• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
istina,ali ne mora se sve ubijanjem rijesiti,kakve ti koristi ubijanje,ako je zec tezak pola kila.. al eto,mozda bih i ja tako postupila da mi nije trebala ta kunica za rasplod,jer je bila stvarno lijep primjerak svoje vrste
Gledano sa aspekta ekonomičnosti proizvodnje, bolje je da kunić, ako nije dosta velik za iskoristiti za hranu ugine, nego da trošak liječenja prijeđe njegovu vrijednost :cry: . Ovdje se radi o ekonomskom aspektu. Naravno, ako imaš kunića kućnog ljubimca, za njega to ne vrijedi, on se tretira kao član obitelji :heart: .
 
M

marija123

Guest
istina,ali ja uzgajam i ta mi je kunica bila prijekopotrebna za uzgoj,pa je to druga priča.ali u tebe je drugačija stvar i valjda si ispravno postupila :?
 
H

Hrvach

Guest
pa od utorka nije ih 6 u gajbi jer sam se rjesila njih 4 plus taj jedan. No sad su 2 u toj gajbi.
Imam pitanje: sto znaci hladne usi kod kunica? (jedan od njih dva ujuto nije htio jesti. Sada sam im dala sijena i on ima hladne usi)

Hladne uši su ti prehlada, negdje su se nahladili..
Ja stvarno neznam jel ti ne kužiš kaj ti hoću reći ili ja ne kužim kaj ti želiš... Ako sad ostaviš ženku i pripustiš ju opet ćeš imat 6 kunića u istoj gajbi, jedino ako ne napraviš još jednu veću gajbu ili par manjih. Pa nećeš valjda tamanit male s mjesec dana ako ih bude previše da neidu u gajbu. Po meni je ovo s 6 komada u gajbici mučenje životinje, daj si zamisli da si ti zatvorena s još 5 ljudi u sobi od 4-5 kvadrata, to je gore od zatvora. Ako se ne misliš potruditi i napraviti još gajbi da ti kunići mogu normalno živjeti nemoj niti povećavati broj rasplodnih kunića. Znam da su ti kunići za hranu,ali opet treba i on živjeti ta 3-4 mjeseca normalno i humano da dobro napreduje
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
Hladne uši su ti prehlada, negdje su se nahladili..
Ja stvarno neznam jel ti ne kužiš kaj ti hoću reći ili ja ne kužim kaj ti želiš... Ako sad ostaviš ženku i pripustiš ju opet ćeš imat 6 kunića u istoj gajbi, jedino ako ne napraviš još jednu veću gajbu ili par manjih. Pa nećeš valjda tamanit male s mjesec dana ako ih bude previše da neidu u gajbu. Po meni je ovo s 6 komada u gajbici mučenje životinje, daj si zamisli da si ti zatvorena s još 5 ljudi u sobi od 4-5 kvadrata, to je gore od zatvora. Ako se ne misliš potruditi i napraviti još gajbi da ti kunići mogu normalno živjeti nemoj niti povećavati broj rasplodnih kunića. Znam da su ti kunići za hranu,ali opet treba i on živjeti ta 3-4 mjeseca normalno i humano da dobro napreduje

ali odvojila sam ih. sada su dva u toj gajbi. pa trebala bi prodati jednog živog(mužjaka) ili dva za meso.(od 6 mjeseci).
namjeravala sam negdje u 12 mjesecu pariti ženku (ako nađem mužjaka ili ga nabavim). ako ne pričekat ću iduću godinu pa možda nešto sredim za gajbe.
 
H

Hrvach

Guest
Zapamti jednu stvar, ako si misliš "stignem to ja..." nikad nećeš napravit, govorim ti to jel sam i ja takav. Ako nekaj ne napravim u startu teško da će kasnije bit kaj od toga. Zato nemoj pripuštati ženku dok ne napraviš mjesto za mlade.
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
Zapamti jednu stvar, ako si misliš "stignem to ja..." nikad nećeš napravit, govorim ti to jel sam i ja takav. Ako nekaj ne napravim u startu teško da će kasnije bit kaj od toga. Zato nemoj pripuštati ženku dok ne napraviš mjesto za mlade.

pa naravno da ću nabavit ili jednu ili dvije gajbe nove ili rabljene za mlade. a kad budem sigurna da sam sve osigirala onda ću krenuti s novim parenjem.
 
L

lupo

Guest
pozdrav,

zanimaju me uzgajivači kunića u dalmaciji! zbog moguče razmjene .....
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Zamjena kunića

Želio bih zamijeniti kalifornijskog mužjaka za isto takvog mužjaka jer bih htio pariti njegove kćeri. Ako netko ima isto takvu potrebu ili može zamijeniti, neka mi se javi. Možda je ovaj post malo off topic, ali ovdje je najveća mogućnost da nađem zainteresiranu osobu.
 
L

lupo

Guest
Kaj bi mjenjal samo za kalifornijske ili može i hylla?

evo vidim iste susrečem i na ovoj temi pa pozdrav i ovdje!

upravo zbog ove razmjene sam pita i ima li koga na ovim temama iz dalmacije jer čisto zbog razmjene kunića da nekako skratimo te putove upoznavanja.
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Kaj bi mjenjal samo za kalifornijske ili može i hylla?

Kaj ja znam, imam tog kalifornijskog i izuzetno sam zadovoljan sa njime. Miran je, izuzetno umiljat poput mačke, uredan i dobar rasplodnjak. S hylla nemam iskustva.
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
825
Zašto mlada ženka koja nikad nije parena cvili kad je stavi kod mužjaka? I ne da mu.
 
