• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

To je slićno bilo i kod mene. Prvo sam ženku masno platio, onda sam ju odgojio,pa se nije htjela parit,onda okoti samo tri komada,onda poslije neče opet muškog,pa se ne okoti pa na tepsiji završi.Nego imam dobru vijest.Danas vagnem muškog panonca od točno 2 mjeseca a ono 1,80.Deo gratias.
 
Posljednje uređivanje:

Overlord

Novi član
Tu od
3 Sij 2015
Poruka
6
Re: Kuničarstvo

treci okot ljudi :))))prvi je bio oko bozica,drugi redinom drugog mjeseca i treci sredinom treceg
ukupno ih je sada dvadeset mladih :)))) sutra vaganje
 

Overlord

Novi član
Tu od
3 Sij 2015
Poruka
6
Re: Kuničarstvo

koliko stare ih koljete????zenske,muske?
planiram zatvoriti sa zicom jedan komad vani bas za mlade dok ne narastu,,,moram stavit i krov kao zicu?da napravim jednu malu nastambu za spavanje?otvoren sam za prijedloge :) ;)
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

koliko stare ih koljete????zenske,muske?
planiram zatvoriti sa zicom jedan komad vani bas za mlade dok ne narastu,,,moram stavit i krov kao zicu?da napravim jednu malu nastambu za spavanje?otvoren sam za prijedloge :) ;)
Nije stvar koliko su stari nego teški.Znam iednog penzića koji ih kolje i sa kilu i pol.Njemu i ženi kaže dosta . Po meni najbolje sa 2,80kg žive vage.Poslije nabijaju mast a i cijena proizvodnje ti raste.Ne znam šta planiraš ali moraš odvojiti muške od ženskih . Ako ih pustiš u ograđeno moraš napraviti krov da ne kisnu,također pod da ne kopaju.Nisu svi kunići za takvu vrstu uzgoja.
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

koliko stare ih koljete????zenske,muske?
planiram zatvoriti sa zicom jedan komad vani bas za mlade dok ne narastu,,,moram stavit i krov kao zicu?da napravim jednu malu nastambu za spavanje?otvoren sam za prijedloge :) ;)

kao što ti je več rečeno kunići srednje veličine se kolju sa +- 3kg svijedno ti je jesu li muški il ženski ...
sa maximalno 3mj.moraš razdvojiti mužijake od ženki,jer sa 4 več se mogu napariti međusobno, a to ne želiš...
ako planiraš držati mlade vani moraš sve 4 strane ograditi sa sitnom žicom jer češ u protivnom ostati bez njih,svakako napravi zatvoreni prostor da se mogu skloniti u slučaju potrebe...

ps.nešto mi pokupilo mladu ženkicu nz.bijelu (3mj),onu što sam pustio na dvor da malo naiđe,do sada mi nisu nestajali ovak "veliki"
 
Posljednje uređivanje:

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

Tako se desilo i mom prijatelju.Nesto mu ljubimac orijaš iz dvorišta bez traga.Pretražili cijeloo susjedstvo uzalud.
 

Mari0

Novi član
Tu od
27 Srp 2014
Poruka
10
Re: Kuničarstvo

Ljudi ova moja mlada kalifornijska se 2 puta okotila i oba je pobila mlade nakon 2-3 dana a okoti ih po 7 jel netko zna zasto ih pobije?Nisam ih dirao ni nista imala je vode i hrane koliko hoce...inace je u kavezu na 3kata povis nje su belgijski orijasi pa jel to moze bit uzrok??I jel netko krizao belgijske sa kalifornijskim kakav je prirast cuo sam da slabo narastu do 2-2.5 kg?
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

Tko može znati uzrok ,uglavnom takva ženka nije za uzgoj.Ja nedajem drugu šansu ni kad se prvi put ne okoti a parila se ,a kamoli kad dvaput upropasti mlade.Mješanci orijaša i kalifornijskog bi po meni trebali biti 4do5kg.Kako će napredovat neznam.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Tko može znati uzrok ,uglavnom takva ženka nije za uzgoj.Ja nedajem drugu šansu ni kad se prvi put ne okoti a parila se ,a kamoli kad dvaput upropasti mlade.Mješanci orijaša i kalifornijskog bi po meni trebali biti 4do5kg.Kako će napredovat neznam.

Pozdrav!, podržavam sve gore navedeno! Imao sam i jedne i druge i križao ih međusobno! Kod takvih je prirast bolji nego kod čistokrvnog orijaša, ali je problem u tome što budu puni sala pošto i jedna i druga rasa naginju k tome! Za tri mjeseca su između 2,5 do 3,5 kg, ovisi koliko ih je u leglu!
Zecana (mužijaka) uvijek drži u najnižem/doljnjem kavezu jer se ženka počinje tjerati 2.-3. dan po okotu, mužijak to osjeti pa markira "svoj teritorij"! Ukoliko mokraća padne na mlade, ženka ih pobije jer se i ona instinktivno "želi/mora" pariti!
Toliko od mene MariO!
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Jučer dođem hranit kad vidim jedna kalifornija ima popriličnu ranu na butu.
Dođem danas kad jedan mješanac ima frišku ranu na uhu (još curi krv)
i onda sam popizdio i neplanski završilo 8 komada u hladnjaku,jedan je bio malo sitniji ovi drugi 1.200-1.300kg.meni taman.
 

