• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Bome ja grijem stalno već peti dan, i zbog navodnjavanja a i zbog malih, da se ne smrznu! i za sada nisam imao nikakve štete još:icon_pray::icon_pray:

ovak ja grijem ako se radi samo o mladima da se na e smrznu...



(Powered by frubar.net)
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
A koje bi bilo dobro da su dimenzije. 1.50 ce sigurno biti

Jimmy ti je najbolje rekao! Što veće, to bolje!
Jedino vodi računa da možeš sve kutove dohvatiti pri čišćenju! Moji su svi zečinjaci 150 x 90, ali da pravim nove, ne bih više pravio na tri kata jer je najgornje prilično teško čistiti!
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Gajbica lijepo napreduje,budem je sutra poslika. E sad sa cim sa ofarbam drvo izvan. Mislio sam sa nekom bojom tipa sivom ili žutom ali ću ipak onako kao boja drveta. Kako da to trazim-boju za drvo? I jos jedno pitanjce ofarbao bi unutarnji dio kaveza sa bijelo bojom da im bude svjetlije,sad me zanima sa cim jer ce oni nju vjerovatno glodati?
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
20180310_140738.jpg
 

agronasice

Član
Tu od
6 Stu 2017
Poruka
38
Evo stigla hrana kod mene i ninoslav1000, pa ako je netko zainteresiran imamo i za prodati.

PKS za tov kunića do 50 dana (KU-2) 20/1 ; 16,5% proteina - 2,80 kn/kg
(sadrži novu generaciju kokcidiostatika- salinomicin natrij, karenca 0 dana.)

PKS za tov kunića (KU-1) 20/1, 14% proteina - 2.45 kn/kg
 

Prilozi

  • IMG-d95e0b582c3dc95b7b5981ee8d78ae8c-V.jpg
    IMG-d95e0b582c3dc95b7b5981ee8d78ae8c-V.jpg
    42.2 KB · Pregleda: 47
  • IMG-b446073da163a29a2e01226a264d1bf0-V.jpg
    IMG-b446073da163a29a2e01226a264d1bf0-V.jpg
    32.9 KB · Pregleda: 39

agronasice

Član
Tu od
6 Stu 2017
Poruka
38
Evo stigla hrana kod mene i ninoslav1000, pa ako je netko zainteresiran imamo i za prodati.

PKS za tov kunića do 50 dana (KU-2) 20/1 ; 16,5% proteina - 2,80 kn/kg
(sadrži novu generaciju kokcidiostatika- salinomicin natrij, karenca 0 dana.)

PKS za tov kunića (KU-1) 20/1, 14% proteina - 2.45 kn/kg

Krivo sam napisao zamjenio ku1 i ku2, ispricavam se!

PKS za tov kunića do 50 dana (KU-1) 20/1 ; 16,5% proteina (sadrži novu generaciju kokcidiostatika-salinocin natrij, karenca 0 dana.) - 2.80 kn/kg

PKS za tov kunića (KU-2) 20/1, 14% proteina - 2.45 kn/kg
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Krivo sam napisao zamjenio ku1 i ku2, ispricavam se!

PKS za tov kunića do 50 dana (KU-1) 20/1 ; 16,5% proteina (sadrži novu generaciju kokcidiostatika-salinocin natrij, karenca 0 dana.) - 2.80 kn/kg

PKS za tov kunića (KU-2) 20/1, 14% proteina - 2.45 kn/kg

Ova Hrana PKS (KU-2) 20/1 14% proteina = to mi se čini malo premalo za tov!
"Klasična Valpovka" za tov kunića sadrži 15% proteina! Tototozg je također pisao da hrani lucernom koja ima 19-20% proteina i, sudeći po njegovim slikama, ima jako dobar prirast!
 

agronasice

Član
Tu od
6 Stu 2017
Poruka
38
Ova Hrana PKS (KU-2) 20/1 14% proteina = to mi se čini malo premalo za tov!
"Klasična Valpovka" za tov kunića sadrži 15% proteina! Tototozg je također pisao da hrani lucernom koja ima 19-20% proteina i, sudeći po njegovim slikama, ima jako dobar prirast!

