• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

miki007

Novi član
Tu od
23 Svi 2014
Poruka
19
Re: Kuničarstvo

pw8cxww6jsg1zoa4vv.jpg

yczfjapq8ki0beb6id.jpg

v3w57nnqv7f9zovr9pa7.jpg

pzyb8uddr6hfvh9mkndc.jpg

78fv4szn0loaktqwcds4.jpg


molim pomoc..koja je ovo vrsta kunića? kupljen je u trgovini kucnih ljubimac..hvala vam unaprijed.
 

dusansk

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
200
Re: Kuničarstvo

Mješanac 99% ( ako mene pitaš), a opet ima i boljih poznavalaca kunića pa će ti možda neko moći bolje reći...
 

maliodpalube

Član
Tu od
30 Lis 2012
Poruka
134
Re: Kuničarstvo

Htio bih nabaviti hajkom kuniće direktno iz Mađarske. Našao sam neki broj na koji mi se uredno javila gospođa i dala mi broj od nekog gospodina Gerbera. Nakon pet dana uzaludnog pozivanja (nitko se ne javlja), ponovno sam nazvao onaj prvi broj. Gospađa mi je dala i mail adresu s domenom @gerend.hu
Poslao sam mail i opet nije odgovorio nitko. Potom je dotična gospođe uzela moje brojeve i adresu i rekla da će se on javiti meni. Deset dana opet nije bilo ništa. Onda mi je dala svoju adresu, da njoj pošaljem što trebam. To je bilo prije pet dana i još nema odgovora...
Da nije neka skrivena kamera?
Ima li netko neke pametnije kontakt podatke da mi pomogne? Unaprijed zahvaljujem...
 

mbudinski

Član
Tu od
27 Stu 2012
Poruka
132
Re: Kuničarstvo

Htio bih nabaviti hajkom kuniće direktno iz Mađarske. Našao sam neki broj na koji mi se uredno javila gospođa i dala mi broj od nekog gospodina Gerbera. Nakon pet dana uzaludnog pozivanja (nitko se ne javlja), ponovno sam nazvao onaj prvi broj. Gospađa mi je dala i mail adresu s domenom @gerend.hu
Poslao sam mail i opet nije odgovorio nitko. Potom je dotična gospođe uzela moje brojeve i adresu i rekla da će se on javiti meni. Deset dana opet nije bilo ništa. Onda mi je dala svoju adresu, da njoj pošaljem što trebam. To je bilo prije pet dana i još nema odgovora...
Da nije neka skrivena kamera?
Ima li netko neke pametnije kontakt podatke da mi pomogne? Unaprijed zahvaljujem...

pozdrav
javi se članu foruma " dubuos " - ( pogledaj prijašnje postave ) on ti ima kvalitetne rasplodne hajkom kuniće
 

maliodpalube

Član
Tu od
30 Lis 2012
Poruka
134
Re: Kuničarstvo

Znam, pratim ovaj forum. Naletim povremeno i na njegove oglase na njuškalu. Ali ja bih baš u Mađarsku....
 

nera007

Član
Tu od
21 Lis 2013
Poruka
163
Re: Kuničarstvo

Zamolila bih nekoga ko je uzgajao obične domaće kuniće da mi odgovori kakav je prirast takvih mladih kunića do tri-četiri mjeseca ukoliko se tove i da li se isplati hraniti ih?:(whew):pitam jer imam kunicu koja će se okotiti za nekoliko dana.Da li se njihovo meso razlikuje od mesa krupnih pasmina?
 
Posljednje uređivanje:

antonio11

Član
Tu od
27 Pro 2013
Poruka
268
Re: Kuničarstvo

Zamolila bih nekoga ko je uzgajao obične domaće kuniće da mi odgovori kakav je prirast takvih mladih kunića do tri-četiri mjeseca ukoliko se tove i da li se isplati hraniti ih?:(whew):pitam jer imam kunicu koja će se okotiti za nekoliko dana.Da li se njihovo meso razlikuje od mesa krupnih pasmina?

pa i nije im baš neki prirast što se tiće držanja za meso daleko ih duže treba hranit da postigli težinu kao recimo panonac i kalifornijski kunić.
ako ih već želiš držat bilo bi ti ih onda bolje parit sa nekim kunićem srednje pasmine.
 

maliodpalube

Član
Tu od
30 Lis 2012
Poruka
134
Re: Kuničarstvo

jel mi moze netko reci kako staviti slike tu na forum
Hvala

Vidi ovo:

http://www.youtube.com/watch?v=u10fEAhHRLI

Samo nemoj kopirati ovaj link koji je kopiran u totorijalu, nego predzadnji (desno ti piše Hotlink za forume).
Moraš malo pripaziti i na veličine slika. Najčešće su one direktno prenesene s nekog fotopreparata ili mobitela jaaaako prevelike. Moraš ih najprije smanjiti na 800x600 pixela. To možeš i s običnim Paintom - opcija RESIZE. Klinikni Pixels i pod Horizontal upiši 800. Visina će se sama izračunati. Spremi je tako smanjenu i onda vozi na zaslike.com
Ako zapneš, lako možemo dogovoriti neke telefonske instrukcije.
 

nera007

Član
Tu od
21 Lis 2013
Poruka
163
Re: Kuničarstvo

pa i nije im baš neki prirast što se tiće držanja za meso daleko ih duže treba hranit da postigli težinu kao recimo panonac i kalifornijski kunić.
ako ih već želiš držat bilo bi ti ih onda bolje parit sa nekim kunićem srednje pasmine.

Prijatelj ne može da se brine o njoj pa sam je uzela,ali ne planiram je zadržati,pod nož će čim dođe vrijeme.Imam skotnu zečicu orijaša,sa njom sam zadovoljna.Hvala na odgovoru!
 

antonio11

Član
Tu od
27 Pro 2013
Poruka
268
Re: Kuničarstvo

ja sam već tjedan dana vlasnik mlade panonke ,a nikako da se pohvalim.
nju ću zamjenit jednom kalifornijskom koja mi je stara tako da ću imat par kalifornijskih i tu mladu panonku koja će na parenje za jedno 3 mjeseca.
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Zamolila bih nekoga ko je uzgajao obične domaće kuniće da mi odgovori kakav je prirast takvih mladih kunića do tri-četiri mjeseca ukoliko se tove i da li se isplati hraniti ih?:(whew):pitam jer imam kunicu koja će se okotiti za nekoliko dana.Da li se njihovo meso razlikuje od mesa krupnih pasmina?

naravno da se isplati,gotovo da nema razlike,nekad mi i budu teži od kalifornija
samo da ti zečica nije jako sitna (mala)
 

Najnoviji postovi

Na vrh