• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Vidio sam jedan plakat u boji sa svim slikama najvaznijih rasa kunica. Jel zna netko gdje ga ima za kupit?
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
robelar....
Imaš na internetu za naručiti, jedino što je na engleskom....
Mislim da bi ti svaka veterinarska ordinacija mogla to naručiti.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Gledam na yutubu kako neki rus lijeci kunice kad imaju probavne smetnje. Kolko sam razumio veli da je isprobo ljekove ali mu se pokazala votka najbolja. Tri dana lijepo sa spricom od inekcije u usta im naspe oko centimetar votke i veli sve prodje. Bas cu isprobat,
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Imam na prodaju profesionalne Talijanske zicane kaveze za kunice s pojilicama, hranilicama i kotilicima, ako ke netko zaintereserian za kupnju... kavezi za zenke: u njih stane 5 zenki, i imaju 5 kotilica i pojilice i hranilice... a kavezi za tovljenike primaju 28 kom, i takoder posjeduju pojilice i hranilice... cijena 400 kn/kom lokacija kaveza je Nasice te me se moze dobiti na broj: 0917521459... dostupan sam i na viberu

Rijesavas se viska kaveza ili sve rasprodajes?
 

turky

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2016
Poruka
230
Imaš već takvih koliko hoćeš! U Nizozemskoj su i trobojni orijaški šarci priznati, budu i do 9 kg... Jako su lijepi.
Ja sam prije imao i žuto - bijele orijaške šarce!, ali kod nas to nitko ne uzgaja, a naš standard je, što se boje tiće, isti kao i u Njemačkoj! Jedino što kod nas još smiješ križati dva šarca međusobno i mlade izlagati dok je to u Njemačkoj strogo zabranjeno, jedan od roditelja mora biti jednobojan!

Vidio sam prije par godina u Bjelovaru na prosaju bila dva žuto bijela, mužjak i ženka. Vagao sam da ih kupim, nisam i bilo mi poslije žao. Sad ih nema nigdje. Da ih sad nađem odmah bi uzeo
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Turky
Ovdje u Dojčlandu se može naći žuto-bijelih, ali ne mogu biti tetovirani!!
 

stanky069

Član
Tu od
19 Lis 2018
Poruka
63
Gledam na yutubu kako neki rus lijeci kunice kad imaju probavne smetnje. Kolko sam razumio veli da je isprobo ljekove ali mu se pokazala votka najbolja. Tri dana lijepo sa spricom od inekcije u usta im naspe oko centimetar votke i veli sve prodje. Bas cu isprobat,
Po naski domaće šljivovice...sve lijeci...

Poslano sa mog ZTE B2017G koristeći Tapatalk
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Valjda moze i loza jer nemam votku ni sljivu.
Evo mjesanci odnosno stakorasi u roku jedan tjedan natukli svi po pola kile. Cim im se daje smjesa to se vidi i na vagi.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
E kad ne mogu do tamo, nije mi bitno što nisu tetovirani.

Vidit ću ja da slijedeći puta sebi nešto žuto dovezempa ćemo se dogovoriti...

Ja tebi žute, ti meni plave...
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
699
Kakav objekt za uzgoj kunića preporučate na poljoprivrednom zemljištu koje nije pokraj mjesta stanovanja. Dakle nisam u blizini cijeli dan. Naravno omjer cijene i dobivenog me zanima. Ako netko ima iskustva.
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
699
Nisi naveo koliko komada mislis drzati ni koliko mislis uloziti.

