• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Prava ženka sama iznese i odstrani krepale mlade. Također dobra ženka dopusti pregledati gnijezdo. Ako stavite ruku u gnijezdo to bi trebalo izgledati kao da ste ju stavili u osinjak. Zdravo leglo je toplo i odmah se uzbuni jer počnu skakati misleći da dobivaju sisati. Čak se i glasaju. Ako je u gnjezdu mlitavost i mrtvilo nešto nije u redu. Il su pothlađeni , il majka slabo doji . Uzrok zašto nema mlijeka ili ne želi dojiti može biti da je pod stresom , slaba hrana , nepoznati miris ....

moram ti reči da nisi u pravu ženka kunića NIKAD ne iznosi krepane mlade,niti vrača mlade koji izađu iz gnijezda,ma koliko bila dobra majka...
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Nebrojeno puta sam našao uginule mlade izvan kotilice dok su živi i zdravi bili u njoj. Isto tako ostavljene tj. poslagane uginule pred vratima gajbe. Radi se o drvenim kavezima. Nisam vidio da ih iznosi ali je činjenica da su odvojeni. Sad da li već ove uginule okoti van gnijezda neznam ali su vidljivo odvojeni od ovih živih u gnijezdu koje nastavi normalno hraniti. Dok su mi one ženke koje su ostavile uginule mlade u gnijezdu sa još živima puno puta sve napustile. Nekad sam našao ove krepane koji su bili odvojeni i nagrižene . Također nisam nigdje rekao da ih sama vraća u gnijezdo.
 

reddog82

Novi član
Tu od
15 Ožu 2016
Poruka
18
Pozz,
Zečica mi ima suzne oči (suzi joj iz očiju), u čemu je problem i kako da to riješim? Molim za pomoć.
Hvala
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Da, vidis, i meni znaju bit van gnjezda,ali nebi reko da ih ona iznese..npr. sad neki dan mi je jedna okotila 12 komada, sto je puno za panonce i to mlada, prvo kocenje. Dva su bila uginula u kotilici, ali van gnjezda,a dva su jos bili zagazeni u gnjezdu. Tak da bi valjda i ta dva izneala da cisti, prije bi rekel da je sama napravila selekciju..ostalo ih 8 zivih i zdravih. I tak mi je vec znalo biti i prije.
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Imam pitanje, dali vam se dogadja da bredja zenka primi tokom skotnosti muskoga i pari se? Meni se sad drugi put to dogodilo. Nisam bil siguran jel bredja, pripustim ju, skoci dva. Cak tri puta,a ona za 15 dana poleze.
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Imam pitanje, dali vam se dogadja da bredja zenka primi tokom skotnosti muskoga i pari se? Meni se sad drugi put to dogodilo. Nisam bil siguran jel bredja, pripustim ju, skoci dva. Cak tri puta,a ona za 15 dana poleze.

rijetko al se događa...
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Pozz,
Zečica mi ima suzne oči (suzi joj iz očiju), u čemu je problem i kako da to riješim? Molim za pomoć.
Hvala
Upiši termin - kunić kiše- tamo ti je sve lijepo objašnjeno što se tiče upala .
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Ja mislim da ženka mlade ili okoti izvan gnijezda ili ih iznese na sisi, ali da ih ne nosi! Prije sam i ja imao s kotilicama (prirodnije za ženku i mlade) i često mi se događalo da bude mladih izvan kotilice, promrzlih ili već mrtvih! Odkada sam maknuo kotilice i zečinjake proširio za cca.1/2 qm nemam više tih slučajeva da mi mladi budu izvan gnijezda...
P.S. ja sam doživio da ženka mlade vraća u gnijezdo, ne kao mačka ili pas u ustima već ih gura s prednjim šapicama i njuškom natrag i odmah potom popravlja/podiže rubove gnijezda da nebi opet ispali!
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Imam pitanje, dali vam se dogadja da bredja zenka primi tokom skotnosti muskoga i pari se? Meni se sad drugi put to dogodilo. Nisam bil siguran jel bredja, pripustim ju, skoci dva. Cak tri puta,a ona za 15 dana poleze.
Ja sam prije imao jednu ženku (dok sam drzao "domaće" i u grupama 3ž+1m) koja je bila totalna nimfomanka, znači svaki dan je mužijak bio na njoj bez obzira da li je skotna (a bila je uvijek skotna
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Čudi me da nitko od vas nije imao nikad slučaj da uginule kuniće nađe izvan gnjezda a u gnjezdu samo žive i zdrave. Ne može biti drugo ili ih je ona prebrala i izbacila ili ih je već vani okotila mrtve ili žive pa su uginuli.
 

