• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

Jura 4

Novi član
Tu od
28 Tra 2013
Poruka
15
Re: Kuničarstvo

Još nešto iz mog uzgoja.
 

Prilozi

  • 5.jpg
    5.jpg
    30.1 KB · Pregleda: 215
  • 6.jpg
    6.jpg
    34.7 KB · Pregleda: 194
  • 7.jpg
    7.jpg
    35.4 KB · Pregleda: 182
Posljednje uređivanje:

Jura 4

Novi član
Tu od
28 Tra 2013
Poruka
15
Re: Kuničarstvo

Nisu to kraste samo su prljava uha od urina mladog mužjaka, nalaze se uz njegov kavez.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Meni se je danas okotila jedna panonka prvi joj je put ali je sve proslo u redu.

Ali kod jedne kalifornijske kojoj je ovo treci okot nasao sam danas u gajbi nesto crveno kao neki krug velicine 1 do 2 cm.To je puno žilica i izgledao kao zametak.Ona nije napravila ni gnijezdo niti se je ocerupala nis samo sam to nasao jedan komad.E sad me zanima sta bi to moglo biti,dali je netko od vas imao takav slucaj.Jer da je pobacila sta nebi trebalo biti onda mali okoceni mrtvi,neznam.Danas joj je termin bio za okot tocno 30 dana.

E sad sam se sjetio isto necega imam ovnoliku zenku i ovnolikog mužijaka i mali su sedan komada sad stari mjesec dana i svi imaju usi gore,hoce li oni imati usi gore ili im se one spuste kako ce rasti jer sam ja mislio da se kod ovnolikih mali kote sa usima prema dolje?
Kod mladih uši "padnu" tek nakon trećeg mjeseca dolje, i prije čak ali ih još znaju malo podizati, ali nakon trećeg mjeseca ostaju skroz dolje.....
 

Uzgajivač

Član
Tu od
20 Ožu 2012
Poruka
76
Re: Kuničarstvo

Nisu to kraste samo su prljava uha od urina mladog mužjaka, nalaze se uz njegov kavez.

Daj premjesti te kuniče,ružno je za vidit kakve uši imaju iznutra!::icon_madu:
 

Jura 4

Novi član
Tu od
28 Tra 2013
Poruka
15
Re: Kuničarstvo

Pozdrav, hvala na upozorenju, trenutno nemam za njih bolje mijesto je ružno ali im nesmeta. Trebao sam obrisati prije slikanja ali eto moj propust i onako je sad gotovo.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Muhamed

Član
Tu od
6 Kol 2013
Poruka
43
Re: Kuničarstvo

Vidi se da su kunići kvalitetni i napredni a to sto ih je malo muzijak poprskao nije strasno mozda im je usput izvrsio dezinfekciju ušiju .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
N

Nikola99

Guest
Re: Kuničarstvo

Riješavam se svog zečinjaka sa Hylama , ako koga zanimna ponuda je na oglasima.....
 
Tu od
22 Tra 2012
Poruka
97
Re: Kuničarstvo

Pozdrav!
Kada smo već kod prodaje kolika je cjena inače
za očišćene po kili (znači čisto meso bez iznutrica) ?
Baš me zanima koje su cjene po županijama , ono da vidim kolika je razlika:smile:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

regis

Član
Tu od
19 Lip 2009
Poruka
136
Re: Kuničarstvo

Ako slučajno netko treba imam panonce 3mj stare, šaljem slike zainteresiranim kolegama.
 
N

Nikola99

Guest
Re: Kuničarstvo

Pozdrav!
Kada smo već kod prodaje kolika je cjena inače
za očišćene po kili (znači čisto meso bez iznutrica) ?
Baš me zanima koje su cjene po županijama , ono da vidim kolika je razlika:smile:

