• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
@tomislav1986
Ja osobno nemam najbolja iskustva s Pehrom, nije loša,ali ne potiće mi rast kunića kao Valpovka! Završna težina je do 1/2kg manja nego kod Valpovke, a dosta je skuplja!! Pošto ja koristim samo pelec-ne isplati mi se jer dnevno trošim 10-ak kila!!
 

tomislav1986

Aktivni član
Tu od
29 Tra 2017
Poruka
243
Ja imam tu u Garešnici na izbor trgovina, Cibo centar, prvča i agronom u krugu 1km tak da vjerojatno ima i Valpovke. Meni nece toliko puno trebat sigurno pa cu vidjet, mogu i kombinirat tov sa jednom i sa drugom i vidjet jel bu kakve razlike
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Moji isto nemaju problema!, za sada....
Ventilatora dva i zaleđene boce s vodom u svakom boksu i dobro se drže za sada!!!
 

tomislav1986

Aktivni član
Tu od
29 Tra 2017
Poruka
243
Jos samo zatvorit strane i to je to
 

Prilozi

  • 20190619_201536.jpg
    20190619_201536.jpg
    91.1 KB · Pregleda: 16
  • 20190619_201557.jpg
    20190619_201557.jpg
    134.2 KB · Pregleda: 16

tomislav1986

Aktivni član
Tu od
29 Tra 2017
Poruka
243
Konačno gotovo, samo još neke sitnice i to je to za sad dok ne bude malih na jesen
 

Prilozi

  • 20190623_141956.jpg
    20190623_141956.jpg
    127.8 KB · Pregleda: 21

tomislav1986

Aktivni član
Tu od
29 Tra 2017
Poruka
243
Trebam pomoc! Dvije zenke mi vec neko vrijeme imaju kao mekanu stolicu, odnosno lijepi im se za dlaku. Te dvije su kao iz istog legla a ona treca je i veca i sa njom nemam problema. Prvo sam mislio da je smjesa u pitanju pa sam to izbacio sad su samo na zobi i sijenu. Opet ista stvar jutros. Dao sam 3 dana trisulfon, kupinovo lisce i nista. Jedu i piju, nisu na umoru al mi to ide na zivce. Nekak ni ne napreduju kao ova treca jer im ne dajem smjesu
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Sve ti je to zbog vrucine. Opcenito im treba davati manje hrane da im ne stoji. Isto tako i vodu bolje da nemaju nego da je topla i zagadjena. Ako je mekana stolica probaj davati samo krupniji kukuruzni srot, nakon dva dana na njemu moji reguliraju probavu. Sijeno isto nek bude staro a ne frisko i nikak ugazeno. Ne mozes sad po ovom vremenu ocekivat prirast jer kunici jedu tek toliko da prezive . Preko dana nece ni travu. Moj jedan muski kojeg sam si ostavio za rasplod ima sa tri i pol mjeseca tek samo dvije kile.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Meni isto neki imaju onako pod repom kao skorenu dlaku od mekane stolice . Vidi dal se osjeti onaj iritirajuci neuobicajeni miris. Ako da , onda su ti popusili crjevni virus.
Reci kak ti se ponasa nova gajba, dal vrse nuzdu na zicanom dijelu ili kak se meni cini na daski?
 

tomislav1986

Aktivni član
Tu od
29 Tra 2017
Poruka
243
Na daski, na zici se izvale i hlade. Ima jak miris. Al zanimljivo cistim svaki 2 dan i ima dosta kuglica znaci nije meknao konstantno
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
"Jutarnja"(ajmo rec prva) stolica kod kunica je uvijek mekana
Ali bitno je da nema onog specificnog smrada kao kod kokcidoze,stolica je sluzavo proljevasta,smrdljiva
Ako je ostatak dana stolica kod kunica tvda to jes kuglice sve je ok

Ako imaju probavnih problema kukuruz to jest srot izbjegavaj,zob,sjeno,voda obavezno
Ako jedu vise zelenog stolica zna bit meksa
Pazi sad po ovim sparinama da se trava ne upari...al vidim da ni ne dajes travu...
 

tomislav1986

Aktivni član
Tu od
29 Tra 2017
Poruka
243
Nisam vise ni sam pametan. Klasicni proljev nije jer bi vec uginuli do sad. E sad zasto je to tak ne znam. Cini mi se da ce bit kak im Bog da
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Pa jel samo ujutro ili konstantno proljev...

Evo ti strucni naziv za jutarnju meku stolicu citat...
cekotrofima (normalnim mekanim fecesom koji najčešće izlučuju u jutarnjim satima)
 
Na vrh