5-6 ženki. Htio bih uložiti što manje a da kunićima uvjeti budu zadovoljavajući. Nemam predodžbu koji oblik objekta je najbolji niti koja bi cijena takvog objekta bila, zato i pitam ako ima ko iskusan da mi odgovori :(happy):
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Ne znam da li imas vec kakav postojeci objekat na tom terenu i jeli ti ogradjeno. O ovom sto ti velis dovoljno bi ti bilo napravit nekakve drvene gajbe i jednostavno naslonit uz vec nesto postojece jer u principu oni ne moraju biti unutar zatvorenog prostora. Pogotovo im ne bi smetalo na moru jer je dole toplije a vazno ti je da ne kisnu i da nisu direktno izlozeni buri ili propuhu. Teze ce im biti po ljeti zbog vrucine, zato bi trebalo natpustit iznad gajbi na jednu vodu i pokrit sa necim za zastitu od kise i sunca. To ti je opet rizik jer ako nisi na tom placu stalno moze ti netko pokrast ili neka stetocina uc. Ako ides na nekakvu supu da ih mozes zakljucat , opet moras pravit unutra gajbe . Znaci posebno za svaku zenku. Plus racunaj kotilice , pa gajbe za tov i odvajanje mladih. Nisi rekao koju ces rasu uzet ali ako ides sistem na tri reda , jedni iznad drugih sa punim podom onda trebas prostoriju 3x3 i vecu. Racunaj da trebas i muzjaka i kad ti krenu mladi da uvijek imas i koju praznu gajbu. Moras imat mjesta za stavit hranu isl. U startu je sve skupo , od cavla do zice. Ak neces i ne patis na izgled sve mozes sklepat od starih paleta. To ti je najjeftinije pogotovo i trajno ako stavis bukove za pod.i to one debele. Kod kolege smo za jednu noc sklepali do jutra 26 gajbi tak da je vec sutra nabavil kunice. Uglavnom pocni skupljati materijal i ne zapocinji dok sve ne nabavis.
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Kakav objekt za uzgoj kunića preporučate na poljoprivrednom zemljištu koje nije pokraj mjesta stanovanja. Dakle nisam u blizini cijeli dan. Naravno omjer cijene i dobivenog me zanima. Ako netko ima iskustva.

Jel ima na tom zemjlistu kakav objekt...dali je ogradeno...vocnjak ? vinograd???
Koja informacija vise i mi bi bili vise od pomoci...
5-6 zenki za mjesec dana mogu dat 50ak mladih i vise ...
Pa nije lako dati savjet ako me razumijes

Moras pazit na pse,lisice,lasice,kune,jastrebe...
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
699
Za uzgoj samih kunića imam kaveze u tri reda, na donjoj etaži je 6 kaveza za ženku i na preosale dvije je prostor za mužjaka i za mlade. Nikakav objekt na toj parceli trenutno nemam i upravo mi treba objekt za smjestiti te kaveze. Za početak bi uzgajao panonske kuniće. Na parceli se nalazi mladi maslinik.
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
699
Za uzgoj samih kunića imam kaveze u tri reda, na donjoj etaži je 6 kaveza za ženku i na preosale dvije je prostor za mužjaka i za mlade. Nikakav objekt na toj parceli trenutno nemam i upravo mi treba objekt za smjestiti te kaveze. Za početak bi uzgajao panonske kuniće. Na parceli se nalazi mladi maslinik.
29-E82186-812-D-43-AD-B74-E-5-DA53-DB8-B043.jpg
 

turky

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2016
Poruka
230
Vidit ću ja da slijedeći puta sebi nešto žuto dovezempa ćemo se dogovoriti...

Ja tebi žute, ti meni plave...������
Dolazim opet u ožujku, ali već sam kupio kuniće (6 komada), pa nemam sad mjesta za žute! Ali na ljeto dovezem par komada!
Dogovoreno!
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
699
Jel ima na tom zemjlistu kakav objekt...dali je ogradeno...vocnjak ? vinograd???
Koja informacija vise i mi bi bili vise od pomoci...
5-6 zenki za mjesec dana mogu dat 50ak mladih i vise ...
Pa nije lako dati savjet ako me razumijes

Moras pazit na pse,lisice,lasice,kune,jastrebe...
Maslinik nije ograđen ali jq bih napravio objekt u koji ne mogu ući nikakve zvijeri i sl.
 

Najnoviji postovi

Na vrh