H

Hrvach

Guest
Teškaš, ako te zanima dođi pa pogledaj, ako se odlučiš možemo se dogovoriti i nije problem. Ovaj moj je mladi mužjak nema još godinu dana, uredno skače bez ikakvih problema.
Marko, možda se ženka ne tjera, a ako se tjera a ne da onda je to druga priča. Znaš kak to ide prvi joj je put, još nije iskusila užitak hahahahah
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
825
Meni se čini da ta bi, ali da joj ne uđe. hahahahaha Tak tipično za ove junferice... hahahahahaha
 
H

Hrvach

Guest
:butthead:Neću niš komentirat:mrgreen:.... Imamo i članica pa moram bit pristojan.. Ja sam imal zeca koji je deral samo u glavu, ova mu se namješta on u glavu i poza 69, okreneš ženku, opet on u glavu, na kraju je naučio di treba pa je prvo pogodil "u sridu",a onda nastavil tam di mu odgovara.:rolfer:
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
825
Moja isprika svim članicama.. To je bila šala..

Da, to se zna desiti da zajaši s krive strane i i uopće ga ne dira.. Očito dečki vole i ove sigurnije oblike seksa.. hehehehehe
 

exsa

Član
Tu od
28 Ožu 2011
Poruka
139
Forsirani pripust

Da malo diskusiju skrenem u drugom pravcu.
Imam mladu ženku (NZB) po svemu kvalitetnu osim po tome što neće da se pari.
Budući da je starija od 6 mjeseci u koliko ne bude imala okot slijedećih par mjeseci mogu je škartirati (okoštavanje karličnih kostiju). Bilo bi mi žao da završi u loncu.
U literaturi sam čitao o "forsiranom pripustu" i kako se on radi.
Zanima me kada to uraditi i kolika je vjerovatnoća da će ostati skotna.
Dali se je itko sretao sa takvim problemom i dali je pokušao sa forsiranim pristupom te kakvi su bili rezultati?
Lijep pozdrav
 
H

Hrvach

Guest
Probao sam ja par puta jel se ženka nikak nije dala pod mužjaka. Evo kak se to radi:
Stavite ih u neki veći prostor da ima mjesta da lakše baratate s rukama. Primite ženku i pod zadnju stranu trbuha, kod zadnjih nogu joj stavite nekaj ko povišenje (ja sam koristio staru ciglu), tak će biti zadnji dio povišen ko kod onog stava koji zauzima ženka kad prihvaća mužjaka. Ako onda mužjak ne uspije pogoditi, tj, ako ženka podvlači rep pa mužjak ne može probiti onda joj treba rep omotati s nečim tipa pik-traka,zavoj ili nekaj da joj je rep čim tanji, a od te trake se ostavi dio da joj možete povući rep kad ju mužjak naskoči. OPET, sve ovisi od mužjaka, nekome se ne sexa dok ga drugi gledaju pa to može biti još jedan dodatni problem. Kad sam to radio kod svojih, samo sam ženki primio glavu da ne bježi i gurnuo ciglu ispod, Dule je mašina i on ne zna kaj znači kad ženka ne daje- koja je ušla kod njega u kavez ta će dobit svoju porciju milom ili silom.
Za poticanje tjeranja je dobro proklijalo žito, moguće da se neće tjerati radi zime, tj. da ima tiho tjeranje (ko kod kuje ili druge životinje). Treba ju malo potaknuti. Inače meni je u tom leglu forsiranog pripusta okotila 10 komada...
To baš nije najhumaniji način, nešto slično silovanja kod ljudi, ali zna se za kaj mi uzgajamo te životinje.. Nadam se da me nisu vidli prijatelji životinja jel onda ode vaš Hrvach u Remetinec na koju godinicu.
 

exsa

Član
Tu od
28 Ožu 2011
Poruka
139
Forsirani pripust

Tehnika prinude kako pišeš "silovanja" mi je jasna, samo mi nije jasno u koliko mužjak to uz pomoć uradi koliki su izgledi da je zečica ostala skotna?
(što se tiče Remetinca tamo se ide za drugo silovanje)
Pozdrav!
 

Miso

Član
Tu od
8 Lip 2011
Poruka
40
Pozdrav, evo mene nakon duzeg izbivanja. i ja imam problem, par mladih zecica nece primiti i jedna starija koja je imala odlicno leglo, ali ne odustajem i svaki dan probam(zec ne ja). Danas mi se okotila zecica i nije davala nikakve znakove da ce to napraviti, nije ni dlaku ocupala ni gnjezdo savija. Okotila se oko 10 ujutro i mladunci, samo dva, crni i bijeli, su lezali na podu, pa sam ja morao gnjezdo saviti. Prvo je raskopala, pa sam opet savio ali i drugo je raskopala, nakon cega se ocupala. Savijem ja i treci puta gnijezdo, ispod slame dosta na to dlaku pa mladunci pa preko njih dlaku i nije proslo dugo dala im je da sisaju i oko njih je bila cijeli dan. Inace prvi put je okotila 7. inace je jako pitoma, dok sam to sve radio samo je gledala i njuskala mi ruke, nije bila niti malo agresivna.

Imam pitanje, kako vi cistite drvene gajbe, meni je pod djelomicno samo od izmeta koji se zapekao i cistim ih svaki dan, ali sad ih zelim potpuno ocistiti. Koji je najbolji nacin za to. Hvala.
 

Najnoviji postovi

Na vrh