• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

kuna

Novi član
Tu od
4 Lip 2019
Poruka
13
robelar ja osobno takvog sebi nebih ostavljao za rasplod, ak je takav u 4mj. slaba sa 1.80 kg, po mom mišljenju nije baš za rasplod, kažem samo moje mišljenje.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Kuna dobro dosao.
Ne bi ga ni ja ostavljao za rasplod al moram. To mi je jedini muski od mog starog muzjaka i njegove sestre. Bilo ih je u leglu sadam i mislio sam da ce biti vise muskih za izabrat . Gledam ja kad oni sve zenke osim tog malog. To mi je jedini od te krvi i linije.
Kuna kakve kunice drzis?
 

tomislav1986

Aktivni član
Tu od
29 Tra 2017
Poruka
243
Muski je dobio svoju nastambu
 

Prilozi

  • 68201993846.jpg
    68201993846.jpg
    45.7 KB · Pregleda: 17
  • 6820199396.jpg
    6820199396.jpg
    36.6 KB · Pregleda: 18

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Kuna dobro dosao.
Ne bi ga ni ja ostavljao za rasplod al moram. To mi je jedini muski od mog starog muzjaka i njegove sestre. Bilo ih je u leglu sadam i mislio sam da ce biti vise muskih za izabrat . Gledam ja kad oni sve zenke osim tog malog. To mi je jedini od te krvi i linije.
Kuna kakve kunice drzis?

Ne razumijem ostavit ces izrazito los genetski materijal za danji rasplod a postoji i mogucnost da je zarazen...
Nema smisla al tvoj izbor...
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Upravo cu ga ostaviti zato jer mu znam prapra roditelje i kakav su genetski materijal. Ako ga ne iskoristim nemam vise te loze. Jedno parenje mogu probat pa cemo vidjet sta ce dat.
 

tomislav1986

Aktivni član
Tu od
29 Tra 2017
Poruka
243
Da pokucam u drvo za sad sve ok. Jedu i cini mi se dobro napreduju. Danas budemo vagali. Pred tjedan dana smo vagali i vodimo nekakvu evidenciju pa cemo vidjet.
 

tomislav1986

Aktivni član
Tu od
29 Tra 2017
Poruka
243
Malo sam razmisljao o gajbama za tovljenike i napravio bi unutar prostora ovako nesto na dva kata. Mogao bi onda jos imat 2 zenke. Jel moze ic puni pod bez recimo neceg izmedju katova lima ili tako necega da ne curi mokraca po ovima dolje. Naravno sijena ili slame stavljam dovoljno da im bude udobno. Iskoristio bi zadnju stranu prostorije i bocne strane. I jel bi valjalo krizat sarca i kaliforniju, ne isplati mi se imat dva muzjaka a htio bi malo imat razlicito.
 

Prilozi

  • 6112019141335.jpg
    6112019141335.jpg
    31.3 KB · Pregleda: 4

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Mozes i tako napravit,mozes krizat sarca i kaliforniju,pogotovo ak je sarac zenka...
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Mozes napraviti puni pod od dasaka sa tim da recimo ostavis lufta jedno centimetar i pol na kraju kod zadnje stranice da ipak moze propadati . Ako imas materijala stavi dupli pod tako da recimo gornji zabijes na doljnji ali obrnuto kak si zabijao daske na doljnji. Onda ti sigurno nebu promocilo i miran si godinama.
 

tomislav1986

Aktivni član
Tu od
29 Tra 2017
Poruka
243
Nije bas da imam matrijala, kupuje se sve tak da gledam sto bolje iskoristit sve skupa. Probat cu nac sto sirje daske tako da ima sto manje fuga izmedju. Jimmy muzjaka kalifornije imam, kupio bi dvije zenke sarca jos pa evo ako netko ima mozemo se dogovorit.
 

tomislav1986

Aktivni član
Tu od
29 Tra 2017
Poruka
243
U tjedan dana prirast 400-450g, ona bolesna je dobila 400g ove dvije 450g. Mislim da me ovaj gosn. sto sam kupio gadno zaj.... sto se tice starosti. 25. 06 sam isao po njih, prvo vaganje je bilo 04. 07 i ove dvije manje su bile oko 800g, veca oko 1300g. Malo citam po netu i svuda pisu da su oko 800g sa mjesec dana a ja sam ih kupio pod 2.5 mj. Ili on to slabo hrani ili sam ja debelo nasjeo... bit ce ovo drugo prije cini mi se
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Sa dva i pol mjeseca su svakako vec trebale premasit kilu tezine. Kunici kod odbijanja sa 30 dana od majke imaju od pola kile do 70 dkg. zavisi koliko ih je i kakvi su. Stvar je u tome sto ti je vjerojatno dao kunice koji su netom odbijeni , pa su jos promjenili sredinu , ulovila ih bolest i tek sad dolaze k sebi. Zato sad abnormalno dobivaju pogotovo ak im dajes samu smjesu. Pumpanje tezine ti ide do tri mjeeca i ima perioda kad dobe samo 10 do 20 dkg, jer bi po ovom nabili skoro dvije kile mjesecno.
 

tomislav1986

Aktivni član
Tu od
29 Tra 2017
Poruka
243
Smjesa i zob s tim da zob tu i tamo pojedu, nije bitno budu one narasle al mi nije jasno cemu muljanje. Ak je njemu do 100-200 kn zarade vise na prevaru nek mu bude. Sad me samo strah da nisu u srodstvu sa muzjakom. Vise nist ne vjerujem
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Pogledaj mozda ti samo pojedu iz nutra zob a ljusku ostave. Ja od takvog lika nikad ne bi kupio kunica , ima ih koji gledaju na svaki dan i gram. Ako si vidio kod njega koliko muzjaka ima onda mozes procjeniti dal su u srodstvu. Najbolji su oni koji vele da nisu u srodstvu a drze jednog muskog. Ako imas koga da ti poveze iz Zg poklonit cu ti par malih panonaca iz mog uzgoja.
 

tomislav1986

Aktivni član
Tu od
29 Tra 2017
Poruka
243
Hvala na ponudi, covjek je predsjednik tamo neke udruge. Malo je bezveze da se bruka tako. Al eto sad sta je tu je. Vidjet cu nakon prvog legla kako ce se stvari odvijat, ko zna mozda mi je i sve muske uvalio jer ja to mogu gledat ispod repa do nove godine 🤣 sva sreca zena zna nesto oko toga pa cemo pregledat sutra. Meni nije bila bitna tezina nego koliko su stari da mogu pripustat pocetkom 9mj. Sad ce se to produzit vjerojatno na sredinu 10mj.
 

kuna

Novi član
Tu od
4 Lip 2019
Poruka
13
roeblar držim uglavnom domaže iskrižano, mužjak križani činčila velika, 2 ženke mješano i jedna mješano sa njen. šarcem, ove dvije imaju u krvi nov. bijelog i nešto panonca, pokazalo mi se dobro za moj gušt. nekad ranije držao belg. orijaša i nov. bijele.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,357
Kratko pitanje, kako tretirate pojavu krasti u ušima kod kunića? Jeli postoji neki specijalni lijek za to ili je obicno jestivo ulje najbolje? Imao sam takav slučaj i rješio sam ga suncokretovim uljem ali me zanima čime vi to tretirate ako ste imali susreta sa time?
 

Najnoviji postovi

Na vrh