• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
zast tak dugo?? pa ja ju stavim na 3 sata i gotovo..

možda da bude siguran da je upjelo parenje. u ndjelju bi bilo 34 dana. pričekat ću do nedjelje pa ako ne bude možda ću je morati ponovno dati na parenej. samo ne znam ako iuma smisla ako je ona stara 2ipol godine.
 
H

Hrvach

Guest
Promijeni susjeda! :finga:
:prayer::prayer: S ovim se slažem....

Kastav, ja neznam jel taj susjed ima iskustva isto ko i ti u uzgoju ili ne ali vidim da za neke stvari nema pojma. Neznam jel se susjed i ti sramite gledat sex kunića pa ih ostavljate skupa par dana ili on ima sramežljivog mužjaka pa neće bit nekulturan pred ljudima.. Kuniće treba gledati i treba vidjeti jel "obavljen posao" da bi bili kolko-tolko sigurni da je parenje uspjelo. To bar kratko traje, daje- ne daje, bum-pras, bacanje na leđa i amen, nema večerice, šetnjice, predigre, vlaženja,sušenja..... Samo akcija, par sekundi i gotovo. Neke ženke prihvačaju mužjaka stalno,a neke svakih 14-18 dana kad se tjeraju i kad su u punom nagonu. Zato treba kod parenja gledati (ak se ne sramiš) kak kunići rade da se ne dogodi da ženka odgrize jaja muškome (i onda neko veli da je muškarcima lako), ne prihvati mužjaka, pogrizu se i općenito pretrpe stres zbog nejebice.
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Nije važno što je ona dvije i pol godine stara, važno je to što parenje nije izvršeno kako treba. Kad staviš ženku k mužjaku, ne odvajaj oči od njih. Kada vidiš da se je mužjak izvrnuo s nje uz glasanje, znaš da ju je oplodio. Nikakvo ostavljanje kod mužjaka na duže vrijeme nema smisla i ne daje ti sigurnost da ju je oplodio.
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
Nije važno što je ona dvije i pol godine stara, važno je to što parenje nije izvršeno kako treba. Kad staviš ženku k mužjaku, ne odvajaj oči od njih. Kada vidiš da se je mužjak izvrnuo s nje uz glasanje, znaš da ju je oplodio. Nikakvo ostavljanje kod mužjaka na duže vrijeme nema smisla i ne daje ti sigurnost da ju je oplodio.

neznam što je zapravo bilo kad je tako dugo bila kod mužjaka i neznam koliko dugo je gledao u njih ali očito je da je s onom mladom uspjelo kad sam ju napipala i osjetila da ima mlade. možda mu ona nije pustila. do nedjelje ću pričekati pa ako ne bude ću još ponoviti.
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
Zakolji ga, meso se termički obrađuje i ne može biti škodljivo za čovjeka. I ja sam imao takvu situaciju te sam pitao veterinara za to i isto mi je tako rekao.

Hvala!!! Al krepala je danas. Drugi kunići su ok, bar za sada. Jedino ona ženka koju sam odvojio od mladih u nedjelju još ne jede kak spada. A nema nadut trbuh i nema proljeva...samo ne jede...
 
R

ratar54

Guest
kastav kakva 2.3 dana to muzjak u 10 sekundi obavi nema tuj puno filozofije il ce past na guzicu il nece :D

neg sa prethodnih stranica zanima me koliko se krece cijena onih PVC letvica trazim na internetu pa nemogu naci ,cini se da su dobre kao i mreza a meni nebi pasala mreza zbog velikih pasmina
 
H

Hrvach

Guest
Nazovi Agro Silvo Tel. 01/ 3371 143. Ako se odlučiš kupit,a ne šalju poštom mogu ti ja poslati poštom na otkupninu pošto sam blizu. Plaćaš kad podižeš paket.
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Kod životinja ti to ide kad se tera (goni) ili ne znam kak to sve zovu u krajevima onda i može ostat bređa i daje samo kad treba. Kod ljudi ti je isto samo ženska daje kad treba i ne treba. Sve ostalo ti je Hrvach objasnil. Nema tog da ostavljaš pa možda bude. Dala bude samo kad se tera i to je gotovo odma.
 