Kod mene 45/kg
 

krunomar2

Član
Tu od
31 Ožu 2013
Poruka
38
Re: Kuničarstvo

Imam jedno pitanje.
Prostoriju u kojoj su kunići u kavezima bih grijao upuhivanjem toplog zraka, a ujedno i ventilirao što znači da zrak negdje mora i izlaziti.
Problem je što ne znam dali je bolje upuhivati topli zrak dole pri podu' a gore pri stropu da izlazi iz prostorije ili obrnuto jer problem je u plinovima koji se stvaraju od mokraće i izmeta.
Našao sam na internetu da je amonijak lakši od zraka, ali šta je sa ostalim plinovima?
Bio bih zahvalan kad bi mi odgovorili na moje pitanje
 

ninci

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
206
Re: Kuničarstvo

Ne znam baš za plinove osim da su amonijak, kao i ugljični monoksid lakši od zraka -tj. putuju gore, dok su ugljični dioksid (CO2 - izdišemo) i kisik (nusprodukt probave-tj. prdec :) ) teži od zraka i padaju dolje, ali znam da se topli zrak diže gore, tako da ako ti je u planu to sve i grijati tim toplim zrakom, moraš ga upuhivati dolje, jer se on diže gore, ukoliko ga upuhavaš gore, neće ti grijanje biti toliko efikasno, jer će se topli zrak zadržavati gore i tamo se hladiti pa tek onda padati dolje kako se hladi...
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Re: Kuničarstvo

" kisik (nusprodukt probave-tj. prdec " - ovo nije točno.
U " ispušnim plinovima" prevladava metan.
 
Tu od
22 Tra 2012
Poruka
97
Re: Kuničarstvo

Imam jedno pitanje.
Prostoriju u kojoj su kunići u kavezima bih grijao upuhivanjem toplog zraka, a ujedno i ventilirao što znači da zrak negdje mora i izlaziti.
Problem je što ne znam dali je bolje upuhivati topli zrak dole pri podu' a gore pri stropu da izlazi iz prostorije ili obrnuto jer problem je u plinovima koji se stvaraju od mokraće i izmeta.
Našao sam na internetu da je amonijak lakši od zraka, ali šta je sa ostalim plinovima?
Bio bih zahvalan kad bi mi odgovorili na moje pitanje

ja bi stavio one grijalice na ventilator u sridu i dolje male otvore napr. cjevi od odvoda 70mm a okolo i gore po stropu sve naljepiti stiropor od 30mm tako da brtvi 99% .
Na taj način držiš toplinu iznutra i još sam razmišljao o grijaču za toplu vodu !!!
Recimo grijač od akvarija dolje na pod u jednu kantu 100% zadihtanu i crijevima gore u drugu a onda sve sa drugim crijevom koje putuje u pojilice vratiti nazad tako da se dobije krug kako bi topla voda slobodnim tjekom išla gore a hladna se vraćala nazad u doljnju kantu. Nešto kao u duplim cjevima za sanitarnu vodu u kupaonici .
Grijač od akvarija je od 40W do 100 pa biraj.
Na taj način izbjegavaš da se zaledi voda u nipl-poilicama.
 

Muhamed

Član
Tu od
6 Kol 2013
Poruka
43
Re: Kuničarstvo

Dali je neko pravio kalkulaciju odnosno koliko jednog uzgajivaća košta kila zećetine
ako naprimjer ima 3 kg sa 3 mjeseca (mislim na živu vagu ) starosti a da uzme u obzir i troškove matićnog stada . Ja svoje nemogu prodati u mesu jer ovdje kod nas u Bosni rijetko ko jede zećetinu jednostavno nije zastupljena u jelovniku .
Ćitao sam da jedan kunić pojede 9 kg granula da bi dostigao 3 kg žive mase
dali su tu uraćunati i troškovi matićnog stada . Kod nas granule Gebi kostaju 1o kg
9 km to je 35,1 kuna. Ali ja miješam granule 1/3 zob i jećam ženke kada su okoćene dajem ćiste granule 1 mjesec . Vagao sam prije 1 mjesec mladunće staro 1,5 mjesec 1470 grama mislim da je dobar rezultata ali ih je bilo samo 5 u leglu sada ta ista ženka okotila 10 kom, druga 11 a treća 9 sada stari već 20 dana i svi su živi nije bilo uginuća. I koliko ima mesa bez glave i iznutrica sa 3 kg žive vage kod panonaca
dali je neko vagao.
 
Tu od
28 Tra 2013
Poruka
93
Re: Kuničarstvo

Kada riješiš situaciju kod sebe stavi par slika da možemo prepisivati,imam isti problem kao i ti u zimskom periodu nipl-poilice skidam i stavljam posude s vodom.
Poilice se smrzavaju !!:(y)::(handshake):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh