• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Juce sam izvagao jednu od njih i bila je 5kg...

4.5 - 5.5kg.mi djeluje neka optimalna tezina za hibride do 6kg.max.

8kg.pa gdije u ovim profi kavezima sto ih ima na trzistu stane ta zenka.
Neko je vec i rekao da pare s bijelim bel. orijasem pa se onda hvale ...
Neznam al to mi je previse

U biti nije bitna krajnja tezina nego prirast mladih kunica.
Pa tko tovi preko 3kg.ima li isplativosti?
Konzumni kunici u trgovackim lancima su cca 1.1.-1.3 kg. Pa cemu onda 8kg...
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
B.b
Juce sam izvagao jednu od njih i bila je 5kg...

4.5 - 5.5kg.mi djeluje neka optimalna tezina za hibride do 6kg.max.

8kg.pa gdije u ovim profi kavezima sto ih ima na trzistu stane ta zenka.
Neko je vec i rekao da pare s bijelim bel. orijasem pa se onda hvale ...
Neznam al to mi je previse

U biti nije bitna krajnja tezina nego prirast mladih kunica.
Pa tko tovi preko 3kg.ima li isplativosti?
Konzumni kunici u trgovackim lancima su cca 1.1.-1.3 kg. Pa cemu onda 8kg...

Tak je...pogotovo ako je tko kupovao u Monoru panonce. Oni ih naveliko krizaju sa orijasima, ali kad ga zakoljes, kost i koza su, a 90 posto ih ima izrazene krizne i karlicne kosti i dobis bananu... Robelar, to da veliki brze rastu, nebi reko. Uostalom, to onda nisu panonci, nego vjerojatno hajkomi ili njihovi krizanci, ppsto je kod nas dosta zastupljena ta xxl linija hajkoma (posto je panonac prema specifikaciji kunic oko 5 kg maksimalno).
 

turky

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2016
Poruka
230
Kod mene ponestalo Pehrine hrane. Obje trgovine koje su je imale vise ju ne nabavljaju. Koja je jos dobra osim Cakovecke , sa njom nemam dobra iskustva.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Trgovcima se ne isplati prodavati ako nemaju dobru marzu. Tako u Zg nema nikakve hrane po poljoprivrednim ducanima osim cakovecke. Tako je i sa smjesom za pilice , purane , kokosi. A razlika u cjeni njihove iste hrane za kunice na Tresnjevki i Dubravi je ravno deset kuna. Postoji jos solucija odvesti se direktno do proizvodjaca , recimo u Zelinu firma Kusic, ili Sesvetski Kraljevec Valipile. Valpovkinu prodaje jedan covjek u Markovom polju i sve su to bolje hrane od Ck. samo sto moras voziti kilometrima pa se ne isplati ici po jednu vrecu.
 

turky

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2016
Poruka
230
Za Kusica iz Zeline znam, kolega sa posla mi je dovozio. Valpovkina je dobra? Jel ima netko iskustva sa njom?
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
U vezi valpovkine smjese nazovi firmu Zecja dolina . Sve ceti objasniti g.Josip.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Za Kusica iz Zeline znam, kolega sa posla mi je dovozio. Valpovkina je dobra? Jel ima netko iskustva sa njom?

Ja koristim samo Valpovku!
Sve navedeno sam isprobao, od Pehre, Vitalke do Čakovecke! Od svih navedenih najgora mi se pokazala Vitalka pa onda Čakovečka! Već dvije godine koristim Valpovku i stvarno je vrh!
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Ako je kila smjese cca 3,5 kuna opet je to podnosljivo jer da ides sam praviti nekakav mix od kukuruza , zobi , jecma , suncokreta isl. nije puno jeftinje. Moras dodati jos posebno vitamine i minerale i kupiti kokcidiostatik. A mislim da sa smjesom postizes puno bolje rezultate jer ne biraju ono sto se njima svidja.
 

turky

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2016
Poruka
230
Jel Valpovka ima kokcidiostatik u sebi? Pehrina jedinica ima i to je bilo stvarno dobro.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Decki hitno pomozite. Cackam upravo nesto kraj kunica i vidim sasvim slucajno da po jednom muzjaku plazaju buhe. Izgledom su iste kao one na psu ili macki. Posto je kunic bijele boje odlicno se vidi kak mu se skrivaju u dlaku i ti najvise oko vrata. Sad sam provjerio jos ostale i oni imaju tu i tamo koju buhu . Prije pet sam dana sve detaljno ocistio i dezifinciro sa sredstvom. Jel imo neko ovakav slucaj i da li smijem spricati kunice i gajbe sa onim sredstvom za tekuti jer ga imam dosta. Jel zna neko sta bi to bili da kod nekih na celu ima kao u promjeru pet mm kao fleka na kojoj nema dlake. Jeli to od nekog ugriza insekata ili sta. Isto tako jel moguce da zbog tih buha zecevi nisu dobro napredovali do sad.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Robelar....
Buha ima ove godine u "izobilju"! Ja ih do sada još nisam imao na kunićima, hvala Bogu, ali zsto su mi mačke i psi puni i tu mi pomaže samo neopitroid! Savršen insekticid za sve! To što nemaju dlake je sigurno zbog buha, ai da slabije napreduju je tad sasvim normalno!
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Nisam ni znao da kunici mogu dobiti buhe. Cak sam cuo da im smeta njihova mokraca pa ne idu na njih. Jucer sam svakog od njih nsprico sa tactiik sredstvom i sve gajbe isto tako. Ne znam dal bi smio na svakog kunica kapnuti jednu kap onog kaj ide na pse
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Ne vidim razlog zašto ne! Samo ist iznad lopatica i samo one kuniće koji su sami u boxovima da se ne bi međusobno polizali jer te kapi su otrovne!
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
I dalje ima tu i tamo koja buha . Sad je problem sto ce se iz jajasca izleci nove za koji dan . Sutra cu ici kupiti frontlajn za pse pa cu im svakom kapnuti jednu kap izmedju usiju.
Ne znam kak su dobili te buhe jer mackima nedam blizu kunica. Moram sad odgodit i jesenjski pripust dok to ne rjesim jer poslije nema cackanja dok imaju mlade. Mozda sam nekak unio buhe sa sjenom koje sam dovuko za zimu
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Nemoras kupovat frontline i takve stvari. Odi do veterinara i trazi kapi protiv sugarca. Mislim da ti natoci u onu bocicu ko od kapljica i to ti dodje 20 kn, a rijedi se mislilm sa 20 litara vode. Suga ti nestaje za dva dana, a isto tak ti rjesava i buhe, tekute i ostalu gamad. S tim mozes tretirat (naspricat) i nastambe i kunice. Najjednostavnije i najefikasnije rjesenje koje postoji. I najjeftinije... mislim da se zove sebacil, i potpuno je neskodljiv za zivinu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh