• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

turky

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2016
Poruka
230
Dobar rezim hranidbe, u ostalom, bitno je da imaju stalno dostupne hrane, inace nastaju problemi sa probavom, obzirom da kunic nesmije bit praznih crijeva i zeluca. A hranjenje na obrok ionako nema smisla kod njih, jer kunic mora imat u svakom trenutku dostupno ako nista drugo, onda sijeno.

Slažem se, ja preferiram da uvijek imaju nešto za jesti dal to bilo žito ili sijeno.
 

turky

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2016
Poruka
230
Dobar rezim hranidbe, u ostalom, bitno je da imaju stalno dostupne hrane, inace nastaju problemi sa probavom, obzirom da kunic nesmije bit praznih crijeva i zeluca. A hranjenje na obrok ionako nema smisla kod njih, jer kunic mora imat u svakom trenutku dostupno ako nista drugo, onda sijeno.

Slażem se, uvijek trebaju imati nešto za jesti bilo žito ili sijeno.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Ne znam koliko je prema normativima kuniću potrebno sedamnaestpostotne proteinske smjese dnevno . To im je kompletna hrana . Stvar je u tome da su kunići proždrjlive životinje i kad su gladni onda kad dobe jest oni se prežderu i natrpaju hranom jer nadoknađ uju ono što nisu jeli. Tada nastanu problemi. Pogotovo kad ih je više u kavezu pa se daje hrane za više životinja u jednu hranilicu. Tada ih ne zanima normativ tako da se neki preždere a drugi ostane gladan. Neki uzgajivači vele da kunićema treba davati jednoličnu hranu , uvijek isto u isto vrijeme , drugi vele da im treba što više raznolikog i sezonskog uvrstiti u obrok. Bilo kako bilo , uvijek ima problema sa davanjem zelenog.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Moji uvijek imaju pred sobom sve! Pelet (samo pelet) imaju isto kao i sijeno stalno i nikad mi se nije dogodilo da se prežderu! Zeleno ne dobijaju!
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Robelar niti jedna potupna krmna smjesa za kunice ne iskljucuje dodatak sijena po volji u ishrani kunica. Cak stovise, navedeno je da im je uz smjesu potrebno osigurati sijena i vode po volji. Upravo zbog kompleksne probave kunica, nemoguce ih je hraniti na obrok. Mislim, moguce je, nekad bez posljedica, ali ne zadugo.. nemoze se kunic hranit ko svinja, na obrok, jer uvjek mora imati dostupne hrane bogate vlaknima. Bilo sijena, djeteline ili npr. zobi, koja je zbog te karakteristike i daleko najbolji izbor od sveg zita za ishranu kunica. Tada nema problema sa prejedanjem, sta god ostalog da im ponudis za jest.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,415
Malci se postrojili kao da su u vojski! :icon_super:

dzt400.jpg
 

turky

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2016
Poruka
230
Jel ima netko iskustva sa ženkama koje su u rasplodu a imaju dosta godina. Imam jednu od 5 godina i još bi nešto izvukao od nje ali nikako mi sad ne ostaje skotna mada stoji.
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Sto starija to teze ostaje skotna, i broj mladih drasticno opada, okoti jednog dva, tri ak imas srece...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

turky

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2016
Poruka
230
Da, to je istina, teško ostaje skotna. Al je kvaliteta pa ju forsiram mada od toga ništa već mjesecima.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,415
Jel postoji šansa da ak se mladi kunić(3 mjeseca starosti) najede mrkve koju sam im dao da ugine? Naime moji su svi mladi dosta napuhnuti nije im tvrd trbuh ali se vidi da su okruglasti pa me strah da koji ne ugine..
 

turky

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2016
Poruka
230
Ako su napuhnuti bojim se da je kokciodoza. Sad od čega dal od mrkve ili nečega drugoga ne znam. Daj im trosulfon što prije
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Evo me sa vaganja, mladi sa tri mjeseca u prosjeku oko 2,20kg, sto je skoro kilu manje od ocekivanog. Badava i smjesa pred njima kad jedu samo tolko da prezive. Tko zna kolko ce im jos trebat do tri kile ovim tempom.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
robelar....vručina je problem! To je nešto sasvim normalno da su ljetni kunići uvijek lakši! O tome sam ja već pisao prije par godina pa mi ovdje "oderali" kožu!....
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Ako netko iz blizega zeli promjeniti krv nudim zenku pet mjeseci , jos nije pripusttana. Mogu ponuditi i brata i sestru od tri mj. Mjenjam za muzjaka ili zenku. Uvjet je da su potpuno zdravi i cisti panonci'. Posaljite na pp.
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Kako se vi rjesavate krzna,glave i iznutrica kad koljete kuniće? Neznam dali se to moze javno pisati...
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
robi ka
Po pravilima foruma je dozvoljeno!
Ja imam jednu lisicu koja redovito posjećuje (svaku noć!) moj i sve kokošinjce u susjedstvu, mi to znamo pa zatvaramo kokoši i kuniće(tko ih ima), a meni je super jer ne moram više krzna i iznutrice zakopavati već joj sve fino složim na kraju vrta i ujutro je sve odnešeno! Glave i "jestive" iznutrice dobiju moje mačke! Psi ne žele jesti kunićje meso, bez obzira da li svježe ili obrađeno, samo se igraju sa zadnjim šapicama!
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Glava posto ju ne znam oguliti ide cucku. Tak i nogice. Jetra i pluca idu mackima koji su dezurni kad se rasprema. Creva na gnoj. Koza ide u vrecu za smece. Prical mi je jedan kad je studiral sa kinezima da oni nist ne bacaju.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Evo stodeset dana a ni jedan tri kile.
1)2,00kg
2)2,20
3)2,40
4 i 5)2,50
6)2,60
7 i 8)2,70
9)2,90kg
Najlaksi muzjak a najteza zenka. Mislio sam nesto ostavit za rasplod ali nikakvih kvaliteta nemaju.
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Evo da se malo osvrnem na mlade zenkice hajkoma koje sam napario s 3 mj.

Sve su uspjesno odhranile mlade koji vrlo dobro napreduju unatoc vrucinama

Same zenke su normalno narasle neke su i prerasle svoje roditelje.

Dakle da neduzim nisam " unistio " zenke dapace prezadovoljan sam.
Iskreno iznenaden.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Zenke hibrida mozes pariti kad dostignu osamdesetak posto svoje normalne tezine. Ostalo dorastu kad nose i doje mlade. Znam da je na ovom forumu bolna tocka pitati za tezinu i da svi dobe odma ospice , ja ne krijem da su moje dvije zenke od 115 dana teske samo tri kile. Inace me jedan covjek uvjerava da su mu panonci 8 kila, pa se sprmam vidjeti to cudo u Varazdin, a mozda i kupiti.
 

Najnoviji postovi

Na vrh