• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Jimy , što se tiće prirasta između recimo hajkoma i kalifornijskom pod istim uvjetima vjerujem da bi hajkom oprao u 3mj. ovog za bar pola kile. Netko će reći to nije puno , ali ako gledamo na količinu kunića , onda je. Upitnik je sad dal bi hajkom izdržao ekstremnije uvjete kao kalifornijski. Jedan kunićar koji se ovdje više ne javlja često, na jednom blogu piše o prehrani bez kupovne smjese. Daje i recepturu. Uglavnom stvar je u tome da pomoću svoje domaće hrane koju sam melje natjera proteine na 17 posto . Sumnjam da bi to vrijedilo kod hajkoma jer to su ipak labaratorijski hibridi.

ako bude tako ja zadovoljan i pola kg je dobar rezultat...
kavezi su tu najviše zbog njih,bit če na čistom e sad ostalo budemo vidjeli...

što se tiće hrane,razlika između zobi zna biti velika,tavanuša i kupovno sjeme,vrijeme sijanja...
sam sam se uvjerio...razlika između prirasta VELIKA !
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Re: Kuničarstvo

što se tiće hrane,razlika između zobi zna biti velika,tavanuša i kupovno sjeme,vrijeme sijanja...
sam sam se uvjerio...razlika između prirasta VELIKA !

Ajd ako ti nije problem probaj nam malo pojasniti citirano,,,


Buduci da se malo informiram (jer je znanje od prije desetak godina malo zahrđalo) u vezi njihove prehrane ovo je podatak na koji nisam naisao,,,
vjerujem da ste do sad vec prozvakali i temu ishrane kunica pa necu sad pokretati istu raspravu jer mnogo je lakse pojedinacno izguglati ono sto te zanima nego citati sve do sad napisano,,,
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

ok
nemmoj me držat za riječ jer se više ne sječam točno...
sadržaj proteina u zobi se razlikuje jedna ima cca 20% dok druga cca 60%,naravno da ulogu ima vrsta zobi...
navodno i vrijeme sijanja ima ulogu,znači dali je zasijano u jesen ili proljeće...

kad sam uzimao zob od dotičnog gospona koji mi je ovo rekao tov kalifornija je trajao 3mj.+koji dan više
sad ih hranim sa tavanušom i tov mi je duži i od 4mj...
zrno zobi koju sam uzimao od njega je bilo deblje,vidjelo se da je da je gotovo duplo krupnije...


e sad dali je samo zob bila zaslužna za prirast il se još koja stvar poklopila to neznam...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Re: Kuničarstvo

E vidis to su kvalitetne informacije,,,
samo,
sto si mi nedorecen pa ja sad samo vrsim predpostavku, a pretpostavljam da je jesensko sijanje rezultiralo kvalitetnijim plodom od onog sijanog u proljece,,,
ispravi me ako grijesim,,,


A sad jos jedno pitanje,,,
naime imam mogucnost gnjecenja zrna (recimo kukuruza ali i ostatka zitarica) umjesto srotanja, koliko je to dobar izbor?

znam da se takvo sto radi sa ili za konje u poodmakloj dobi jer na taj nacin se sprecava udisanje sitnih cestica koje nastaju srotanjem,,,

da cujem Vase misljenje u vezi spomenutog,,,
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

nemoj ni šrotat ni gnječit...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

neznam ja,tako mi je rečeno,znam da udio proteina nije isti kod svih i to je to
pa pojasni nam malo!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Bobić;1170731]Zbogradicega?

ako nije problem malo argumentirati,,,:(wasntme):[/QUOTE]

jedan dio si sam naveo (udisanje prašine)
glodavci su-nek sami sitne zrno
i imaš manje posla :icon_weed:

ima onih koji šrotaju,pa prave nekakve mokre pogaće bilo je nešto govora o tom al nisam niš zapamtio :icon_weed:

što bi si pravio više posla ako ne moraš :icon_question:
 
Posljednje uređivanje:

Victoria08

Novi član
Tu od
21 Tra 2015
Poruka
13
Re: Kuničarstvo

Evo da predstavim svoje kuniće :)
Ovo je mužjak,za potrebe slikanja morala sam ga izvaditi iz kaveza :D:
Na slici se vidi još i ženka u zečinjaku.

IMG_20160219_095159.jpg
[/URL][/IMG]

IMG_20160219_095139.jpg
[/URL][/IMG]


A ovo su malci iz prvog legla :D:





Nadam se da sam uspjela staviti slike :)
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,923
Re: Kuničarstvo

Veselo društvance. Šteta što ti ovaj pod od plastike nema malo veće otvore da propada izmet.Čudi me da ga nisu počeli gristi.
 

