• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

kupus

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
imam problem s rasadom kupusa ,sijao sam ditmar (prošle godine mi se pokazao dobar),sijao sam ga u klasman za kupusnjače ,novi kontejner,malo mi se izdužila rasada,zalio sam ga proplantom kad je niknuo ali svejedno ima svski dan poneka koja je polegla,šta je razlog
Ono što je polegnulo, kakva je stabljika gdje izlazi iz zemlje. Onako smeđa ispijena ili izgleda zdravo?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,657
Ono što je polegnulo, kakva je stabljika gdje izlazi iz zemlje. Onako smeđa ispijena ili izgleda zdravo?

možda si ga predugo naklijaval...znaš, nebi smio dignuti kontejner iznad sebe...:(angel):
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
možda si ga predugo naklijaval...znaš, nebi smio dignuti kontejner iznad sebe...:(angel):

Nebi bilo loše da okačiš sliku.......ovako teško se može zaključiti
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
Ono što je polegnulo, kakva je stabljika gdje izlazi iz zemlje. Onako smeđa ispijena ili izgleda zdravo?

tako je smeđa i ispijena ,tanka na tom mjestu ko dlaka,da li bi bilo pametno počupati i u isti kontejner i istu zemlju posijati ponovo ,kupus svejedno brzo raste,
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,657
tako je smeđa i ispijena ,tanka na tom mjestu ko dlaka,da li bi bilo pametno počupati i u isti kontejner i istu zemlju posijati ponovo ,kupus svejedno brzo raste,

njet, za ponovnu sjetvu novi kontejner, nova zemlja i novi kupus...:icon_weed:
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
tako je smeđa i ispijena ,tanka na tom mjestu ko dlaka,da li bi bilo pametno počupati i u isti kontejner i istu zemlju posijati ponovo ,kupus svejedno brzo raste,
E onda je padavica, Može bit kriv kontejner, supstrat ili sjeme. najvjerovatnije je sjeme.
Nakon sijanja odma zalij sa 0,25% captana-a. ak su novi kontejneri a ak su stari onda prije sijanja dezinfikacija kontejnera u otopini izosana 4 gr. na 10 lit vode.

Zalijevanje kaptanom ili proplantom (previcur) OBAVEZNO odmah nakon sijanja. Da si uradio tako mislim da ne bi bilo problema. Kasno je zalijevati kad je biljka nikla i povukla zarazu. Zalijevanj nakon nicanja može eventualno smanjiti štetu i zaustaviti širenje bolesti.
 
Posljednje uređivanje:

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
kak vam se pokazal kupus CASTELO?

Kad se radi o hibridima nema greške,svi su više- manje tu negdje.Odaberi sortu koja bi zadovoljila tvoje kriterije(rana proizvodnja,kasna,za svježu potrošnju,kiseljenje itd) i to je to.Ja sam eksperimentirao s više hibrida i proizvođača,al u konačnici se sve svodi na isto.Sjeme nije presudno u proizvodnji kupusa,ima tu više stvari :gnojidba,vlaga,zaštita,plodored,priprema tla,kvalitet samih presadnica, i dr. Možeš kupiti najskuplje sjeme, al ako sve ne posložiš tokom proizvodnje,rezultata nema kao što piše proizvođač na sjemenu........
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Ja danas uspio nešto zasaditi kupusa, em je loše vrijeme a niti ja imam slobodnog vremena sve je tempirano.
Kupus je prerastao ali šta ja mogu nije bilo pomoći.

Dali će šta biti od ovoga.??
 

kornison

Član
Tu od
7 Kol 2011
Poruka
100
RZ Kupus ?

Pozdrav

Molio bih proizvođače koji imaju iskustva sa RZ Kupusom da mi odgonetnu dilemu, koju sortu kasnog kupusa od navednih mogu preporučiti na osnovu svojih iskustava, a radi se o:

1. Gintama RZ

2. Secoma RZ

3. Multima RZ

Unaprijed zahvaljujem
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Zalijevam ja tako rasad kad ono fali tri komada, primjetim ja. Što li bi to moglo biti? Čudim se čudim.
crvenikupus.jpg

Kad malo dalje vidim baju i kaže on: Drug pomozi mi, prejeo sam se ovog crvenog zelja, ne paše mi. Kud u crveni uđeš, što u bijeli nisam.
crvenikupusbaja.jpg

Pomoći ću, kako da neću? Da nisi za jegera? On ti je super za probavu. Kaže on može drug daj samo daj ubi me ovaj kupus. Kažem ja njemu ajmo malo tu do kraja plastenika tu u torbi imam jegera. Kaže on spasio si me...

I bolje da završim priču ;) Karate zeon.
 

marijan1

Član
Tu od
16 Velj 2013
Poruka
225
eto,ja u petak posadio Farao vani
flanci su bili već malo izduženi,čekali su 2 tjedna,ali se sad vani odlično drže
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Slika crvenog kupsa zasađen vani 27-03 ničim nije još prihranjivan a žena kaže da počupam iz vrta kao uzima dosta prostora.

Ruka je na slici za usporedbu veličine kupusa.
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Priprema li se tko za sadnju kupusa vani........ove vrućine baš i ne idu u prilog.......ja planiram oko 01.srpnja prvu turu....
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Priprema li se tko za sadnju kupusa vani........ove vrućine baš i ne idu u prilog.......ja planiram oko 01.srpnja prvu turu....
Ja sam jučer pobrao svoj "rani" kupus. Sjetva je bila 1.3, a berba jučer (moram staviti sliku, baš sam zadovoljan :icon_e_biggrin:; a i susjedi, jer je svaki dobio po par glavica).
:icon_thumright:
Počinjem se spremati za kelj, a kako se radi o maloj površini, razmišljam od direktnoj sjetvi :icon_scratch:
 
K

kristijanko

Guest
zanima me jel ko ima iskustva malo vecim uzgojem kupusa,ja sam mlad i pripremam se sad za rasađivanje nesto više od ha pa me zanimaju vaša iskustvo i sajeti
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
zanima me jel ko ima iskustva malo vecim uzgojem kupusa,ja sam mlad i pripremam se sad za rasađivanje nesto više od ha pa me zanimaju vaša iskustvo i sajeti

Hektar za početnika nije malo tako da moraš razmišljati kako to sve prvenstveno prodati za neke normalne novce.
 

Najnoviji postovi

Na vrh