• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

regis

Član
Tu od
19 Lip 2009
Poruka
136
Re: Kuničarstvo

Može biti šuga od mačaka. ili se linja ili imaš lošu hranilicu pa se ozljedio.Ne znam šta nije bilo uredu sa panoncima jer oni se kote ko zečevi.
Kiše i malo je hrapavo pa sam mislio da ne bi to bio rinitis.
A u vezi panonci...ne znam u čemu je bio problem, nadam se da će sad biti bolje.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Ja sam imao sličan slučaj, ali kod "belgijskog"!
Moj problem je bila zob, tj.jedno zrno mu zaglavilo u nosu i stalno je kihao, a zbog svraba se i cesao ko lud, do krvi!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Manfred123

Član
Tu od
8 Kol 2015
Poruka
60
Re: Kuničarstvo

Pozdrav ja sam Manfred nekima od vas sam se vec javi i oni znaju koji je moj problem no sad cu rec i ostalima ukratko receno kunica mi se nikada ne tera jel znate sta da napravim?
 

slawen

Član
Tu od
15 Lis 2014
Poruka
75
Re: Kuničarstvo

Nakon 2 mjeseca starosti kuniće hranim sa smjesom za junad od toga dobro napreduju i rado ju jedu. A puno je jeftinija od smjese za kuniće. ;-)

Koji je sastav smjese da li ima benorala ili urea u smjesi
 

JosipO

Član
Tu od
1 Lip 2014
Poruka
58
Re: Kuničarstvo

Znaci sve o smjesi:
Potpuna krmna smjesa za tov junadi do 250 kg. GJ-1

Sastojci: pšenično krmno brašno,suncokret saćma,pšenica,sojina sačma i repin rezanac,vapnenac. na bikarbonat, morska sol, monokalcij-folsfat,organske kiseline, premiks, vezivo + vitamini.
 

number 9

Član
Tu od
21 Srp 2011
Poruka
115
Re: Kuničarstvo

lijepo lijepo jedino sta je zaje.... kod ovih pojilica malo vakum koji se stvara u flasama stavi staklenu flasu i nemas brige sa vakumom
Pas mi hoda tu,pa zna skočiti nekada,klinci se igraju,pa su zbog sigurnosti plastične prvi izbor.
 

slawen

Član
Tu od
15 Lis 2014
Poruka
75
Re: Kuničarstvo

znam da je u smjesi sve samo me zanima da li ima urea ili benoral pošto u vecini za junad ima benoral ili urea
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Ja imam Njem.Sarce pa jel ima netko iskustva?Netko kaze 4,5mj a neko 8,9mj

mogu ostati skotne od 4mj.pa na dalje...
u prijašnjem postu si rekao da ti se nikad ne tera,kolko je stara,dali je debela (puna sala),znaš znakove kad ju pripustiti kod muškog???

daj koju informaciju više pa ti možd možemo bolje pomoći...
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Kiše i malo je hrapavo pa sam mislio da ne bi to bio rinitis.
A u vezi panonci...ne znam u čemu je bio problem, nadam se da će sad biti bolje.

rinitis bi se manifestirao samo na sluznici,ovo je malo predaleko
šuga nije ne brini,najvjerovatnije je rijeć o iziritiranoj koži zbog hranilice ili gljivično oboljenje ,namaži s canesten,mikonazol, ketokonazo...il šta več nađeš,može i neko dezinfekcijsko sredstvo prije kreme,vjerujem da če proći...



nije mi jasno to s panoncima, sigurno negdije griješiš ...(bez uvrede)
 

slawen

Član
Tu od
15 Lis 2014
Poruka
75
Re: Kuničarstvo

znam da je bilo u prijašnjim postovima ali nemogu naci nacupana dlaka sijeno navučeno u kotilicu ali čorak nema ničega
 

Manfred123

Član
Tu od
8 Kol 2015
Poruka
60
Re: Kuničarstvo

mogu ostati skotne od 4mj.pa na dalje...
u prijašnjem postu si rekao da ti se nikad ne tera,kolko je stara,dali je debela (puna sala),znaš znakove kad ju pripustiti kod muškog???

daj koju informaciju više pa ti možd možemo bolje pomoći...
Pa zenica ima oko 5 kg i stavio sam ju na djetu(prepoloovio hranu,vise trave i svaki dan persina malo).Napisao sam da se nikada ne tera jer ima 11 smjeseci i vidim kad se tera ali ne po ponasanju nego pogledam vulvu i modro-crvena jestavim je i neda.Primila je sa 8mj nakon sta smo promjenili muzjaka isto Sarca.ni tad se nije terala nego je isla zadnjim nogama lupit da ga otjera i primila je i 8 kom je izlegla i sve ih odgojila.od tada nikako ni ne lupa ni nista skici i bjezi.Kupili smo crnu saricu od 3mj a tata je na rubu zivaca i zeli ih sve poklat.Molim za savjete?
PS.Imam 13 god
Pozdrav
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

ja sam takve problematične ženke znao ostaviti duže s mužijakom 2-3 tjedna,to nije praksa al je upalilo

pogledaj dali mužijak ima svu opremu :icon_mrgreen:
zna bit problema i u mužijacima ako su mladi neiskusni...

sad sačekaj da zahladi pa ju onda pripusti...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Re: Kuničarstvo

Kod mene izgleda prva žrtva vručine. Mladi mužjak samo leži i niti jede niti pije.
 

number 9

Član
Tu od
21 Srp 2011
Poruka
115
Re: Kuničarstvo

da li je normalno da kalifornijske ženke izgube pigment gotovo potpuno po njušci i ušima? 100 % čistokrvne, i nisu ni stare.
 

antonio11

Član
Tu od
27 Pro 2013
Poruka
268
Re: Kuničarstvo

da li je normalno da kalifornijske ženke izgube pigment gotovo potpuno po njušci i ušima? 100 % čistokrvne, i nisu ni stare.

to ti je sasvim normalno kad su velike vrucine,kad malo zahladi bude im se opet vratio pigment
 

Najnoviji postovi

Na vrh