• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
E zaboravil sam napisati...kak ti vidiš računicu u tome?? Sve novo...još bi automatski hranjenje, napajanje, čišćenje...to dosta košta i ne znam kad će ti se uloženo vratiti...još dok nađeš kupce (možda ih i imaš?!)...jedino ak ti lova nije problem...
 

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
@paluba
Dubina kaveza od 1 metar je preeevelika i nećeš moći kvalitetno očistiti,a i nepotrebna je ta dužina ako je za svakog kunića posebna pregrada.
Dio sa mrežom posebno za svaki kavez i da se može vaditi i čistiti inače će ti to "zabetonirati" .
Ljepši su i prirodniji(ako kavez uopće može biti prirodan:roll:)drveni kavezi, ali za veći broj kunića tu su profi kavezi od žice -čistija voda radi zatvorenog sistema pojilica što ljeti ne povećava vlagu a time ni temperaturu.,čime se sprečava nastajanje.....bla,bla,bla...;)
lakše opsluživanje,
manje posla oko njih i više vremena da ih promatramo i divimo im se...:gitarist:
 
S

smoki

Guest
usb ploće će ti propast dok si reko keks od mokraće al isto će i osb ploće,pravi kunićari koriste osb ploće koje podnicu oblijepe bitu gelom da mokraća ne prodire u donje boxove,možda za rasplodna grla tj za ženke nije loše za tov definitivno gajbe žičane jer možeš fiksirat veličinu odjeljaka kako ti želiš izmet pada na lim pa na pod ili u posude,hranit svaka 2-3 dana to ti nije baš pametno jer kod kunića moraš obići bar jednom dnevno samo da vidiš jel sve ok dal imaju vode,hrane,dal su mladi svi u gnijezdu,dal su svi živi,dal se šta pokidalo,da nije koji kidnuo iz kaveza,da nedo bog da se neš uvuklo kod kunića lisica,lasica,parac...moraš biti non stop tu negdje poluautomatsko ti ne drži vodu nigdje jer je skupo ko vrag a ti ne misliš imat veću količinu kunića da bi to isplatio a i na veču količinu ti moraš imat nekog da nadgleda to...ja znam puno ljudi koji tako hrane ovce našopaju jasle sijenom,kukuruz u valov,vodu u lavore i jebe im se sljedeća 3 dana imaju šta da jedu pa kad im onda ugine,razboli il neko ukrade da vidiš onda koja drama to nije razmišljanje uzgajivaća koji se misli posvetit kunićarstvu jer će te na brzinu neko prijavit da ne paziš životinje i onda je ta drama kod tebe moraš biti svaki dan il bar netko od tvojih da ih obiđe bar 2 puta dnevno...
 
S

smoki

Guest
imam jedan kavez na kat viška ako je netko zainteresin neka se javi u pp...

DSC02174.jpg
 

maliodpalube

Član
Tu od
30 Lis 2012
Poruka
134
Nabavio sam broj od kožara u Rudama (okolica Samobora)
01/3379-295 Josip Ban

Ovaj broj je krivi. Izbaci ga iz onog svoga posta... Žena koja se javila pretpostavlja da je broj ili sličan ili su oni dobili njegov stari broj.
 
D

duba0s

Guest
U 12mj. idem u Kaposvar i Budimpestu ako ima zainteresiranih mogu se slobodno javiti
 

bogob

Novi član
Tu od
4 Lip 2012
Poruka
22
Help

Situacija ovakva....prostor u kojem drzim zeceve je cca.... 7*7......puno hrane zavrsi na podu.....bacam.....kako bi tu recimo 5 kokica leglo....hrane u izobilju,mjesta dovoljno...strah me bolestina.....mozda netko sa slicnim iskustvom.....zecevi su samo za papati...nisu za izlozbe...
 

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
Situacija ovakva....prostor u kojem drzim zeceve je cca.... 7*7......puno hrane zavrsi na podu.....bacam.....kako bi tu recimo 5 kokica leglo....hrane u izobilju,mjesta dovoljno...strah me bolestina.....mozda netko sa slicnim iskustvom.....zecevi su samo za papati...nisu za izlozbe...
Na podu zajedno u zatvorenom ..???Nemoj ni pokušavati!
 
S

smoki

Guest
ni slučajno to radit takav način držanja je koban za kuniće jer kokoš može čeprkat i možda čak pojest izmet od kunića al obratno je često smrtonosno da ne pričam šuga,tekuti,krpelji sve što dolazi sa kokošima bolje to počisti baci kokošima tako ja radim al sve doslovce i izmet i hranu i sav otpad sve će one to probrati...
 

