• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Znam režem im,samo sto su dosta nemirni jer nece stajati na mjestu pa sam mislio dali imate kakve ideje kako ih postaviti da se ne migolje. Ja ih stavim na stol pa onda rezem nokte.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Okrenes ih na ledja,tak se najbolje opuste

Zanimljivo, moji podivljaju kad ih pokušam okrenuti na leđa! Nastane prava "borba za opstanak"! Ja kad utvrđujem spol ne mogu ih zadržati na leđima! Kod kalifornijskih je to bilo normalno, odmah se smire, ali šarci ne!, a pošto kolega Robi isto ima šarce, ne bih mu to preporučio!
Da su ovce bilo bi puno lakše.
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Totalno se slazem sa kninquin,nema šanse šarce okretati na leda. Ja spol odredujem ili okretanjem a kad su jako nemirni dignem rep.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Dragi moji kunicari !
Svima Vama i Vasim najmilijima zelim od srca sretan i blagoslovljen Bozic.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Nocas mi se okotila jedna zenka prvi puta. Sest komada okotila pedalj pored dlake i svi se do jutra smrzli. Unutar dlake samo dva i ti su dobro.
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Ekipa,sad sam bas malo pregledavao kunice i vidim da mi jedna ženka ne stoji cijelom šapom sa zadnjim dijelom nogu nego samo sa zglobovima,mislim da bi ju najbolje bilo maknuti. Mislio sam je pariti ali sad nisam siguran. Sta vi mislite?
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Meni se dvaput desilo da su kunici imali problema sa nogama. Prvi put sam mislio da ce se izlijeciti no kunic je uginuo. Drugi put kad je kunic ispo iz gajbe i poslije sepao nisam ga htio mucit nego sam ga odmah raspremio. Ta mu je noga bila skroz crna ali kost nije bila slomjljena.
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Bas mi je zao ove zenke,ali kaj da radim. Ona ne stoji na zadnjim nogama nego na onoj zadnjoj kosz ako me kuzite.
robelar-kako ono tvoje leglo,ako mozemo na ti?
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Imam nalegnutih mjesanaca izmedju panonaca i novozelandskih crvenih tri legla i jos se trebaju kotit tri zenke iz te kombinacije plus cistih panon.
Ovi koji su se smrzli van gnijezda tj. pedalj od gnjezda bilo je sest i samo da sam ih pogurnuo u dlaku bili bi prezivjeli. Ali tko ce dezurat cijelu noc kad se kote. U gnjezdu su ostala tri komada , dva crvena i jedan crni sa crvenim odsjajem. Ti su sad desetak dana i vec su ko bumbari okrugli i debeli. Zenka NC sa panon M okotila sve crvene . Boja je malo bljedja neg kod orginala al se nadam da ce biti krupnji. Kad je obrnuta kombinacija roditelja onda se dobe crveni , ti crni i koji bijeli. Uz sva kemijanja oko ustede smjese pojedu mladi sa jecmom i tritikalom vrecu 10 kila za tjedan dana cakovecke.
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
U svakom leglu bijelo crnih ima i crnih ali koliko ja znam samo se ostavljaju crne zenke dalje za rasplod radi poboljsavanja crne pigmentacije.
 

dammic0495

Novi član
Tu od
9 Sij 2019
Poruka
3
Od šaraca su priznati crno bijeli,plavo bijeli i havana bijeli.Iako kod nas se u većini može vidjeti samo crno bijela i plavo bijela boja.
Od 2018 se mogu izlagati i jednobojni šarci.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Nisam to znao,sta i crni mogu biti ocijenjeni

Da, to je sad po novom standardu radi toga što je od 2018. u EU zabranjeno pariti dva šarena roditelja, jedan obavezno mora biti jednobojni! Zemlje bivše Jugoslavije kasne i u novom standardu kao i u mnoštvu drugoga! U potpunosti je svejedno koji roditelj je jednobojni, učinak je jednak na pigmentaciju!!
 

turky

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2016
Poruka
230
U svakom leglu bijelo crnih ima i crnih ali koliko ja znam samo se ostavljaju crne zenke dalje za rasplod radi poboljsavanja crne pigmentacije.

Može biti I mužjak jednobojni, ja imam crnog. Sad se okotila crna ženka sa njim prije dva dana. Baš me zanima šta će biti.
 
Na vrh