• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
robelar
To su jako loši mužjaci! Lako moguće da si ti tome sam kriv, jer su možda bili premladi i neiskusni, a ženke "napaljene" i htjele su odmah!
Ja sad imam jednog mužjaka koji je lijen i jednostavno mu se ne skaće...
Još ga na žalost ne mogu zaklati jer bih tad ostao samo na jednom, ali čim si donesem nove iz Njemačke (dolazim u 3.mjesecu 19.) ode on na vjećne pašnjake!

Bas sam htjeo rec da su premladi ili si jos nisu oznacili svoj "teeitotij"
Pa ih jace starije zenke mlate...
Ali po meni to ne znaci da su losi...
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Posto nemam pa da ne parim u srodstvu onda sam htio pripustit da mi zenke ne prerastu. Krizam novozelandske sa panonskim i obrnuto. Kunici su stari 5mjeseci . Samo je jednu panonku uspio uparit crveni, a druga nece nikako ni pod tog nit pod brata. NZ zenka isto radi s panoncem. Cim ih stavim zenke dignu rep i pocne tarapana. To ste valjda vidli kad stavite skotnu zenku na parenje samo sto ove nisu skotne nego izgleda lezbace.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Iskreno nisam još to nikad vidio! Moje ženke ako su slučajno skotne, a ja ih ponovo pokušam pripustiti, one samo "laju" (proizvode neki čudan zvuk sličan kombinaciji režanja i lajanja psa!) i zabiju se u jedan kut da im mužjak ne može prici odzada! Nisu mi još nikad napadale mužijake!
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Bas sam htjeo rec da su premladi ili si jos nisu oznacili svoj "teeitotij"
Pa ih jace starije zenke mlate...
Ali po meni to ne znaci da su losi...

Možda nisu bili loši, ali ako ih ženke redovito mlate-uplašit će se i od njih nikad aktivnog parnjaka!!
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
To sam vec negdje komentirao. Ne mogu svi mladi u jednom leglu biti za rasplod. Kad kupujete onda prodavac pise da su to kunici za daljni tov , meso ili rasplod, samo da proda. Kunic koji se odabire za rasplod mora imati svoje kvalitete , odvojiti i dalje se odgajati za rasplod. I onda se moze fulati kao u ovom slucaju pa umjesto za rasplod ispadnu za meso. Kad bi se ovi kunici i uspjeli uparit tko zna kak bi othranili mlade i kakvi bi bili.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
robelar...
U potpunosti si u pravu! Ja sam znao doći kod "uzgajivača" koji mi pokaže jednog mužjaka ili jednu ženku i kaže kako su ti "ostavljeni za rasplod"! Kako su odlični i super parnjaci!?!?!,a oni stari 2-3 mjeseca.
Kad ga pitaš kako zna da će biti dobri, onda je uvijek isti odgovor :"od dobrih su roditelja!"
To je naravno dobar temelj, ali nikad se ne može garantirati da će biti dobri parnjaci ili da će dobro odgojiti mlade.
Iz tog razloga i koštaju stariji kunići koji su već bili ili jesu u rasplodu puno više nego tek mladi!
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Evo opet probao i da ih ostavim vjerojatno bi se tukli do smrti . Kao kad stavis u isti kavez dvije zenke ili dva muska. To je ono kod ovog hobija najskuplje , vrijeme. Cekas pola godine i vise da bi ustanovio da nevaljaju. Sad opet kupuj macka u vreci i ili plati vise za odrasle ili ponovo pola godine cekaj dok mladi ne prispiju za parenje.
 

turky

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2016
Poruka
230
Pravilo broj jedan kojeg se ja držim je da mladog mužjaka nikad prvi put ne parim sa starijom iskusnom ženkom.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Ona tvoja u visecem polozaju od osam kila isto nije htjela vise muskog.

Hahaha....ta "viseća" odustala sama od sexa...ošla u poštene!
Nije više htjela, ali nije ga ni tukla! Ne bi ni mogla jer bi moj mužjak u njoj '"Boga ubio" samo da pokuša...Jedan, stari, a ovaj mladi plavi što sam ga ostavio njemu je svejedno, jednostavno mu se još ne sexa! Vidjet ću hoće li promjeniti mišljenje do ožujka, ako ne ode i on u poznati položaj!
 

turky

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2016
Poruka
230
Ženka šta sam ju spominjao da je dva puta podbacila i odbacila mlade odnosno niti se ne očua to je napravila i treći put i ovog je puta to njen kraj. Šteta, krupna ženka i dobra majka do sada. Nešto ju je prebacilo.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
turky...
Znači slično kao i kod mene!,samo što se moja nije ni kotila....
Ovo mi je bio prvi takav slučaj, nadam se i zadnji.
 

turky

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2016
Poruka
230
turky...
Znači slično kao i kod mene!,samo što se moja nije ni kotila....
Ovo mi je bio prvi takav slučaj, nadam se i zadnji.

Ne znam šta joj se desilo. I ovoga puta iz nosa joj je curila krv prije okota. Možda neki stres.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Evo na 24 sata mozete procitati nesto o tzv. farmama kunica. Naslov teksta je -uzgajali nojeve , cincile , smilje... , ulozili milijune pa propali.
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Malo da dignemo temu iz mrtvih, evo par ovogodisnjih mladih muskih, ostavljeni za daljnji rasplod...
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
IMG-20181114-191301.jpg
[/url]
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Toto vidim da su ti kunici vani na otvorenom u kavezima.
Dali ih nekeko stitis od hladnoce, kise, po ljetu od sunca???
 

Najnoviji postovi

Na vrh