• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kverneland plugovi

  • Temu pokrenuo kingletic
  • Datum prvog posta

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
Re: Kverneland plugovi5

Je, novi je :(happy):. 1150 kg ima ali ga ne ljulja. Ipak MF ima 5600 kg i gore je uteg od 550 kg.
Veliku ulogu ima i prednja suspenzija.
Veću ulogu ima EHR...
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Čestitam na prinovi!
Zakaj si se udlucil za kvernija? Znam da imaju i regenta u grapaku. Je velika razlika u cijeni?

Hvala na čestitki. Kolega je kupil Regenta i brzo se troše dijelovi na njemu, izgleda da je dosta "mekaniji" materijal na Regentu. S obzirom da je cijena bila skoro ista i kad sam videl ovaj link odluka je brzo pala na Kvernija.

Veću ulogu ima EHR...

Ne kužim ulogu EHR-a kod vožnje sa plugom ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Da,općenito je Regent dobar orač,ali mekan materijal,ne samo ovo kaj je potrošno,nego i konstrukcija...
A za KV sam ti zaboravil čestitati,pa,nek izore puno hektara! :)
Jel ima Grapak dijelova na lageru za njih?
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
EHR ima funkciju ublazivanja ljuljanja bas zbog takvih dugih prikljucaka imas taj gumbic sigurno ako to pri tebi cak nije ni automatsko..
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Kverneland je bez sumnje najbolji plug,to je i meni želja jednog dana imat..
Čestitam na kupnji,nek puno izore !
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Hvala svima na čestitkama :) .
Napatit će se on vec ove godine, čeka ga cca 150 hektara :(giggle): .

Gogo@ za rezervne dijelove se nisam ni sjetil pitati.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pravi plug kolega, nema kaj!

Odmah mi je palo napamet kak nismo kupili onog kvernia od Goge, onog visokog. Žao mi je dan danas.
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Adonis, čestitke na kupnji!

Ovo je baš izuzetna prilika da se vidi ovakva fina kombinacija!

Još je izuzetnije pročitati da ti nije jasna funkcija EHR-a na ovakvom traktoru prilikom nošenja teškog priključka, a to da nisi pital imaju li rezervne dijelove za tvoj plug mi je apsurdno - srećom, tu je poljo. forum :)

Sve u svemu sretno s plugom.

P.S. Javi nam prosječno potrošnju po ha :)
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Po meni bi apsurdno bilo da nemaju rezervnih dijelova s obzirom da su zastupnici i direktni uvoznici za Kvernerland. Isto bi apsurdno bili da nemaju dijelove za Masseya :(happy):
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Vjerujem da adonis itekako zna koja je funkcija ehr-a, ali ehr nema nikakve veze sa nosenjem teskih ili dugackih prikljucaka. Nema svaki ehr funkciju ublazavanja udaraca na polugama u transportu. Izuzetno mi je cudno da smatrate da te dvije stvari nuzno moraju ici zajedno.

Sto se tice rez.dijelova, sta se ima raspitivati? Sta mu treba za novi plug? Nemojte biti smijesni.

Adonis, cestitam na kupovini. Lijepo kverni radi, samo nek poore sto vise :icon_thumright:
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
tibor-kaj se tiće dijelova,mene je samo zanimalo dal Grapak ima u ponudi dijelove i za nas koji nismo njihovi kupci,u slučaju da meni nešto zatreba za mog Kvernija,a i trebao bih četvrti nosač crtala.
Naravno da za adonisa bude dijelova,kad je tamo kupio novi plug,a i novome može nešto zatrebati,uvijek se neki dio može slomiti...
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Stigla i kod mene prinova,zamjena za Raberwerka.
 

Prilozi

  • 20151208_160802-1.jpg
    20151208_160802-1.jpg
    48 KB · Pregleda: 266
  • 20151208_161446-1.jpg
    20151208_161446-1.jpg
    52.2 KB · Pregleda: 243
  • 20151208_160824-1.jpg
    20151208_160824-1.jpg
    39 KB · Pregleda: 251

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Cestitam na kupovini!
Kakvi su dojmovi?
Po slikama rabe je odlicno radio i zatrpavao masu. Ovaj bi trebao i bolje radi velikih pretpluznjaka.
Rekao bih da je isti model kao naš zadnji kverneland ali je bolje opremljen.
Pregledaj dobro spoj grede i piramide. S tim i sa sarafom koji ih spaja smo stalno imali probleme..
 

Najnoviji postovi

Na vrh