Kozorog

Član
Tu od
24 Ožu 2012
Poruka
112
Kunići inače po danu kaka brabonjke a po noći ima proljev,a zna i pojesti drek zato jel je to njemu izvor vitamina D,ja kuniće imam sve puštene vani i nemam dosad nikakvih problema...
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Kunići i perad ne smiju se držati zajedno jer mogu jedni druge zaraziti kokcidiozom. I ne smiju jedni od drugih jesti hranu, a pogotovo čeprkati po izmetu.
 

maliodpalube

Član
Tu od
30 Lis 2012
Poruka
134
http://www.njuskalo.hr/poljoprivreda-ostalo/kavezi-oglas-1675233
http://www.njuskalo.hr/oprema-kucni-ljubimci/kavezi-gajbice-zeceve-oglas-3560586

Privlače me ova dva oglasa. Za te novce nema šanse da uspijem nešto sam napraviti. Jedini su problem dimenzije... Ovo su stvarno tijesni kavezi. Ženka s mladima 40x90 cm... U toj kvadraturi je i kotilica. Inače sam pobornik toga da treba jesti jaja samo od sretnih kokica, piti mlijeko od sretnih krava... pa bih onda i da jedem meso od sretnih kunića...
Druga relativno jeftina verzija su ormari. Starinski od punog drveta na njuškalu se prodaju po 100-200 kn. U njega idu tri etaže. No, s preradom bi on svakako izašao skuplje od onih 350 kn za bateriju 5 ženki....
 
D

duba0s

Guest
Ako zelis te kaveze pozuri izabrati sto jos valja jel je to vec pola izgazeno, porazbacano,posavijano itd.itd. steta kaveza
 

maliodpalube

Član
Tu od
30 Lis 2012
Poruka
134
Ti znaš otkuda su ti kavezi? Očito je netko uzgajao kuniće na veliko, pa propao. Zapravo... ima li u RH još koja farma kunića u takvim kavezima i da ima barem stotinjak ženki (da je veća farma)?

Ili se ja spremam u biznis u kojemu su već deseci prije mene propali i nijedan (doslovce NIJEDAN) nije opstao?
 

bogob

Novi član
Tu od
4 Lip 2012
Poruka
22
ni slučajno to radit takav način držanja je koban za kuniće jer kokoš može čeprkat i možda čak pojest izmet od kunića al obratno je često smrtonosno da ne pričam šuga,tekuti,krpelji sve što dolazi sa kokošima bolje to počisti baci kokošima tako ja radim al sve doslovce i izmet i hranu i sav otpad sve će one to probrati...

UUUps...hvala.....
 

maliodpalube

Član
Tu od
30 Lis 2012
Poruka
134
Taj Kunis je već spomenut desetak puta i uvijek s nekom znalačkom ocjenom tipa "zbog nekih drugih okolnosti", a niko da konkretno napiše koje su to okolnosti (kad je već upućen). Kao iz one serije "puno lipih stvari ali ne smin kazat..."
Bio sam maločas u selu Pofuk (ajme imena...) Ljudi smanjuju uzgoj kunića, jer neki veći otkupljivač sad uzima kuniće iz Italije. Tako su mi barem rekli. Prodaju te kaveze za intenzivni uzgoj. To je prestrašno! Kavezići za tov su u tlocrtu veličine ovoga moga laptopa (kad je poklopljen). I predviđen je za dva tovljenika. To je zaista užas! Time bi se trebale pozabaviti neke nadležne službe... To je fakat mučenje životinja. Ja zaista mislim jesti i prodavati meso sretnih kunića.
Da ne ispadne da optužujem, kavezi i prostorija su zaista uredni. Hranilice, pojilice... sve okej i ljudi se zaista trude oko tih kunića... ali kvadratura je koma. Točnije, kubatura, jer je i visina kaveza presmiješna...
Kad sam to vidio, odamh sam počeo razmišljati o nekom drugom sistemu. Primjerice, ograđeni dio dvorišta (ograđen i ododzdo i odozgo) sa zajedničkom mini-stajom i slobodnim kretanjem kunića u cijelom tom prostoru. Recimo pedesetak tovljenika sličnoga uzrasta u pedesetak kvadrata. Ima li netko takvih iskustava? Što se dešava kad pada kiša? Sklone li se kunići sami u kunićarnik ili ostanu na kiši i uginu? Što je s izmetom od ptica? Što je s mokrom travom? Što je s mužjacima kad su stari 3-3.5 mjeseca? Dakako, odvojio bih mužjake od ženki...
 
D

duba0s

Guest
Ti se prijatelju moras odluciti za sto zelis kunice za meso ili sto, ako ces za meso pa ti bude trebalo 6 mjeseci do kilaze za klanje pa sami sebe pojedu sto onda. Kavez za tov i je tako predvidjen da on nema puno kretanja u njemu zato se i zove tako, a ako ces ga ti pustiti da ti trci na sto kvadrata pa ga budes klao sa 6 mjeseci i prodas ga za 50-60 kuna pa gdje bi tu bila racunica.Bolja ti je onda solucija divlji zec pa ga uzgajaj za ispustanje u lovista ako imas tako neko imanje .
 

Najnoviji postovi

Na vrh