• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

turky

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2016
Poruka
230
Re: Kuničarstvo

EricFarm, ne mora biti neopitroid, nakapaj im samo u uši dva-tri dana malo jestivog ulja i proći će.

Ulje samo privremeno riješi problem , nakon nekog vremena se vrati, neopitroid nek si nabavi za to.
 

Vuga

Član
Tu od
7 Ruj 2014
Poruka
130
Re: Kuničarstvo

@Turky
Nemojte se ljutiti, al sisak mi je malo daleko, a ima ih čovjek iz mog sela.
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Uzadnje vrijeme poćeli me ljudi zvati i pitaju pošto parenje kunića :eek::eek::eek: prvo sam odbijao a onda si mislim pa pregledat ču njihove ženke na brzaka i ak je odokativnom metodom sve ok zašto nebi nešto zaradio nabrzaka...

šta mislite kolko bi bilo uredu naplatit skok ?
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

E moj Jimy , i ja sam tako razmišljo . Prvo sam dao " prijateljima" za badava dok nisam čuo jednog gdje govori da nije lud hraniti mužjaka. Poslije sam uzimao po 50kn . A moglo je proć i u kukuruzu . smjesi pa čak i u kavi. Sve je klapalo dok mi je jedan donio po preporuci ženku , od oka kako kažeš zdravu. Ali to me koštalo da su mi kunići svi počeli u roku par dana kihati. Kasnije sam imao krasnog m užjaka orijaša sa rodovnicom od jednog poznatog odgajivaća. Iznajmio sam ga jednom penzioneru da mu upari 4 orijašice, s tim da mi da od svake dva mlada. Uglavnom, vratio mi ga je u jadnom stanju da sam ga morao prepoznavat po tetovaži . Na kraju smo se posvađali jer mi nije htio dati kako smo se dogovorili. Od tad imam samo za sebe mužjaka. Ako imam imam , ako ne ,kupim . A onog sam s početka se riješio tako da sam mu poklonio malog muškog da si ga ishrani . Naravno , nije dočekao ni prvo parenje.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

Svojim kunićima sam prestao davati zelenu travu samo desetak dana kad je bio snijeg. Naravno osnovno je sijeno , i to ono najgrublje koje sam kosim .Imat ću ga još sigurno do petog mjeseca. A ove ću godine pokušati zasaditi i stočni kelj, do sad sam im davao listove raštike što je isto super.
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

danas sam dovukao hajkome kući,zanimljivo da se ženke več tjeraju a tek im je 3 mjeseca,dečko još nema jajca al čim nsrastu ...:biggrin:
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Re: Kuničarstvo

Kunicari pozdrav. Sto kazete da kupim gajbu za kunice iz Njuskala broj 16522050?
Hvala.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Re: Kuničarstvo

Mlad je to decec pun zelje za dokazivanjem a Vi mu prostaki jedni stari ne dozvoljavate da se i on malo ku*ci, ccc,,, :s:

Kad vec ostavljam koje slovo na ovoj temi zelim reci da trenutno nemam kunice ali nadam se da ce se i to uskoro promjeniti,,,
zato vec neko vrijeme partim sto se pise ,,,

c065.gif


I ne sluteci tragediju u obitelji ono boldano dogodilo se i prije no sto sam se nadao,,,:s:

Bas jucer sam obavio vizualni pregled istih, niti jedan od njih ne izgleda bolestan, niti jedan ili jedna nema sugu sto je odlicno,,,
Naime postao sam vlasnik dvije starije dame, jednog gospodina od kojih u potomstvu imam 3+3 mlade kunice i tri becara,,,

Buduci da uopce nisam upoznat sa stanjem u stadu (se to tak kaze?) jucer sam napravio i test probu, stavio jednu damu kod onog starijeg gospodina i za divno cudo ona privolila a on jadan tri puta zavrsio na leđima,,,
Za pretpostaviti je i da ona druga dama također nije skotna pa ce gospodin danas napraviti dan pauze a sjutra cemo da vidimo koliko do njega drzi druga dama,,,:redface:

Buduci da je kunicnjak napravljen od drva imam u planu u skoro vrijeme izraditi novi pa ovom prilikom molim Vas znalce da mi napisete kojih dimenzija bi isti trebao biti,,,

u planu je za daljnji rasplod ostaviti tri mlade dame i zamjena muzjaka jer postoji mogucnost da su sa muzjakom u srodstvu a starijih se dama namjeravam rijesiti,,,

nevjerovatno je pitomo cijelo stado, bez obzira sto me ne poznaju svaka jedinka dade se pogladiti bez bojazni,,,

Slike uskoro,,,:(hi):
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

Ako su to kuniči srednje rase onda im je dovoljno 80x50cm i visina da ušima ne dodiruju krov. Sve ovisi kolko para tolko muzike. Nisi naveo hoće li biti ti kavezi vani ili u zatvorenom. U svakom slučaju za ove dvije napravi veće gajbe pošto će se kotit. Ne znam kako planiraš izvest kotilište.Računaj da kad se okote ćeš imati petnaestak mladih. Znaći da ti treba prostor za tov što možeš izvesti sa jednom velikom gdje će svi biti do trećeg mjeseca starosti, ili sklepaj više manjih . Imaš raznih kombinacija u svakom slućaju sretno.
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