Mikac

Član
Tu od
4 Svi 2016
Poruka
36
Robelar kod jedne moje zecice ukoliko ima mrtvih nađem ih izvan kotilice uvjek tako da mislim isto da ih iznese van a ne da ih okoti vani

Poslano sa mog SM-G531H koristeći Tapatalk
 

Choc

Član
Tu od
17 Ruj 2016
Poruka
45
Prodano danas 5 komada od 2-2.5kg za 360kuna. Namirio sam zalihe hrane da izguram jos 4 legla :)
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Po komadu? Ili sve skupa?
Za pet komada te kilaže mi se čini preniska cijena! To je manje od 10 € po komadu....
A pojedinačno mi je ipak prevelika cijena...
Zar se u Hercegovini tako nisko kreću cijene?
 

Choc

Član
Tu od
17 Ruj 2016
Poruka
45
Ukupno...pa dobio sam 400kuna ali sal dao 40kn vozacu. Cijena je oko 10km zive vage. Ali ipak covjek kupuje 5kom pa sam mu malo snizio. Opet se isplati. Ostala mi jos 4komada
A za ovo kupim 100kila granula. Znaci isplati se
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Tak sam nekako i ja postupio...
prodao sam 4 ziva za 400 kn.kupio 15 bala sijena,100 kg.zobi,200 kg.tritikala,s tim da jos imam jecma 150 kg.i tritikala 150 kg.

Mislim da sam siguran do zetve s hranom :icon_mrgreen:
Nadam se da jesam :(sweat):
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Nisam ja rekao da se ne isplati!!, nego mi se samo učinila mala cijena za više od 10 kg mesa! Ali to je tu negdje i u RH, oko 35 kn / kg!
I ja postupam na isti način, čim prodam kuniće kupim hranu za te novce! Jedino što meni 100 kg peleta bude max. mjesec dana i to kad imam ovaj broj kunića kao sad (6ž+2m+cca.20tovljenika). Za sad imam samo jednog mužijaka, jedan je prodan, dvije ženke ću zaklati radi starosti čim mi odgoje mlade koji su još u gnijezdu i ne ću povećavati do jeseni jer mi još malo počinje uzgojna pauza, još jedno kočenje i onda nema do jeseni više mladih!, tada će valjda i sa peletom biti lakse! Je da je pojeftinio, ali ipak me košta mjesečno 300 kuna + 6 bala sijena i 6 bala slame!
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Tak sam nekako i ja postupio...
prodao sam 4 ziva za 400 kn.kupio 15 bala sijena,100 kg.zobi,200 kg.tritikala,s tim da jos imam jecma 150 kg.i tritikala 150 kg.

Mislim da sam siguran do zetve s hranom :icon_mrgreen:
Nadam se da jesam :(sweat):

Na tvoj broj kunića bi moglo biti upitno!!
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Kad se svi vec hvalite:(blush): pa cu sad i ja. Ja sam jucer prodao jednog mladog zeca starog 2 mj za 50 kuna. Nije puno ali cu za te novce kupiti materijal za jednu gajbu napraviti.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Ja sam najlošije prošao . Punica mi ima neku stalnu mušteriju koja me povremeno traži očišćene . Tak sam mu prije dva tjedna dao četri komada , nešto više od 10 kila. Kilu je redovno do sad plačao 50 kuna. Veli platit će na plači , a plača mu bila dvedesetog i još ništa. Dobro nije rekao na kojoj plači.
 

Najnoviji postovi

Na vrh