• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

Zadnji put pitam ako ima koga u blizini da hoće zamjeniti panonku ,dajem mu novozelandsku i kalifornijskog mužjaka.
 

mzupkovic

Novi član
Tu od
5 Pro 2014
Poruka
11
Re: Kuničarstvo

Jučer sam vagao svoje kuniće od mužjaka kalifornije i ženke mješanke:eek:koćeni 02,02. (7 kom.)prosjek 950 g./okoćeni 17,02.(7 kom.)prosjek 600g i okoćeni 18,02.(6 kom)prosjek 700 g.Hranim ih peletama,ječmom i kukuruzom,sad sam počeo malo i maslačak davati.Dosta mi bolje napreduju nego oni okoćeni oko Nove godine,oni su mi sa mjesec dana bili jedva 500 grama sa istom prehranom.
 

Liza

Član
Tu od
21 Lis 2014
Poruka
201
Re: Kuničarstvo

Moji su se okotili 20.02. isto 6 komada, kalifornije. Tek prije dva-tri dana sam vidjela da prilaze hrani.
Ako im dam pehrinu hranu za mlade nakon odbica, to ce jest i mama. Ako ostavim ovu hranu za odrasle, to ce jesti i oni... Sta sad?
Vidim da se zenki svidja hrana za mlade, ali ne znam je li to dobro za nju.
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Moji su se okotili 20.02. isto 6 komada, kalifornije. Tek prije dva-tri dana sam vidjela da prilaze hrani.
Ako im dam pehrinu hranu za mlade nakon odbica, to ce jest i mama. Ako ostavim ovu hranu za odrasle, to ce jesti i oni... Sta sad?
Vidim da se zenki svidja hrana za mlade, ali ne znam je li to dobro za nju.

ništa nebrini neče joj ništa biti,razlika je samo u veličini peleta,sastav hrane je isti bar ove koju ja koristim
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

Jučer sam vagao svoje kuniće od mužjaka kalifornije i ženke mješanke:eek:koćeni 02,02. (7 kom.)prosjek 950 g./okoćeni 17,02.(7 kom.)prosjek 600g i okoćeni 18,02.(6 kom)prosjek 700 g.Hranim ih peletama,ječmom i kukuruzom,sad sam počeo malo i maslačak davati.Dosta mi bolje napreduju nego oni okoćeni oko Nove godine,oni su mi sa mjesec dana bili jedva 500 grama sa istom prehranom.

Ja sam danas vagao mlade okoćene 28.01. težina im je 1,20-1,30kg.Drugo leglo okoćeno 05.02 . težina od 0,50 do 0,60 kg.Način ishrane isti.Radi se navodno o panoncima.
 

antonio11

Član
Tu od
27 Pro 2013
Poruka
268
Re: Kuničarstvo

prodajem muzjaka kalifornije star 4 mjeseca 100 kuna i zenku kalifornije dva puta se kotila 8 mjeseci staru 150 kuna ili moguca zamjena za zenku hycole kunića
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

Ode još jedna ženka na tepsiju. Trebala se okotit 20. i ništa.Težina očišćene bez glave i iznutrica ravno 2.10 kg.
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

danas mi se okotila ženka kalifornije (1 okot) ali samo jedno mlado i to 4-5 dana ranije naravno mrtvo e sad znam da bi ju trebao odmah pripustiti,ali jel postoji mogučnost da ima još koje mlado u sebi ?
šogoru se tako nešto desilo ali i ovi par dana kasnije okočeni su bili mrtvi.

šta da radim da je pripustim il da čekam (kolko?)
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

Ja nebi ništa radio nego ju ostavo na miru dva tjedna pa na tepsiju.
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Ja nebi ništa radio nego ju ostavo na miru dva tjedna pa na tepsiju.

da je neka osrednja i ja bi ju na tepsiju,ali dat cu joj još jednu šansu,
kao da je pravilo da s onim što valja uvijek neki problemi...
 

renatofil

Član
Tu od
16 Stu 2014
Poruka
42
Re: Kuničarstvo

Kod mene je danas zekan prvi put uspješno skočio na jednu zečicu i to dva puta. Ova druga se još premišlja, ali i njoj će stati na kraj. Treba biti samo uporan.
 

number 9

Član
Tu od
21 Srp 2011
Poruka
115
Re: Kuničarstvo

da je neka osrednja i ja bi ju na tepsiju,ali dat cu joj još jednu šansu,
kao da je pravilo da s onim što valja uvijek neki problemi...
Moj djed je pravio selekciju po broju othranjenih zečića.Ni konačna veličina,ni prirast,ni ljepota nisu baš utjecali previše.Naravno da nećeš ostavljati nešto kržljavo,ali ovo je glavni kriterij i kod mene.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

Kod mene se treba okotiti jedna za tjedan dana.Ako se ne okoti ovog puta rješavam muškog jer bi to bila druga neokoćena. Toliko je brz da mi se ćini da lupa u prazno ,tj odgurne se od ženke kad se prevrne.
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Kod mene se treba okotiti jedna za tjedan dana.Ako se ne okoti ovog puta rješavam muškog jer bi to bila druga neokoćena. Toliko je brz da mi se ćini da lupa u prazno ,tj odgurne se od ženke kad se prevrne.

sumljam da lupa u prazno,vjerovatnije da se ne "tjeraju"
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

danas mi se okotila ženka kalifornije (1 okot) ali samo jedno mlado i to 4-5 dana ranije naravno mrtvo e sad znam da bi ju trebao odmah pripustiti,ali jel postoji mogučnost da ima još koje mlado u sebi ?
šogoru se tako nešto desilo ali i ovi par dana kasnije okočeni su bili mrtvi.

šta da radim da je pripustim il da čekam (kolko?)

pregledao sam je danas i izgleda mi da ima još mladih u sebi,da bi bio siguran stavio sam ju pokraj mužijaka-takvo odbijanje nisam dugo vidio
sačekat ču pa čemo vidjeti šta dalje



ps.danas stavim nz.bijelu pod mužijaka i naganja se odmah bez odbijanja i okoti mi se za par sati
zanimljivo da se ni najmanje nije protivila mužijaku ...sve nešto neobično na početku ove godine,ali za sada ok trenutno se okotilo 5 ženki ako sve bude ok za par dana još 3kalifornije,malo kasnije nz.crvena i šarac
 
Posljednje uređivanje:

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

Kad pogledam koliko se toga prodaje po oglasniku pitam se gdje ti svi kunići završe.Mislim da ipak postoji nekakva potražnja i potrošnja i isplativost u svemu tome.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

moji zečevi
 

Prilozi

  • zec.jpg
    zec.jpg
    40.9 KB · Pregleda: 106
  • zec1.jpg
    zec1.jpg
    55.2 KB · Pregleda: 103
  • zec2.jpg
    zec2.jpg
    58 KB · Pregleda: 111
  • zec3.jpg
    zec3.jpg
    45.2 KB · Pregleda: 105

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

pregledao sam je danas i izgleda mi da ima još mladih u sebi,da bi bio siguran stavio sam ju pokraj mužijaka-takvo odbijanje nisam dugo vidio
sačekat ču pa čemo vidjeti šta dalje



evo danas se očupala okotila ali nažalost svi mrtvi,ukupno 8komada
šteta :s:
ali ona je posve dobro,jede pije sve ok...



(Powered by frubar.net)
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh