• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Živa istina! Ali o tome smo već pisali! Ne isplati se zivcirati zbog svih tih "stručnjaka" jer se promjeniti ne može ništa!
To su takvi ljudi kojima ništa nije "sveto" i samo gledaju kako će nekoga za..bati i na prijevaru doći do novaca!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Lijepi su!, ali imaš ti tu još puno posla da bi ih doveo "u red"!
samo im daj puno sijeno, a malo manje žitarica, jer ako ti sad već nabace salo, nećeš ga se lako riješiti! Pelet ti je najbolje rješenje!
Dobro si to odabrao, šarenog mužijaka, a crnu ženku!
Sretno!...
P.S. I nemoj ih držati na žičanom podu (žuljevi i sl.)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

antonio11

Član
Tu od
27 Pro 2013
Poruka
268
Re: Kuničarstvo

ja niti kalifornijske ne drzim na zicanom podu a kamoli njih
hvala na pomoći
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Re: Kuničarstvo

IMG_0001_zps9lr4ebyw.jpg


IMG_0011_zps4ytwfav2.jpg


IMG_0009_zpsjnvhqaru.jpg


IMG_0007_zpst0gyijrm.jpg


http://i12.photobucket.com/albums/a227/Dabio1978/IMG_0005_zpscpxr7v7m.jpg

Moji kunići danas na ispaši :)
 

antonio11

Član
Tu od
27 Pro 2013
Poruka
268
Re: Kuničarstvo

bok dabio dugo te nije bilo na forumu koliko sad imas kunića
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Re: Kuničarstvo

Imam trenutno 7 ženki ,2mužjaka i 40 tovljenika ,jučer sam prodao 13 tovljenika starih 3,5 mj. inače stalno tu i tamo zraknem na forum kako je krenulo proljeće,pa sada ljeto imam posla preko glave,pa ne stignem pisat....
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Re: Kuničarstvo

Imam dosta stalnih kupaca pa držim za njih tako da hranim nešto i za sebe , trebao bi imati još par ženski da pokrijem sve zahtjeve ,ali ovo radim nekako iz hobija uz posao tako da vise ne stižem.
 

nera007

Član
Tu od
21 Lis 2013
Poruka
163
Re: Kuničarstvo

Na zadnjim šapama kod ženke šarca primjećujem dvije krastice,a ovi dana stalno nešto skakuće i ne zadržava se dugo na nogama.Pod je od rešetke,do sada je stalno bila na njemu i nije bilo problema.Pretpostavila sam da joj stvara nelagodu pa sam ubacila malo daske,da može stajati bar dok jede.S daskoom je bolje,ali ima te ranice,više kao kraste.Je li neko imao iskustva,znate li o čemu je riječ?Hvala!
 

antonio11

Član
Tu od
27 Pro 2013
Poruka
268
Re: Kuničarstvo

to su žuljevi i bilo bi njabolje kad bi se preko te mreze moglo sve metnut u dasku na kojoj bi bilo uvijek ciste slame da vise nemas problema s tim
a kako ih se rjesit prije par dana sam bio kod clana foruma onesa i vdio kako je ovnolikoj zenki koja ima problema sa zuljevima metnuo na zadnje noge male djecje carape nisam ga pito dal joj sta pomaze ali vrijedi probat
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

nera007

Član
Tu od
21 Lis 2013
Poruka
163
Re: Kuničarstvo

Bila je daska ranije pa sam povadila,jer mi je zastajala mokraća i teže za održavati.Probat ću joj staviti više slame a i to sa čarapama nije loša ideja.Hvala!
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Re: Kuničarstvo

Na zadnjim šapama kod ženke šarca primjećujem dvije krastice,a ovi dana stalno nešto skakuće i ne zadržava se dugo na nogama.Pod je od rešetke,do sada je stalno bila na njemu i nije bilo problema.Pretpostavila sam da joj stvara nelagodu pa sam ubacila malo daske,da može stajati bar dok jede.S daskoom je bolje,ali ima te ranice,više kao kraste.Je li neko imao iskustva,znate li o čemu je riječ?Hvala!
Radi se o uznapredovaloj fazi žuljeva.Nažalost sad ne možeš više puno napravit osim da joj olakšaš tegobe tako da ju makneš sa žice i staviš u kavez sa punim podom i debelom prostirkom slame.Provjeri i ostale kuniće da nebude kasno.Ja sam već razglabao o kavezima sa žičanim podom sa nekim na forumu ali...
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Bila je daska ranije pa sam povadila,jer mi je zastajala mokraća i teže za održavati.Probat ću joj staviti više slame a i to sa čarapama nije loša ideja.Hvala!

Nera, ....
Vec se puno pisalo na forumu o žičanon podu za orijaške rase! To je taboo tema i ne dolazi u obzir kod navedenih rasa!
Isperi joj rane u kamilici i dezinficiraj s tekućim jodom! Makni ju pod hitno sa žice i na mekanu podlogu s njom!
I nadaj se poboljšanju!
Moja je belgijska orijašica uginula zbog žuljeva, kasno / prekasno sam primjetio, a nikad nije bila na žici....
Dobila je zatrovanje krvi i "finito"....
P.S. Čarape ne pomažu, i to sam isprobao!
Sretno!
 

nera007

Član
Tu od
21 Lis 2013
Poruka
163
Re: Kuničarstvo

U jednom dijelu kaveza je rešetka,ne tanka žica,već rešetka od frižidera,a u drugom čelična rešetka,kockasta,promjera 1 cm.Nikada nisam imala problema,evo u zadnje vrijeme,a nema drugog razloga osim navedenog.Probat ću,hvala svima na savjetima!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Re: Kuničarstvo

Zna li netko zašto ima kunić kao neke bodlje u dlaci?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Re: Kuničarstvo

Kunić ti se linja i to mu je stara dlaka koja treba otpasti.Uzmi neku četku ili onu rukavicu pa mu to skini.Inaće u prirodi bi mu to otpalo kad se provlaći kroz granje.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Re: Kuničarstvo

Je li normalno da je dlaka tvrda?

Poslano sa mog LG-P710 koristeći Tapatalk
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

pozdrav

jučer ujutro okotila mi ženka šarca 1mlado,gnijezdo nije napravila niti se očupala:mad::

kad danas ujutro napravljeno gnijezdo očupala koju dlakicu a u unutra oko 13kom u leglu(mislim da ima i više al nisam htio previše kopati ...) :cool2:

dijeluju mi malo sitniji al za prvi put ne mogu se žaliti..

ajme našta mi liče novozelandski kunići (muški rasplodni) počeli se jadni linjat nemogu ni opisati
koliko dlake pada s njih..

a sve mi kalifornije (rasplodni kunići) izgubile onaj lijepi crni pigment,posivile preko noći,zanimljivo mi je to da se to ne dešava mladim,neg samo starijima od 1g.otprilike,neki kasnije ponovo dobiju crni pigment a neki ostaju sivkasti

Namjeravate li preko ljeta razmnožavati svoje kuniče il vam je u planu stanka preko ljeta?
još mi se trebaju okotit 4kalifornije i jedna nz.crvena za koji dan i mislim da ču ja napravit jednu ljetnu pauzu
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Je li normalno da je dlaka tvrda?

Poslano sa mog LG-P710 koristeći Tapatalk

nebi trebala bit tvrda,na slici djeluje čudno
probaj lagano to iscupat,nema šta drugo biti osim dlake,počela se linati...
 

Najnoviji postovi

Na vrh