• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

turky

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2016
Poruka
230
Bravo , vidi se da je ulozeno puno truda.
Pa mogu reći i da je mada još tu ima prostora za napredak. Dugo sam tražio u plavoj boji i sad su mi traženiji od crnih. Imao sam i havanu, ali to nije išlo. Teško je naći kod nas nešto kvalitetno, svega par uzgajivača ima pravu robu ,a u plavoj boji skoro pa nitko.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Pa mogu reći i da je mada još tu ima prostora za napredak. Dugo sam tražio u plavoj boji i sad su mi traženiji od crnih. Imao sam i havanu, ali to nije išlo. Teško je naći kod nas nešto kvalitetno, svega par uzgajivača ima pravu robu ,a u plavoj boji skoro pa nitko.
Živa istina! Ja kad sam imao plave i havanu, ljudi nisu ni znali da šarci mogu biti te boje! Sada ni ja ne znam nikoga (osim tebe) tko kod nas ima plavih...
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Sta mislite o ovoj kompletnoj smjesi sta se prodaje na njuskalu. Po perfonmansa se cini super , medjutim cijena ispada 5kn kila bez dostave. Inace je cijena domace smjese odprilike 3,5 kuna sta je ionako previse. Jel ima mozda netko informciju koliko kosta kila u Madjarskoj.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Sta mislite o ovoj kompletnoj smjesi sta se prodaje na njuskalu. Po perfonmansa se cini super , medjutim cijena ispada 5kn kila bez dostave. Inace je cijena domace smjese odprilike 3,5 kuna sta je ionako previse. Jel ima mozda netko informciju koliko kosta kila u Madjarskoj.
Ne mogu naći to na njuškalu, ali zašto ne kupiš Valpovkinu smjedu (kad već toliko plačaš).?
Ja sam se vratio opet na valpovkin pelet i ako Bog da, neću nikad više s ničim drugim hraniti!!
Cijena je 2,6 kn/ kg (vreće od 25 kg), a vreće od 10 kg su po 29 kuna!
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Panto Canin Ccoci kompletna hrana 25 kila 125 kuna bez dostave. Upisi na njuskalu kunicarstvo.
U nasem kraju nema druge smjese osim Cakovecke i to ne jeftinije od 35 kn za pakovanje 10 kg. Ima ista i skuplja od te cijene. Druge nema u poljoducanima. Samo su mi ovaj mjesec tri mlada od dva mjeseca kihnula jer su se napuhnuli. Ta smjesa nema nikakav lijek. Ak im ne dajes smjesu ne napreduju nikak , a ako das onda se prezderu i krepaju. Bez smjese se tov otegne i nikud ne napreduju.
 

turky

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2016
Poruka
230
Čakovečka nije dobra i to znam jer sam I ja sa njom imao takave slučajeve kad se napuhnu. Bolje i bez nje nego sa njom bez obzira na to kako napreduju.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Nedavno sam kupio muzjaka koji bi valjda radje krepo nego jeo nesto drugo osim smjese. Inace mjesam jecam, zob, tritikal, kukuruz i kad imam suncokret. Ako u to ne stavim makar mjericu smjese onda im to stoji bez da i pogledaju a samo setaju i gledaju po gajbi. Prezivljavaju na sijenu a tek kad jako ogladne , obicno u noci tek nesto preberu. Kad im ubacim smjesu onda mi vreca 10 kg traje sad 8 dana na 40 komada. Stvar je u tome ako nema smjese pa ju dobiju onda se nazderu i poneki napuhnu. Inace sa tri mjeseca ovakvim nadmudrivanjem natjeraju od 2,20 do 2,60kg.
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
691
Baš sam nedavno napisao isto tako da kad sam ja imao kuniće zob iz hranilice su više bacali okolo nego što su je jeli, valjda samo u krajnjoj nuždi
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Evo sad sam ih nahranio. Sijeno pojedeno. Na dnu hranilice ostao kukuruz tek tu i tamo koji nagrizen, onda jecam sav , tritikal prebran samo malo i zob isto tako. Sve to sad ide u kantu za kokosi. Smjesa naravno pojedena. Dano im je sve novo i da nema smjese nebi nista taknuli do veceri. Pojedu tu i tamo koje zrno . Na vecer opet novo. Smjese koliko da stavim sve smazu. Ispada da mi se ne isplati nista kupovati neg smjesu.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Evo sad sam ih nahranio. Sijeno pojedeno. Na dnu hranilice ostao kukuruz tek tu i tamo koji nagrizen, onda jecam sav , tritikal prebran samo malo i zob isto tako. Sve to sad ide u kantu za kokosi. Smjesa naravno pojedena. Dano im je sve novo i da nema smjese nebi nista taknuli do veceri. Pojedu tu i tamo koje zrno . Na vecer opet novo. Smjese koliko da stavim sve smazu. Ispada da mi se ne isplati nista kupovati neg smjesu.
Ja hranim samo smjesom (pelet)! Nikakvo drugo zrno kod mene ne dobivaju! Preko zime im dajem i lucernu koju sam prošle godine posijao(poslušao kolegu Tototozg-a), a čim zatopli prelazim na livadno sijeno koje također sam proizvodim!
Sa lucernom sam imao problema jer ju duuuugo nisu htjeli ni pomirisat! Na taj način potrošim oko 50-55 malih bala godišnje! Hvala Bogu ove sezone, do sada, bez uginuća.
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Primjetio sa da kad stavim dvije posude hrane jednu s zitaricama a drugu s briketima(peleti) kunici mi ne izbacuju,nego jedu sto hoce,naravno briket pojedu prvo...
 

turky

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2016
Poruka
230
Logično, ima nešto u tome, oni u posudi traže ono što više vole pa ovo drugo izbace, nije loša ideja.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Za poludit. Tri su mi vec ove godine mlada uginula a cetri mi kunjaju. Na vecer su bili ok a u jutro napuhnuti i zastopani. Smjesu cu od cakovca samo davati odraslima i kad ju potrose vise nikad nece u moj kunicarnik.
 
Na vrh