antonio11

Član
Tu od
27 Pro 2013
Poruka
268
Re: Kuničarstvo

Jučer dođem hranit kad vidim jedna kalifornija ima popriličnu ranu na butu.
Dođem danas kad jedan mješanac ima frišku ranu na uhu (još curi krv)
i onda sam popizdio i neplanski završilo 8 komada u hladnjaku,jedan je bio malo sitniji ovi drugi 1.200-1.300kg.meni taman.

bolje da si ih i poklo ti nego da ih je neko drugi poklo hehe,a sta se tice kilaze takvi budu i moji kad ih koljem
 

number 9

Član
Tu od
21 Srp 2011
Poruka
115
Re: Kuničarstvo

Ljudi ova moja mlada kalifornijska se 2 puta okotila i oba je pobila mlade nakon 2-3 dana a okoti ih po 7 jel netko zna zasto ih pobije?Nisam ih dirao ni nista imala je vode i hrane koliko hoce...inace je u kavezu na 3kata povis nje su belgijski orijasi pa jel to moze bit uzrok??I jel netko krizao belgijske sa kalifornijskim kakav je prirast cuo sam da slabo narastu do 2-2.5 kg?
Križao sam ja ,muški orijaš ženka kalifornija.Ta mi koti od 8 do 11 obično,u toj kombinaciji 5 komada.Izgledom odlični,prirast dosta dobar,samo malo komada dobiješ u toj kombinaciji.
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

bolje da si ih i poklo ti nego da ih je neko drugi poklo hehe,a sta se tice kilaze takvi budu i moji kad ih koljem

ma budale se same počele klat :icon_axe:
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

prvi su lagano počeli izlazit iz gnjezda :(rofl):






(Powered by frubar.net)
 

Overlord

Novi član
Tu od
3 Sij 2015
Poruka
6
Re: Kuničarstvo

eej ljudi htio bih znati po koliko prodajete meso(ako prodajete)????
p.s hvala unaprijed :))))
 

JosipO

Član
Tu od
1 Lip 2014
Poruka
58
Re: Kuničarstvo

eej ljudi htio bih znati po koliko prodajete meso(ako prodajete)????
p.s hvala unaprijed :))))
Pozdrav, ja prodajem po 40kn/kg čistog mesa. (ubiti neisplativo ali nemogu dobiti više barem ne u okolici Ivanić Grada od kuda sam ja) :(shake):
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

Ja sam prvo prodavao po 50.Onda sam digao na 60 ali su se poćeli bunit i nisu htjeli kupovat. Sad držim cijenu od 55kn.To je jeftinije nego u konzumu.Stvar je u tome što niti nemam za prodaju jer sve mi pojedemo,a da prodam pa kupim parizer odnosno meso za koje neznam od kud je ni čije je nema smisla.Najviše se isplati prodat žive mlade od mjesec dana po 50kn.Da zaradiš na mesu 50 kn trebaš malog hraniti preko 2 mjeseca.
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Ja sam prvo prodavao po 50.Onda sam digao na 60 ali su se poćeli bunit i nisu htjeli kupovat. Sad držim cijenu od 55kn.To je jeftinije nego u konzumu.Stvar je u tome što niti nemam za prodaju jer sve mi pojedemo,a da prodam pa kupim parizer odnosno meso za koje neznam od kud je ni čije je nema smisla.Najviše se isplati prodat žive mlade od mjesec dana po 50kn.Da zaradiš na mesu 50 kn trebaš malog hraniti preko 2 mjeseca.

bome ste dobri s cijenama,ovdije je 35/kg.
 

Mari0

Novi član
Tu od
27 Srp 2014
Poruka
10
Re: Kuničarstvo

Pozdrav!, podržavam sve gore navedeno! Imao sam i jedne i druge i križao ih međusobno! Kod takvih je prirast bolji nego kod čistokrvnog orijaša, ali je problem u tome što budu puni sala pošto i jedna i druga rasa naginju k tome! Za tri mjeseca su između 2,5 do 3,5 kg, ovisi koliko ih je u leglu!
Zecana (mužijaka) uvijek drži u najnižem/doljnjem kavezu jer se ženka počinje tjerati 2.-3. dan po okotu, mužijak to osjeti pa markira "svoj teritorij"! Ukoliko mokraća padne na mlade, ženka ih pobije jer se i ona instinktivno "želi/mora" pariti!
Toliko od mene MariO!

E hvala,jeli sada kasno da ih zamijenim posto se opet treba okotiti za 15-ak dana?Vjerovatno je to i razlog zasto ih je pobila,pa ako ih sad zamijenim oce li ih opet pobit jer je muski oduvijek u gornjem kavezu...
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

Svima vama kao i vašim obiteljima želim sretan Uskrs.
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh