ženku od njih sa kalifornijskim ,pa sa velikom ćinćilom. pa sa ovnolikim, pa sa orijašem,onda sa šarcem,sa bečkim plavim i sa kastoreksom.Ja ću sa panoncem.

De kaži kakva je to rasa "kastorex"? Linija "rex" mi je poznato, ali stvarno ne znam kakva je to rasa!! Fala ti lipa.....
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Re: Kuničarstvo

Ne znam ni ja baš točno tak mi je napisano.Valjda nešto čudne dlake.
 

nera007

Član
Tu od
21 Lis 2013
Poruka
163
Re: Kuničarstvo

Moja šarka okotila petero,jedno mrtvo pa sam ga izbacila.Malo ih je,ali su krupni.Prvi put je okotila 8 komada(4 izbacila) a sad 5.
Usput,da li je neko sušio kožicu kunića?Kakav je postupak?
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Moja šarka okotila petero,jedno mrtvo pa sam ga izbacila.Malo ih je,ali su krupni.Prvi put je okotila 8 komada(4 izbacila) a sad 5.
Usput,da li je neko sušio kožicu kunića?Kakav je postupak?

moj dida je znao sušiti al onak amaterski nije bio nikakav profi majstor-kožar
samo ih je dobro očetkao , dobro nasolio (stranu gdije je koža) te obijesio na sunce,vjetar da se suše...
jedino je bitno bilo pogoditi kad se kuniči ne linjaju jer je kasnije dlaka s kože slabije opadala ali uvijek je pomalo opadala...
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

evo ja danas pripustio moje mlade kunice pa čemo vidjeti kakve će biti
jedino su mi malo debele pa se pribojavam da možda ne ostanu skotne...









(Powered by frubar.net)

kalifornije su ok nisu debele...






(Powered by frubar.net)


PS. i kak vam izgledaju,ja sam pre zadovoljan
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Re: Kuničarstvo

Ja sam pokušavao nešto na svoju ruku.Prvo sam skalperom skrojio tj. poravnao kožu pokraj nogu i odstranio rep.Zatim sam unutarnju stranu natrljao dobro sa soli i tako ostavio dva dana.Poslije sam malim čavlima sa širokom glavom kožu po rubovima zakucao sa vanjske strane vrata.Krzno ide na vrata.Tako ostavi koji mjesec dok se ne osuši.Pazi da ti na koži ne ostane kakve nečistoće i dobro napni inaće se tu znaju pojavit crvi. Takvo krzno nije baš savitljivo.Sad je zadnje vrijeme za tako nešto jer se kunići poćinju linjat.
 

nera007

Član
Tu od
21 Lis 2013
Poruka
163
Re: Kuničarstvo

moj dida je znao sušiti al onak amaterski nije bio nikakav profi majstor-kožar
samo ih je dobro očetkao , dobro nasolio (stranu gdije je koža) te obijesio na sunce,vjetar da se suše...
jedino je bitno bilo pogoditi kad se kuniči ne linjaju jer je kasnije dlaka s kože slabije opadala ali uvijek je pomalo opadala...

Da,za to sam i ja čula,jednu sam pokušala osušiti,ali me vrijeme nije poslužilo pa sam brzo odustala,ali planiram od šaraca ostaviti.Mislila sam da nešto krivo radim,ali je jednostavno bilo puno vlage pa se nije stigla osušiti.
Kunići su ti prelijepi.To su novozelandski,na prvim slikama?Planirala sam nabaviti jednu liniju,ali svoje držim napolju,nemam zatvoren prostor,a čula sam da su osjetljivi za čuvati vani.
Ako zasmeta debljina,koji dan na dijetu i eto ti.Sreća pa im ne treba dugo vremena da smršaju.Koliko su stare?
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Jimmy, jako fini kunići!! Meni osobno svi izgledaju "dobro uhranjeni", ali to mogu reći pošto nemam pojma kako bi trebali izgledati!
Moje kalifornije su isto bile takve i ako bi ih klao, a da su starije od 4 mjeseca bi bilo jako puno sala! Ali dobro, tvoji su za daljnji rasplod pa je to irelevantno!
Nego reci mi je'si to sve pripustio? Koliko ćeš sad imati rasplodnih?, 30 komada?
 

Najnoviji postovi

Na vrh