H

Hrvach

Guest
Kod životinja ti to ide kad se tera (goni) ili ne znam kak to sve zovu u krajevima onda i može ostat bređa i daje samo kad treba. Kod ljudi ti je isto samo ženska daje kad treba i ne treba. Sve ostalo ti je Hrvach objasnil. Nema tog da ostavljaš pa možda bude. Dala bude samo kad se tera i to je gotovo odma.

Neke i češće od toga:rolfer::rolfer::rolfer: Neke trebaju uvijek,a neke stalno boli glava..:drinkers::weedman: Ako je pravi hebač nema daje-ne daje, kak se veli "il buš dala il buš trešće brala:rolfer::rolfer::rolfer:
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Kaj misliš kad bi životinje bile stalno spremne ko ženske iz naše vrste. Bili bi uvjerljivo na dnu hranidbenog lanca. :mrgreen:
 

tata

Novi član
Tu od
15 Lip 2011
Poruka
29
Citat iz knjige "UZGOJ KUNIĆA od Mr inž. ROMAN KOPANJSKI"

"Kod ženki kunica polni nagon nije ciklican, a nije ni povezan sa ovulacijom. Za njegovu pojavu potrebno je spolno uzbuđenje, koje utječe na uspostavljanje određenih hormonalnih procesa. Ovakvo uzbuđenje se stvara u kontaktu sa mužjakom (ili čak pri boravku sa drugim ženkama u istom kavezu). Najviše do njega ipak dolazi za vrijeme parenja. Do ovulacije kod ženke dolazi desetak sati poslije parenja, a tek četiri sata kasnije jajne ćelije ženke bivaju oplođene. Ova vrsta ovulacije naziva se izazvana ovulacija."

Drugim riječima ako nije skotna vrati je čim prije na popravni da majstor obavi što treba, a ako neće ili joj se ne sviđa dečko pokaži joj lonac da je malo motiviraš. :finga:
 
H

Hrvach

Guest
Možda nije napaljena.... Treba joj pustit neki filmić da se "zagrije"..
Evo jedan pa ju stavi pred monitor da se napali:rolfer::rolfer::rolfer:
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=sgXOeu61-po&feature=related[/YT]
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
prvo da javim da stara ženka nije bila bređa.(ne znam ali susjed očito nije gledao da li mužjak radi svoj posao)
ali mlada ženka je danas okotila. neznam točno koliko komada ali kad god idem dolje pogledati je ženka vani. a ujutro kad mi je mama išla naložit peć(grijemo se na drva) je čula kako mladi cviču-plaču.
 

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
prvo da javim da stara ženka nije bila bređa.(ne znam ali susjed očito nije gledao da li mužjak radi svoj posao)
........

...zato postoji kontrolno parenje!!!!
Ujutro i navečer pa za 10-ak dana opet pa 18-ti dan opet.Nekad prihvaća svaki put nekad samo prvi put.
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
...zato postoji kontrolno parenje!!!!
Ujutro i navečer pa za 10-ak dana opet pa 18-ti dan opet.Nekad prihvaća svaki put nekad samo prvi put.

prvo ću pričekati 10 dana da vidim koliko komada je okotila ona mlada ženka. pa sigurno ću opet staru ženku dati na parenje a probam i onu crnu sa ovim bijelim mužjakom pariti.
 
S

slavkoš

Guest
trebam pomoč.
radio bi prostoriju za kuniče i kuničarnike u njoj da budu laki za održavati pa mi trebaju razne ideje da sklopim u jedno.Trebaju mi razni linkovi da pregledam,ko ima neka stavi ako nije problem.
radio bi tri linije po 10 kunica a posebno tov,zato mi pašu svakakvi linkovi što se tiče kuničarstva.Hvala društvo.
Smoki uskoro se vidimo.
 

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
Pozdrav,

imam pitanje za Vas koji se bavite kunićima, zanima me kako se od suhih i rasutih materijala dobivaju peleti i briketi. Znam da se koriste peletirke, no ne znam koje sredstvo poveže suhi materijal tako da se poslje ne raspadne.
 

2310980

Član
Tu od
6 Lis 2011
Poruka
137
pozdrav, zeka danas kao nosi 32. dan ali sumnjamo da nije bređa. Radi se o n.crvenom kuniću, kakva su Vaša iskustva. Sve smo joj pripremili i čekamo. Nose do 34 dana?? parila se 18.02. :?:
 

Najnoviji postovi

Na vrh