Ja imam kalifornijske kuniće, hajkom, panonce i mješano hajkom i kalifornijski. i isprobavao sam testirati,od svakih sam odvojio po 12 kom i različito ih hranio, znači jedni su bili na pehrinom programu, jedni na valpovkinom i jedni na čistoj hrani bez peleta. ovi na peletama stari 2.5 mjeseca svi su bili tu negdje na 2.3 kg razlika je bila 100g-200g, a pehrinom hranom sam hranio i ostale kuniće i opet nisam mogao dobiti to što se prica da za manje od 3 mjeseca imaju po 3 kg. A pehrina smjesa za tov ima 17% proteina!!
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Ova Hrana PKS (KU-2) 20/1 14% proteina = to mi se čini malo premalo za tov!
"Klasična Valpovka" za tov kunića sadrži 15% proteina! Tototozg je također pisao da hrani lucernom koja ima 19-20% proteina i, sudeći po njegovim slikama, ima jako dobar prirast!

...14-15% mislim da taj 1%ne igra neku ulogu...
20% je vec druga stvar...

Totozog ima odlicnu genetiku kunica pa mu je i prirast odlican...
Kako je netko na forumu rekao postoje panonci i "panonci"...
Po meni 50 i vise posto prirast ovisi o kvaliteti (genetika)kunica,naravno i hrana je bitna...

Ako nema kvalitete nema ni prirasta...
Ja to gledam npr.kao i kad bi izlegao domace pilice zatvorio ih u gajbu dobro hranio i ocekivao da za par tjedana imam pilice za klanje...
Bas i nije moguce zar ne...
 
Posljednje uređivanje:

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Ja imam kalifornijske kuniće, hajkom, panonce i mješano hajkom i kalifornijski. i isprobavao sam testirati,od svakih sam odvojio po 12 kom i različito ih hranio, znači jedni su bili na pehrinom programu, jedni na valpovkinom i jedni na čistoj hrani bez peleta. ovi na peletama stari 2.5 mjeseca svi su bili tu negdje na 2.3 kg razlika je bila 100g-200g, a pehrinom hranom sam hranio i ostale kuniće i opet nisam mogao dobiti to što se prica da za manje od 3 mjeseca imaju po 3 kg. A pehrina smjesa za tov ima 17% proteina!!

Ja sam donedavno koristio samo valpovku i nisam nikad imao problema doći na tri kile s tri mjeseca! Uvijek mi kunići budu i teži! Pehrinu hranu još nisam nikad probao koristiti, ali hoću!
Što jimmy kaže, genetika je glavni korak do dobrog kunića!
 

vugor68

Novi član
Tu od
16 Kol 2015
Poruka
29
Dobar dan svima

Godinama držim domaće kuniće i odlučio sam se prebaciti na panonske pa me zanima ima li tko za prodati 3 ženke i 1 muškog za daljnji rasplod?
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
...14-15% mislim da taj 1%ne igra neku ulogu...
20% je vec druga stvar...

Totozog ima odlicnu genetiku kunica pa mu je i prirast odlican...
Kako je netko na forumu rekao postoje panonci i "panonci"...
Po meni 50 i vise posto prirast ovisi o kvaliteti (genetika)kunica,naravno i hrana je bitna...

Ako nema kvalitete nema ni prirasta...
Ja to gledam npr.kao i kad bi izlegao domace pilice zatvorio ih u gajbu dobro hranio i ocekivao da za par tjedana imam pilice za klanje...
Bas i nije moguce zar ne...

100% si u pravu! Jedino što je DOBRA ROBA/GENETIKA jako skupa! A određenih rasa kod nas i nema baš na "bacanje"! 5-6 kvalitetnih uzgajivača po rasi i gotovo! Može se godinu dana izmjenjivati krv unutar granica Lijepe Naše i to je to, sve postaje srodstvo! Kad netko drži 1 mužjaka i par ženki jako brzo se tu izgubi kvaliteta! Ja u zadnje vrijeme skoro ništa (oko 20 komada/tura) ne prodam kod nas, sve ode van!
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Dobar dan svima

Godinama držim domaće kuniće i odlučio sam se prebaciti na panonske pa me zanima ima li tko za prodati 3 ženke i 1 muškog za daljnji rasplod?

Ima ti tototozg sigurno za prodati kvalitetu! Savjetujem ti da ne kupuješ od svakoga!
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Hvala na odgovoru :)
Ima li slučajno netko neki kontakt od tototozg?

Ovdje ga nađeš na forumu! Pošalji mu osobnu poruku! A možda je i na njuškalu, sad ću pogledati!

P.S. nema ga na njuškalu
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh