• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Kunićari trebam pomoć; kako pravilno (i lagano) omamiti kunića za klanje?

p.s. Otac živi na selu, i oduvijek ima nekoliko kunića u uzgoju. E, problem je u tome što je već ostario, i više ne kolje kuniće. I sada bi ja to trebao nastaviti raditi. Ako govorimo o nekom humanom postupku; moj otac je rođen još prije onog drugog rata, a tada se u školi nije učilo o humanosti. A ja bi to ipak malo drugačije odradio. Ima li primjerice pištolj kao za svinje? Negdje sam vidio da ih omamljuju utarcom štapa u potiljak (nie mi baš neka metoda :?). Hajd' pomagajte :(
 
S

smoki

Guest
možeš mu zavrnuti vrat,možeš klinom u čelo,možeš udarcem u zatiljak,direktno prerezat vratne žile...pištolja za taku malu životinju je sasvim nekoristiv ako imaš mogučnost najhumanija je struja koja ga omami i onda mu u tom trenutku prerežeš vratne žile i nema problema nit osijetio...znači kupi elekt. šoker koji košta nekih 500 kn i eto humanosti po hccp standardu...
 

maras969

Novi član
Tu od
31 Pro 2011
Poruka
16
Pozdrav
Danas mi se okotila novozelandska bj.Okotila je 10 komada.Dva su bila mrtva,i koliko sam vidio izgleda da je jednog i pojela pola.No kad uđe u kotilicu izgleda da skoći na malce jel sam čuo skvicanje i jedan je ogreban,a oni su po cijeloj kotilici. E sad me zanima, zašto se zečica nije očupala,a i slamu što sam joj prije stavio je cijelu izvadila ili pojela.Nakon koliko dana je najbolje da zečicu opet parim?
Hvala vam na odgovoru.
LP
PS. To joj je prvi okot.
 
R

ratar54

Guest
smoki jel ti ozbiljno za to sa elektrosokerom...mislim, imam priliku isprobat to pa da vidim samo jesi ozbiljan sa tim xD
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
možeš mu zavrnuti vrat,možeš klinom u čelo,možeš udarcem u zatiljak,direktno prerezat vratne žile...pištolja za taku malu životinju je sasvim nekoristiv ako imaš mogučnost najhumanija je struja koja ga omami i onda mu u tom trenutku prerežeš vratne žile i nema problema nit osijetio...znači kupi elekt. šoker koji košta nekih 500 kn i eto humanosti po hccp standardu...

ja (tj susjed) ga objesi. pričeka da se popiša i onda ga odere.
 

Uzgajivač

Član
Tu od
20 Ožu 2012
Poruka
76
Bobostar,evo metode:Klanje započinje umjerenim preciznim udarcem u potiljak kunića. Ovaj udarac omamljuje životinju. Zatim se životinju zakači za zadnje noge i prerežu joj se vratne žile.Prije toga treba osigurati da dlačni pokrivač bude potpuno čist i suh. Uoči i za vrijeme klanja životinja ne smije biti uznemirena. Ako se koža na usmrćenoj životinji zaprlja krvlju, treba krv odstraniti suhom krpom.Kada se tijelo ohladi, pristupa se svlačenju kože.:finga:
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Kastav, zar ga vješa za glavu? Ako ga objesi za stražnje noge, ne može se popišati jer mu je mjehur niže od mokračnog otvora. A kad ga i čime ubije?

Uzgajivač, a navođenje imena citiranog autora?
 

Uzgajivač

Član
Tu od
20 Ožu 2012
Poruka
76
Teškar,knjiga zlata vrijedi,a znanje se plaća!Nitko se nije rodio da sve zna.Ako me razumiješ što ti želim reći!?;)
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Teškar,knjiga zlata vrijedi,a znanje se plaća!Nitko se nije rodio da sve zna.Ako me razumiješ što ti želim reći!?;)
Da, ali autor zaslužuje da ga se navede, ipak je knjiga njegovo intelektualno vlasništvo.
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
Kastav, zar ga vješa za glavu? Ako ga objesi za stražnje noge, ne može se popišati jer mu je mjehur niže od mokračnog otvora. A kad ga i čime ubije?

Uzgajivač, a navođenje imena citiranog autora?

da za glavu ga objesi. onda ga zakači za stražnje noge i počinje mu skidati kožu.
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
ja (tj susjed) ga objesi. pričeka da se popiša i onda ga odere.

Kaj se treba popišati?? Onda mu je lakša smrt ili??:rolleyess:
Ja ga primim za zadnje noge i kad se smiri udarim ga stisnutom šakom za potiljak, on se ukoči i prerežem mu vratne žile (vrat odozdo). Malo počekam, pa ga objesim za zadnje noge i počinje čišćenje....
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
kastav to što ti i susjed radite nije normalno po mom mišljenju!

to je njegova metoda.
a onaj drugi susjed-koji je kupio mužjaka od mene on tako radi-udari ga po zatiljku i onda mu prereže žile.

svatko ima svoj način za "ubiti" kunića.
 
S

smoki

Guest
smoki jel ti ozbiljno za to sa elektrosokerom...mislim, imam priliku isprobat to pa da vidim samo jesi ozbiljan sa tim xD

ozbiljno stavi se na glavu naravno ako ga budeš držao opizdit će i tebe,napraviš kutiju gdje mu samo glava viri i upotrijebiš šoker ali samo iznad 50 000 da ga omami i onda mu se prerežu vratne žile i odma pusti krv,objesi se za noge i obavlja obrada mesa,nema čekanja da se ohladi tj ukoći nastupi rigormortis jer se meso izlaže svačim, proces obrade 2 min...ovo sa videa probajte napravit sa kunićem koji je stariji od 4.5 mj kontam da će mu samo leđa slomit a ovaj kunić ima svega 2 kg i jako mlado neka 2.5 mj i mekan ko maslac pa moš s njim...
 

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
Pozdrav
Danas mi se okotila novozelandska bj.Okotila je 10 komada.Dva su bila mrtva,i koliko sam vidio izgleda da je jednog i pojela pola.No kad uđe u kotilicu izgleda da skoći na malce jel sam čuo skvicanje i jedan je ogreban,a oni su po cijeloj kotilici. E sad me zanima, zašto se zečica nije očupala,a i slamu što sam joj prije stavio je cijelu izvadila ili pojela.Nakon koliko dana je najbolje da zečicu opet parim?
Hvala vam na odgovoru.
LP
PS. To joj je prvi okot.
Za prvi put je tako u velikoj većini slučajeva,znači događa se i nije ženka zbog tog loša.Sam im napravi gnjezdo u sijenu ili slami, napravi udubinu 10-ak ili 15 cm široku i duboku,uhvati ženku za kožu na leđima i sa trbuha joj lagano očupaj dlake,i stavi u gnjezdo i malo po malima i preživjet će svi ,isprobano 10-ak puta.S pretpostavkom da su mali preživjeli pari ju otprilike za 36 dana od okota a ako mladi uginu,onda možeš odmah ili sutradan.pozz:partyman:
 

Najnoviji postovi

Na vrh