• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

turky

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2016
Poruka
230
Evo na njuskalu po prvi put vidim da netko prodaje trobojne sarce.

Vidio sam. Ženka nema točku ispod oka. Pitanje dal je to čistokrvno. Budem baš kontaktirao čovjeka. Baš me zanima.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Ja sam ga zvao al se ne javlja. Po ovome kolko vidim sa slika dosta su slabo izrazene sare , a zenka je japanskoj boje. Vjerojatno su u srodstvu. Sktoz su sramezljivo pigmentirani , jedino mi se cine dosta krupni. Pitanje je opet kak kod nas osvjeziti krv kad jedvs mozes nabaviti i crnobjelog.
 

turky

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2016
Poruka
230
Čuo sam se sa njim. Kaže da imaju 4 kg. Max idu do 4,5. Samo mi je čudno da ženka nema točku ispod oka mada kaže da su čistokrvni. Pošto se baš nisam susretao sa tom rasom al po slikama na netu trebali bi imati točku. Moji svi crno bijeli i plavo bijeli imaju bez obzira kakve šare imali.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Ja sam prije desetak godina imao jedan par porijeklom iz slovenije l nikak dobit mlade pa sam ih rijesio. Sjecam se da su isto bili oskudni s sarama. Ne znam standard kolko trebaju biti teski al mi je to nekak premalo.
Htio bi si nabavit orginal japanske kunice al i to je kod nas nemoguca misija.
I
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Čuo sam se sa njim. Kaže da imaju 4 kg. Max idu do 4,5. Samo mi je čudno da ženka nema točku ispod oka mada kaže da su čistokrvni. Pošto se baš nisam susretao sa tom rasom al po slikama na netu trebali bi imati točku. Moji svi crno bijeli i plavo bijeli imaju bez obzira kakve šare imali.

To je "Rheinische Schecke", ima ih po njemačkoj na bacanje!
Sad je ovdje moderno imati trobojne šarce (ali orijaške!), koji nisu niti će ikada biti priznati!
Meni se zna dogoditi da budu bez "suze"...pogotovo bjeliši!
 

turky

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2016
Poruka
230
Ma za bijeliše je to normalno, al mislio sam na ove normalnih šara. Bilo bi dobro nabaviti trobojne orijaške, ovi su lagani. To mi nije zanimljivo.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Jel se kod vas koji imate puni pod ispod mjesta gdje mokre skupljaju kao neke cre muhice. Iako cistim svaki dan ispod straje gdje vrse nuzdu se nakupljaju neke bube nalik na crne buhe koje kad cistim jednostavno se razjeze i posakrivaju. To pitam jer ih prije nije bilo. Sve sam sa biokilom posprico al su buhe vidljive jos samo na jednom kunicu.
 

turky

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2016
Poruka
230
Pripustio sam ženku mada se već drugi put koti da se ni neočupa niti skuplja sijeno. Stara je malo više od 2 g. i do sada sve ok. Mladi krupni i dobrih šara zato sam išao još jednom probati mada mislim da je dala svoje. Prvi put svi mrtvi , drugi put je bilo i mrtvih i živih al drugi dan dođem a ona jede jednoga. Jučer je stajala pa ću vidjeti.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Od kad sam prestao uzgajati krupne rase nisam vise vidio kanibalizam. Prije malo malo pa razbcaju mlade ili ih pojedu. Velis dvije godine a kotila se samo dva puta. Toga kod mene nema jer cim predju godinu dana starosti gledam da ih promjenim sa mladima koje parim sa 4 i pol mjeseca . Kad bi drzo zenku dvije godine morala bi se okotiti barem minimalno deset puta.
 

turky

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2016
Poruka
230
Od kad sam prestao uzgajati krupne rase nisam vise vidio kanibalizam. Prije malo malo pa razbcaju mlade ili ih pojedu. Velis dvije godine a kotila se samo dva puta. Toga kod mene nema jer cim predju godinu dana starosti gledam da ih promjenim sa mladima koje parim sa 4 i pol mjeseca . Kad bi drzo zenku dvije godine morala bi se okotiti barem minimalno deset puta.
Ne, krivo si razumio, kotila se ona više puta do sada ali sam naveo ova dva zadnja puta. A što se tiče pripusta, ja imam samo šarce a kod njih nema pripusta prije 6-7 mjeseci.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Opcenito je problem kod orijaskih rasa kamo i sta sa kunicima koji su stari tri i vise godina. Posto su kasno u reprodukciji jesu li tako stari uopce vise za prehranu kad ih se zamjenjuje mladima. Samo sam jednom jeo takve stare i nikad vise.
 

turky

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2016
Poruka
230
Opcenito je problem kod orijaskih rasa kamo i sta sa kunicima koji su stari tri i vise godina. Posto su kasno u reprodukciji jesu li tako stari uopce vise za prehranu kad ih se zamjenjuje mladima. Samo sam jednom jeo takve stare i nikad vise.

Pošto radim kobasice od kunića naravno pomiješano sa svinjskim mesom za to su idealni.
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Opcenito je problem kod orijaskih rasa kamo i sta sa kunicima koji su stari tri i vise godina. Posto su kasno u reprodukciji jesu li tako stari uopce vise za prehranu kad ih se zamjenjuje mladima. Samo sam jednom jeo takve stare i nikad vise.

Preporuka je svakako za takve stare naravno samljeti meso...onda se ne osjeti zilavost mesa...
Npr.ja ih koristim za lazanje u njih ide dosta zacina...
meso se prvo dinsta pa se pece u rerni...na kraju su mi bolje nego od svinjetine jer nisu masne...
U musake,pašte...
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Ja svoje isto sameljem, ili ako ih po zimi koljem idu u salamuru pa u pušnicu! Sa kiselim kupusom su bolji od šunke!
Ali zadnjih godinu dana ih uopće i nemam, svi se prodaju! Prvenstveno "mladi uzgajivači" preferiraju starije, iskusne kuniće s kojima ne će imati problema s pripustom niti kočenjem! Ja ih prodam ispod svake cijene, samo da još malo požive jer mi nekako sve teže pada zaklati ih nakon 2 godine! Prodam naravno samo zdrave i vitalne životinje!
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Opcenito je problem kod orijaskih rasa kamo i sta sa kunicima koji su stari tri i vise godina. Posto su kasno u reprodukciji jesu li tako stari uopce vise za prehranu kad ih se zamjenjuje mladima. Samo sam jednom jeo takve stare i nikad vise.


Ne može hrana biti loša, samo kuhar koji ju (ne)zna spremiti! Do prije par godina se smatralo da je teletina najbolja govedina, a sad se zna da ne postoji bolji komad govedine od steaka stare krave!
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Ma svojevremeno me zamolio jedan deda da mu rijesim jednu orijasicu koju je imao preko tri godine a kotila se svega dvaput. Em mu ju je bilo zao posto se nakon toliko godina zblizio , em je bila teska za zaklat i ogulit. Poslije su me zvali k njima na nekakav krompirgulas od nje. Kaj da velim , polomili smo zube. Kad spremis kunica od tri mjeseca nemres ga upropastit jer je meso mekano i mlado. Ovo preko tri godine nije ni za pese.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Kako ispravno napacati kunica npr. prije neg ces ga stavit pec. Ne pitam za pravit kobasice. Kolko treba biti u pacu.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Ja mlade kuniće uopće ne stavljam u nikakav pac! Kad ga zakoljem, 2-3 sata u hladnjaću da se dobro ocijedi i spreman je za konzumaciju!
 

Najnoviji postovi

Na vrh