• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

Jel vama normalno da netko ne jede janjetinu.To su moja žena i punica i ja ih podržavam u tome jer uvijek dobijem njihov dio.Što se tiće kunića još uvijek je u narodu mišljenje da se pare sa štakorima.Isto tako imaju blokadu ako se vežu uz njih što su u pravu jer nemožeš pojesti ljubimca člana obitelji.Kad si posvjestiš da je i ono meso u marketu nekad bilo živa životinja puno je lakše.A pogotovo kad si ne možeš kupiti jer si nezaposlen.
 

nera007

Član
Tu od
21 Lis 2013
Poruka
163
Re: Kuničarstvo

Ja nisam mogla zaklati samo jednu kunicu,jer mi je jedina ostala,razmazila sam je i planirala ostaviti za koćenje,međutim,nije se kotila jer je bila predebela i ja je zamijenim za šarce uz doplatu.Završila je u kobasicama kod poznanika a ja i danas pregledam njene slike.Za ove mlade se ne vežem,čak mi i dodiju pred klanje tako da sve lakše ide.:icon_jook:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Liza

Član
Tu od
21 Lis 2014
Poruka
201
Re: Kuničarstvo

@jimmy ja bih onog u kiselom kupusu :eek::
S janjetinom nemam problema, koze su mi srecom patuljaste pa ih ni ne mislimo jesti, a drugu nedjelju koljem patke, pa cu znati imam li problema s patkama.
Bude li kao sa zekom, onda imam problema sa samom sobom :mur:
 

Entuzijast

Aktivni član
Tu od
18 Sij 2014
Poruka
206
Re: Kuničarstvo

Evo i jedan s ražnja. S ovakima ti je jedini problem što ih je premalo:cool2:
 

Prilozi

  • pečeni zec3.jpg
    pečeni zec3.jpg
    76.9 KB · Pregleda: 290
  • pečeni zec2.jpg
    pečeni zec2.jpg
    78.9 KB · Pregleda: 491
  • pečeni zec.jpg
    pečeni zec.jpg
    41.7 KB · Pregleda: 306
  • pečeni zec1.jpg
    pečeni zec1.jpg
    48.6 KB · Pregleda: 192

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

ma nema ljutnje,ja volim malo obići ljude koji drže samo za sebe,jedna dvije ženke i uvijek nešto novoga zanimljivoga o držanju ishrani...

e sad svi ste čuli da im pojedinaca koji koji vjeruju da kunić ne pije vodu pa im nikada ni ne daju a oni živi zdravi...
dok nešto ne vidiš nevjeruješ :icon_eek:

Sva'ko ima svoj način hranjenja iliti tova! Moj stric ima šarce, čistokrvne, i nikad im ne da vode, nikad nisu probali piti vodu a uvjeren sam da mu bolje napreduju nego što su moji napredovali!
Dobiju zob i pelet i preko toplih dijelova godine travu, jabuke, kruške, jagode, a po zimi umjesto trave sijeno, stočnu repu i ciklu! To su savršeni primjerci svoje rase!
Vodu im ne daje jer kaže da onda "pišaju" previše!
Kao što kažeš, jimmy, sva'ko hrani drukčije i ja mogu samo potvrditi da su moji uvijek imali bolji prirast uz zeleno, nego uz sijeno i kad imaju trave, jedu puno manje zrna!
Nikad im ni nisam davao zrna da im ostane u hranilici! Koliko dobiju, odmah to pojedu i šlus! I tako dva puta dnevno + trava ili sijeno te "poslastice"!
I dok sam ih držao, napredovali su k'o metak!
Ali opet ponavljam, sva'ko ih hrani onako kako misli da je najbolje i kako se sam uvjerio, i tu ne pomažu nikakve tabele napravljene za "industrijski tov"...
 

