• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kverneland plugovi

  • Temu pokrenuo kingletic
  • Datum prvog posta

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ma radi dobro,i za sada je sve na mijestu.Bitno mi je da se lagano preštela colaža,jel imam svakakve vrsta zemlje,najbolje bi mi pasao vario,ali za sada bude ovako.Raberwerk je odlično radio ali je bio poderan jako,naišla dobra mušterija i otišao,pa sam nešto uzeo u zamijenu za privremeno,inače oba rade jako lijepo,i onaj prije sa manjim pretplužnjacima je dobro zatrpavao.Hvala na korisnom savijetu.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Naj više ide do 18 cola a naj manje neznam,nisam probao,ali mislim na 12.
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Čestitke i od mene, sad više nebuš htel niti čuti za drugi plug osim Kvernerlanda :(smirk):
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Hvala!A vidjeti će mo.Imao sam u planu kupiti novog Lemkena variopala 5 ili kvernelanda,ali sam odustao za sada.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Stigla mrcina,jedva smo ga utovarili koliki je.
Šteta što je toliko mokro,baš me zanima kako će se ove daske pokazati...





 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Namjestanje colaze je hidraulicno?
Kad ima 4 lajtunga?
Jako lijep i jak plug, vidio sam nesto slicno uzivo nedavno i jako mi se svidio, isto kverni.
Kolko je visok taj?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Lijevo-desno se pomiče hidraulikom, a colaža se štela ručno... Ne znam koji je smisao tog pomicanja, možda kod međe kad se ore da se lakše namjesti?
Da,težak je skoro ko i onaj trobrazdni, visok je 85cm, i metar između brazdi......
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Bolje da su colazu hidraulicnu slozili hahah.
A moze biti da je zbog međe hidro pomak, samo bude vuklo traktor u stranu ako se pomakne skroz do kraja?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Jbg, nisam još naletio na dobar vario plug,možda i to dođe. Ovoga naštimam na 20", i nemam više kaj dirati...
Nebude vuklo traktor,samo prva brazda grabi više ili manje,ovisno o tome u koju stranu ga pomakneš.
Isprobavao sam to s trobrazdnim, jer nisam nikak mogao odrezati od međe prije nego sam proširil traktor, pa sam ga tu štimal prije rezanja međe, eh,onda bih sve dal za tu hidrauliku, sad na dvije brazde to više nije tek važno.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Jesam, odavno već, u četvrtom mjesecu negdje...

Skinuli smo ga danas-





 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Nekako je daleko prva brazda od traktora.. Nisam baš vidio da je tako na svim okretačima ili?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
nino- na 18" je sad, tako je došao...

Milan- kako kod kojeg modela, ima i nekih Opala koji su produženi. Vjerojatno radi crtala, i ovaj ih je imao na prvoj brazdi, šteta što su skinuta,a trgovac nije htio uzeti s drugog pluga, rado bih ih kupio...
 

Drazenn

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
191
To je memori cilindar koji sluzi da se kod okretanja pluga sa 4 i vise brazdi plug izravna da ne zapinje u zemlju.
 

Najnoviji postovi

Na vrh