Victoria08

Novi član
Tu od
21 Tra 2015
Poruka
13
Re: Kuničarstvo

Za sad ne pokazuju nikakav interes za grickanjem poda :(think):

A kuglice svako jutro pokupim i razbacam po vrtu :)
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

8feDRpXTYho8syhLkPdOAhjdFoHoC2JGK7YK_et5XKrxNmiH30I4yLc0GSOwpa-_jmRissdXkGJmDNmrBqZUdMCbyl50H6r5sBZZztG-tv5inoeXSsQ-fxLe07r-kN1X8I1Dtx3NQUvQ_14pweXe8mEWv1UwG32JntzwKg4c5TxTotY5YkUb4_hGR-wVtt_KhmxMX_I--vSe69QpHkZ-ZGvQa9j-0yJYl0aoIN1nmBU2B64JsFE91RROMf5mKF4X7fqC9Mb5O_DvHz1I3WwvYjRs3ds6c6kddMzJrUKBiOE323ivK6-7u-_Agey4-ej7KzgiUnrskbWD3FDd46u1pq47312gquEg6ex_xo-LLaSQsqNaQj1FAsnoqe79OV2hkYzehFJMgUmbhFytC8haaGfBNPWDFv7Xh33j1IbUWjoTzqsPX-YwiZHlEe1nYcYD-qgXHnr5-lUAcPhkc_aJ1Kg0HJMhzTAZbbKLuHizBjf3-j70lC8avrk9oIkMyVG0l00MFxojg-boBdFxR13hMUa9lRAhrg9I71B3ZwnJEjohCPM3eQd_NSuybuun8c3SrWTd=w1167-h700-no


Nije to valjda sve iz jednog legla?
od jedna zecice,,,

ja vjerujem da je,vidi se da u krvi imaju šarca a oni dobro kote

evo primjer




(Powered by frubar.net)
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Re: Kuničarstvo

neznam ja,tako mi je rečeno,znam da udio proteina nije isti kod svih i to je to
pa pojasni nam malo!
Evo iz nekoliko izvora:
COOLINARIKA:
Energetska i nutritivna vrijednost
Energetska vrijednost 100 g zrna zobi iznosi 389 kcal / 1628 kJ, od toga sadrži 66% ugljikohidrata, 17% proteina i 7% masti.
Od minerala zob sadrži fosfor (523 mg), kalij (429 mg), magnezij (177 mg), kalcij (54 mg), željezo (4,7 mg), cink (4 mg), bakar (0,6 mg) i mangan (5 mg).
Od vitamina zob sadrži vitamine B kompleksa, tiamin (0,7 mg), riboflavin (0,1 mg), niacin (1 mg), pantotensku kiselinu (1,3 mg), vitamin B6 (0,1 mg), folne kiseline
(33,6 μg). Zob na 100 g sadrži 10,6 g dijetalnih vlakana.

WIKIPEDIA:
Zob je sitna žitarica, biljka dugog dana. Uzgaja se za: stočnu ishranu, zelenu krmu, ljudsku ishranu. Antioksidant, stabilizator, sadrži dosta ugljikohidrata.
Nutritivne informacije
Zob
Količina u 100 g
Kalorije (kcal) 389
Masti 7 g
Zasićene masne kiseline 1,2 g
Polinezasićene masne kiseline 2,5 g
Mononezasićene masne kiseline 2,2 g
Kolesterol 0 mg
Natrij 2 mg
Kalij 429 mg
Ugljikohidrati 66 g
Dijetna vlakna 11 g
Bjelančevine 17 g
Vitamin A 0 IU Vitamin C 0 mg
Kalcij 54 mg Željezo 4,7 mg
Vitamin D 0 IU Vitamin B6 0,1 mg
Vitamin B12 0 µg Magnezij 177 mg

Eto, vrijedi za kuniće i za ljude.
 

nani

Član
Tu od
1 Ožu 2015
Poruka
70
Re: Kuničarstvo

Što bi moglo biti da kunić jede samo slamu? Jede on i svoju hranu ali malo manje i jede kukuruz i slamu. U ponašanju nema neki veliki razlika.

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Re: Kuničarstvo

De gustibus non est disputandum. - O ukusima se ne valja prepirati.
Njemu više paše slama.
 

nani

Član
Tu od
1 Ožu 2015
Poruka
70
Re: Kuničarstvo

Znači nije nikakva bolest ili?

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,923
Re: Kuničarstvo

E vidis to su kvalitetne informacije,,,
samo,
sto si mi nedorecen pa ja sad samo vrsim predpostavku, a pretpostavljam da je jesensko sijanje rezultiralo kvalitetnijim plodom od onog sijanog u proljece,,,
ispravi me ako grijesim,,,


A sad jos jedno pitanje,,,
naime imam mogucnost gnjecenja zrna (recimo kukuruza ali i ostatka zitarica) umjesto srotanja, koliko je to dobar izbor?

znam da se takvo sto radi sa ili za konje u poodmakloj dobi jer na taj nacin se sprecava udisanje sitnih cestica koje nastaju srotanjem,,,

da cujem Vase misljenje u vezi spomenutog,,,
Šta misliš pod gnjećenjem. Ako je to peletiranje onda bi to bila odlična stvar.
 

Najnoviji postovi

Na vrh