• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

antonio11

Član
Tu od
27 Pro 2013
Poruka
268
Re: Kuničarstvo

evo jos malo slika

ovaj kalifornijski i buduca nastamba za kuniće mi se najvise svidaju a i ostali su ok i nadam se da ce bit jos koja slika radova na nastambi za kuniće
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Re: Kuničarstvo

Na prvoj slici je ženka novozelandska stara 6 mj ,teška 2,40kg.U živo ima još veću glavu. Na slikama 2 i 3 su patuljci koje držim zbog neke konbinacije sa petshopom ako upali.Na sl4 i 6 je kalif mužjak.Star 5 mj a težak 2.80kg.Neznam zašto ali jako je plašljiv. Te kuniće mjenjam za ćiste panonce. Gajba je pred završetkom tj treba staviti žicu. To će biti samo za dva rasplodna mužjaka.
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Na prvoj slici je ženka novozelandska stara 6 mj ,teška 2,40kg.U živo ima još veću glavu. Na slikama 2 i 3 su patuljci koje držim zbog neke konbinacije sa petshopom ako upali.Na sl4 i 6 je kalif mužjak.Star 5 mj a težak 2.80kg.Neznam zašto ali jako je plašljiv. Te kuniće mjenjam za ćiste panonce. Gajba je pred završetkom tj treba staviti žicu. To će biti samo za dva rasplodna mužjaka.

usporedbe radi:
moje ženke nz bijele od 6mj.3,6kg.-3,9kg.
kalifornija od 5mj (ženke) su od 3,4-3,8kg

a stvarno nisam zadovoljan kilažom,znalo je biti puno bolje...
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Re: Kuničarstvo

usporedbe radi:
moje ženke nz bijele od 6mj.3,6kg.-3,9kg.
kalifornija od 5mj (ženke) su od 3,4-3,8kg

a stvarno nisam zadovoljan kilažom,znalo je biti puno bolje...
Stvar je u tome da sam te kuniće nedavno uzeo od tipa koji ih hrani toliko da prežive.Ima ih puno a on nigdje ne radi.Kunići su još i dobri pošto nisu smjesu do sad ni vidli a kamoli jeli.Ni sad ju ne jedu.
 

listek

Novi član
Tu od
11 Ožu 2015
Poruka
3
Re: Kuničarstvo

Pozdrav svima, zanima me koji kunić ima bolji prirast: panonski bijeli ili hajkom?
P.S.
Ispričavam se ako je to pitanje već bilo postavljeno....
 

listek

Novi član
Tu od
11 Ožu 2015
Poruka
3
Re: Kuničarstvo

Zavisi koga pitaš,Francuza ili Mađara.

Pa zato i pitam jer oni koji prodaju panonce vele da oni imaju najbolji prirast, a isto tak i ovi za hajkom. Pa ako ko ima iskustva s jednima i drugima rado bih da to podijeli....
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

oba kunića su "zadnja riječ tehnologije" :icon_mrgreen: sto se tiče kočenja,odhrane, prirasta ALI kuniča moraš uzeti s instituta ili što bliže tim jedinkama,jer udaljavanjem od tih gena gubi se kvaliteta tih kunića to jest hibrida...
naravno da tu spada i posebna prehrana...

imao sam panonce ali ne i hajkome tako da ne mogu reći tko je bolji...
 
Posljednje uređivanje:

nani

Član
Tu od
1 Ožu 2015
Poruka
70
Re: Kuničarstvo

Da li ima kakva vakcina ili nešto drugo za zaštitu kunića? Ako ima kada se to daje kunićima?
 

antonio11

Član
Tu od
27 Pro 2013
Poruka
268
Re: Kuničarstvo

danas sam vagao kalifornijske okocene 15.1 u leglu ih je 8 komada i teski su od 1000-1100g hranjeni cakoveckom smjesom jecmom i crnom zobi i nravno sijenom i ostalim poslasticama
sta mislite dali je to dobra kilaza muzjak je njemacka krv a zenka slovacka?
 

Liza

Član
Tu od
21 Lis 2014
Poruka
201
Re: Kuničarstvo

Moji su malci juce bili 3 tjedna.
Smijem ih sad zajedno s mamom prebacit u veci kavez?
 

antonio11

Član
Tu od
27 Pro 2013
Poruka
268
Re: Kuničarstvo

Moji su malci juce bili 3 tjedna.
Smijem ih sad zajedno s mamom prebacit u veci kavez?

ja sam svoje sa 2 tjedna cim su poceli izlazit iz kotilice prebacio u veci kavez znaci ti ih mozes bez problema prebacit u veci kavez
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Moji su malci juce bili 3 tjedna.
Smijem ih sad zajedno s mamom prebacit u veci kavez?

najbolje da ih ne diraš,ali ako je prostor u kavezu veći možeš ih prebaciti,ali pazi da kavez nema jake mirise od ostalih kunića,jer neke ženke ne znaju prepoznati svoje malce pa nastaju problemi...
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Re: Kuničarstvo

Pa na neku zaštitu od bolesti ili tako nešto. Ili je to nepotrebno
Ako ih držiš u normalnim uvjetima tj. normalno hraniš za tvoje potrebe ,neisplati ti se trošiti novce na vakcinu.To će te koštati više nego kunići.Druga je stvar ako ih imaš puno za na veliko onda svakako moraš imati dobrog veterinara.Dovoljno je da držiš higijenu,ne donosiš tj. mijenjaš kuniće,daješ kvalitetnu smjesu koja po mogućnosti već sadrži lijek,povremeno daješ vitamine u vodu jabućni ocat, mladima kod odvajanja trfulson...Djeluj preventivno .
 

Liza

Član
Tu od
21 Lis 2014
Poruka
201
Re: Kuničarstvo

Zasto u vodu jabucni ocat?
Koliko na recimo 1L vode i koliko cesto?
 

Najnoviji postovi

Na vrh