• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

M

Marin 123

Guest
hvala punoo ..to je mojj kućni nljubimac <3 ,,, i nema sanse da ga zakoljenn ... hvala !
 
H

Hrvach

Guest
:finga:prošli smo 1000 postova!!:finga: Svaka čast kolege kunićari, vidi se da smo aktivni:drinkers::partyman:
 

2310980

Član
Tu od
6 Lis 2011
Poruka
137
Imam onu crvenu mislim da je holandski kunić curicu koja je okoćena 15.5. pa me zanima dali je rano ju pustiti k dečku i ako nije koja pasmina bi bila najbolja za tov da se spari s njom, ako mi možete preporučiti. Hvala
 
Z

zeco

Guest
Imam onu crvenu mislim da je holandski kunić curicu koja je okoćena 15.5. pa me zanima dali je rano ju pustiti k dečku i ako nije koja pasmina bi bila najbolja za tov da se spari s njom, ako mi možete preporučiti. Hvala

Po starosti bi se već i mogla napariti,ali ti je bitna i kilaža,tj 80-ak % težine njene majke bi "morala" biti....stavi neke slike da vidimo da nije možda crvena novozelandska!
Za tov pariš s mužjakom srednje-teške rase..
 
Posljednje uređivanje:

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Ako je novozelandski onda polako bi i mogla. Sad više nemam kuniće, ali sam ih imao cjeli život. Probao sam milion konbinacija, ali najbolje kuniće sam imao kad sam običnu mješanku orijaša pripuštao pod kalifornijskog kunića . Neusporedivo najbolji omjer za meso mi je bio u toj varijanti.
 
H

Hrvach

Guest
Pozdrav Krešo, dobro došao u kunićare! Kak to da se više ne baviš s kunićima?
 

2310980

Član
Tu od
6 Lis 2011
Poruka
137
Evo i mojih zeka, divlji je danas dobio malo lizalice pa je nisam mogla odvojiti od nje!
 

Prilozi

  • Fotografija 0179.jpg
    Fotografija 0179.jpg
    36 KB · Pregleda: 254
  • Fotografija 0177.jpg
    Fotografija 0177.jpg
    46.6 KB · Pregleda: 248
  • Fotografija 0176.jpg
    Fotografija 0176.jpg
    54.1 KB · Pregleda: 236
H

Hrvach

Guest
Od kud ti divlji? Ja sam imao jednog ali mi je uginuo nakon nekog vremena od neke viroze. Vidim da im odgovara slatko isto ko i ljudima. Moji vole stočnu repu više nego neznam kaj, danas sam im dao skupa s ostalom hranom i odmah su navalili na repu,a ostalo su ostavili.
 

2310980

Član
Tu od
6 Lis 2011
Poruka
137
Bila je beba kad ju je baka našla u travi i donijela doma tako da je mama više nebi prihvatila. othranili smo je na kravlje mljijeko 8 puta na dan mlako, prolife probiotike protiv viroza i proljeva, itd. bilo nam je zadovoljstvo othraniti divljeg zeku,mislim da se sada nebi snašla više u prirodi a i ide zima. Previše je pitoma.
I vezali smo se za nju,cijelo vrijeme je bila u dnevnom boravku s nama.
 
H

Hrvach

Guest
Znači kućni ljubimac je postala. Nama je jazavčarka donesla živog mladog zeca dok smo bili kod konja na ranču, uzeli smo ga doma i bio je neko vrijeme dobro, jeo je i sve ali mi je najednom došla neka bolest i skroz ga uništila
 

2310980

Član
Tu od
6 Lis 2011
Poruka
137
I ona je bila bolesna ali smo brzo intervenirali, bitna je hrana oni ne jedu sve mora se paziti kakva hrana se daje u kojem periodu života jer oni sami u prirodi konzumiraju do 30 000 trava koje mi i ne poznajemo a oni se sami i ljeće i prihranjuju sa tim travama kad su u divljini.
 
H

Hrvach

Guest
E vidiš to nisam znao da jedu tak puno trava. Znam da se životinje same liječe kad im nekaj nije u redu,ali nisam znao da jedu tak puno trava. Znam da je u nekim državama specijalitet meso kunića hranjenog isključivo s ljekovitim biljem i ničim drugim. Meso je oko 3-4 puta skuplje od običnog.
 

2310980

Član
Tu od
6 Lis 2011
Poruka
137
Da skupo je vani ali kod nas to nije na meniu,mi smo balkanci i jedemo samo prasice i jagnjad i kozetinu čak i perad slabo.
 
M

marija123

Guest
nekad smo mi u kuci drzali kunice za klati,a sad su postali ljubimci :lol:
 

ZgeNbo

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
147
Pozdrav ! evo novi sam na forumu i na ovoj temi.
kao mali (4,5 raz.osnovne) sam držao zeceve.bilo ih je kao mravi, imao sam 4,5 zečica nemam pojma koje rase(neka domaća križana???).. sada sam ponovno krenuo sa njima i krivo mi je što nisam i prije. imam trenutno par boksova, a planiram sad preko zime napraviti i još 2,3 veća kao za tov. imam samo jednu zečicu i jedno njeno leglo(4 kom.) . kolega će mi dat mužjaka, a od ovog legla si mislim ostavit još jednu zečicu ili dvije. Kasnije možda kupit mužjaka i koju ženku neke posebne rase kad malo vidim kako mi bude išlo. Trenutno od hrane kupujem samo one briketiće,pelete kako se već zovu (10kg), a sve ostalo je domaće. Imam kukuruza,ječma,zobi,sijena,kupusa (onaj tvrdi dio bliže korjenu obožavaju)...imam fino u jednoj kanti pomješano (50-50%) zob i ječam, a inače im dajem mjericu te smješe ječma i zobi,mjericu kukuruza i dvije mjerice briketa,
+ sijena i korjena od kupusa (malo provenutog), izbjegavam sve što je friško.

zanima kakvu mrežu da stavim u to tovilište na dno, a da nesmetano skakuću da si ne povrijede šape?
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
bok. Ja sam baš jučer završio jedan kavez za zečeve. Ima 2 boksa i sve sam napravio (stranice i dno) od pocinčane mreže otvora 1x1 cm. Ima je za kupiti u roli od 1 m, pa u dužinu koliko hoćeš. Mislim da 1 m (1x1 m) košta oko 34 kn. Ostale 3 gajbe su mi od iste mreže i zadovoljan sam. Nema nikakve povrede nogu. A od ispod imam pocinčane posude u koje pada izmet.
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
I ja imam 2 gajbe sa takvim podom, ali mislim da su oka 1 x 1 cm premala, jer veći kunići imaju krupnije kuglice izmeta pa ne propadaju kroz nju, tako da ih treba često strugati jer se na tim mjestima voli mreža začepiti.
 

Najnoviji postovi

Na vrh