I ne sluteci tragediju u obitelji ono boldano dogodilo se i prije no sto sam se nadao,,,:s:

Bas jucer sam obavio vizualni pregled istih, niti jedan od njih ne izgleda bolestan, niti jedan ili jedna nema sugu sto je odlicno,,,
Naime postao sam vlasnik dvije starije dame, jednog gospodina od kojih u potomstvu imam 3+3 mlade kunice i tri becara,,,

Buduci da uopce nisam upoznat sa stanjem u stadu (se to tak kaze?) jucer sam napravio i test probu, stavio jednu damu kod onog starijeg gospodina i za divno cudo ona privolila a on jadan tri puta zavrsio na leđima,,,
Za pretpostaviti je i da ona druga dama također nije skotna pa ce gospodin danas napraviti dan pauze a sjutra cemo da vidimo koliko do njega drzi druga dama,,,:redface:

Buduci da je kunicnjak napravljen od drva imam u planu u skoro vrijeme izraditi novi pa ovom prilikom molim Vas znalce da mi napisete kojih dimenzija bi isti trebao biti,,,

u planu je za daljnji rasplod ostaviti tri mlade dame i zamjena muzjaka jer postoji mogucnost da su sa muzjakom u srodstvu a starijih se dama namjeravam rijesiti,,,

nevjerovatno je pitomo cijelo stado, bez obzira sto me ne poznaju svaka jedinka dade se pogladiti bez bojazni,,,

Slike uskoro,,,:(hi):



Imam 10ak,drvenih gajbi,kunicnjaka i po nekom svom iskustvu sto vece to bolje,kunic dosta mokri pa ak je prosror malen za cas sve bude mokro pogotovo ak ih je vise,ljeti je takoder bolje da su veci i vislji od potrebnog jer se mali prostor "upari"...
Osobno 120cmx1m.mi djeleluju najbolje i stane kotilica iznutra..
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Re: Kuničarstvo

Ako su to kuniči srednje rase onda im je dovoljno 80x50cm i visina da ušima ne dodiruju krov. Sve ovisi kolko para tolko muzike. Nisi naveo hoće li biti ti kavezi vani ili u zatvorenom. U svakom slučaju za ove dvije napravi veće gajbe pošto će se kotit. Ne znam kako planiraš izvest kotilište.Računaj da kad se okote ćeš imati petnaestak mladih. Znaći da ti treba prostor za tov što možeš izvesti sa jednom velikom gdje će svi biti do trećeg mjeseca starosti, ili sklepaj više manjih . Imaš raznih kombinacija u svakom slućaju sretno.


Jos uvijek smo u fazi nepoznanice kud cemo s njima,,,
najverovatnije ce ostati na ujinom imanju jer doma nemam adekvatno mjesto gdje bi ih stavio,,,
trenutno sam razmisljanja da po ljetu budu na poluotvorenom, tor gdje su prije 30-tak godina boravile svinje,,,
u vrijeme kad ce zahlađivati ici ce u zatvoreni prostor,,,

Buduci da sam se prije nekih desetak godina bavio kunicima imam jednu gajbu koja moze posluziti za tov,,,
trenutno je u losem stanju jer je rabic mrezica istrunula od zuba vremena,,,
nju mogu obnoviti u relativno kratkom vremenu,,,

U planu je napraviti prostor na kojem ce obitavati tri zenke i jedan harem za muzjaka,,,
ove tri bi bile sa kotilicama,,,

Ono sto sam naslijedio ovako izgleda;

Ovo je dama koja je jecer dala privolu i sad je nesto jako mirna,,,:(wasntme):

f51zq.jpg


Na ovoj ce sutra biti odluka,,,

33a89hs.jpg


Ovo je becar u najmu, koji je danas odradio jedan skok na kuminu malecku kojoj je ovo bilo prvo puta,,,

wl6bv7.jpg


Ovo je moj aktivni becar kod kojeg nema sale, taj kad navali ne pusta,,,,:(wasntme):

2yy8h3r.jpg


Ovo je buduce potomstvo ako Bog da,,,

2a91f9v.jpg


Ovo su becari iz generacije frajli sa slike iznad,,,

10xf1ir.jpg


Ovo su tri zenke nesto mlade od onih dvije slike iznad,,,

312jqc1.jpg


bivxaa.jpg



Sorry na poduzem postu,,,:redface:
 

Victoria08

Novi član
Tu od
21 Tra 2015
Poruka
13
Re: Kuničarstvo

Bobić ovaj zadnji kunić na slici jeli to hajkom?
I ja sam nedavno počela sa kunićima,i imam zečicu istu kao na zadnjoj slici :)
Iz prvog legla sam dobila 2 isto tako bijele zečice,jednu onak baš zečje sivu,te jednu crnu sa bjelom šapicom,i jednog muškića potpuno crnog.
Prije 4 dana zečica se je ponovno okotila,no ne usudim se baš dirat gnijezdo jer ih je baš fino pokrila,al vidim da se dlaka često miče,znači živi su :)
Pokušat ću sutra stavit slike,ako uspijem.
 

Najnoviji postovi

Na vrh