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
Re: Kuničarstvo

:icon_toilet: Banujem se do daljnjega jer ovo više nema veze sa zdravim razumom :x:
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

Prije dva tjedna odvojeno od ženke 6 komada.Danas već jedan manje,usran do grla. A samo sam nastavio hraniti onako kako su hranjeni dok su bili sa majkom.Naravno i sa zelenim.Sad sam sve očistio i prebacio ih na sijeno.
 

antonio11

Član
Tu od
27 Pro 2013
Poruka
268
Re: Kuničarstvo

poćni im davat muvisel ili sulfadimidin
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zajec

Član
Tu od
1 Velj 2013
Poruka
125
Re: Kuničarstvo

U izradi novi kavezi kunića za potrebe u tovu i rasplodu.
Moguča i prodaja ???


 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Re: Kuničarstvo

Knikine, i ja znam čovjeka koji im nikad ne daje vode. Jednu ženku smo odnijeli na parenje kod njega, kad se vratila jadna 15min je dežurala nad vodom. Isto pri dojenju njemu od 10pola krepa dok kod mene se čak 12uzgoji. Vrijedi ali ne preporučam, ima se vode.
 

renatofil

Član
Tu od
16 Stu 2014
Poruka
42
Re: Kuničarstvo

11 okoćenih iz prvog pokušaja i svi za sada živi i zdravi.

01.jpg


02.jpg


03.jpg
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Knikine, i ja znam čovjeka koji im nikad ne daje vode. Jednu ženku smo odnijeli na parenje kod njega, kad se vratila jadna 15min je dežurala nad vodom. Isto pri dojenju njemu od 10pola krepa dok kod mene se čak 12uzgoji. Vrijedi ali ne preporučam, ima se vode.

Slazem se u potpunosti!
Nekoliko sam puta već "prigovorio" stricu, a on meni kaže da ne može "pile učiti kvocku"!
Zbog toga sam i odustao!
Kod njega ipak sve super funkcionira!
Ali kao što kažeš, ima se vode pa ne shvaćam takve što im ne daju...
 

Zajec

Član
Tu od
1 Velj 2013
Poruka
125
Re: Kuničarstvo

Čestitam Renato na leglu !!!!
Jer se samo kvalitetom dolazi do rezultata , a u našem uzgoju je to prioritet !!!!
Kod hibridnih kunića treba se držati genetike te vrste.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Entuzijast

Aktivni član
Tu od
18 Sij 2014
Poruka
206
Re: Kuničarstvo

Danas sam riješio osam komada tri mjeseca i 4 dana stari.Težina žive vage od 2.5kg do 2,8kg u prosjeku 1,5 kg očišćeni. Ja sam relativno zadovoljan s obzirom na veličinu legla i prehranu ali ide to i bolje.Sad upravo si pravim paprikaš od iznutrica mmm...:drink:
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

O kojim se kunićima radi ,sa ćim su hranjeni,koliki im je prirast po mjesecu?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Entuzijast

Aktivni član
Tu od
18 Sij 2014
Poruka
206
Re: Kuničarstvo

To su križanci majka Panonka a otac križanac Belgijskog orijaša i Velike činčile prirast po mjesecima ne znam pošto sam tek sad kupio viseću digitalnu vagu pa ih nisam prije vagao a hranjeni su mješavinom granula ječma i zobi + sijeno koliko mogu pojesti.Ponekad koja jabuka ili nešto slično za desert.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

Težina je u redu za tri mjeseca starosti.Sad dal su bili mesnati ili više koščati znaš sam.Zato ne kemijam sa orijašima nego hranim čiste hibride.Kao što sam već prije negdje napisao važno mi je da su sa tri mjeseca što bliže 3kg.Dalje sporo rastu i samo su sve veći trošak. Tako sad imam 8 komada za 5 dana 4mj stare.Od 3. do 4. mjeseca natjerali samo 30 dkg. sa 2.90 na 3.20 kg.
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

po meni nije se ni isplatio dalje tovit od 3mj.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh