• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lanci za vaše motorne pile

Matek89

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2013
Poruka
149
Re: Husqvarna motorka

96% sam siguran da ima...

ma otići ću u međimurku u servis i ponjeti motorku nek odma gore stavi... tak radim s štilovkama i nemam problema... a za husqvarnu sam kupovao do sad orginal u kutiji u Cometu .
 

Matek89

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2013
Poruka
149
Re: Husqvarna motorka

pa stari je majstor u brušenju... i pili ona ko sumanuta... al dok spilim par blatnih trupaca od vitlanja ili malo potegnem nekud ili ako se iživljavam na hrastu brže se zatupi nego na bilo kojoj drugoj motorki kaj sam probal....
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Husqvarna motorka

nitko od vaxs ne želi razumjeti da ako je rezni kut mali lanac pili ko sumanut ali radi oštrog kuta puno prije se zatupi nego kad je "normalan" od početka piljenja .
to je onaj efekt kar šumari kažu da lanac bolje reže kad ga oni naoštre nego orginal ošterenje
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Re: Husqvarna motorka

To je ziva istina, znam jednog kaj je trazil obavezno da mu se brusi na spic.
A k tome "puno dlijeto" je dodatno osjetljivo na lose brusenje
 

Matek89

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2013
Poruka
149
Re: Husqvarna motorka

pabrusim po onoj crti koja je smjernica za brušenje... a i kad dam u servis strojno brusiti efekat mi je isti
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
netrebaš nositi vodilicu traži lanac 3/8 34 zuba za husqvarnu podrazumjeva se da je 1.6 ako je vodilica orginal njena tvornička
ako režeš blatna drva možeš oštriti svakih 5min. to nema veze sa kvalitetom lanca što se brzo zatupi ili je ne naoštriš dobro.Ja u pravilu nakon 2 rezervara prođem po lancu i naoštrim nebitno dali je tup ili nije.
 

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
357
Meni se čini da su Husqvarna i Jonsered ipak još uvijek na 1.5 debljini lanca
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Tak je. 1.5 je, a ne 1.6. Ja sam neki dan kupil u Vž originalni husqvarna lanc. 3/8 68 članaka 1.5. Do sad sam koristil oregon lance, i čini mi se da ovaj husqvarnin nije baš. Nekak mi baš ne reže kak bi trebal. Zgleda mi da su ovi brže rezali, ili su bukve ovu godinu tvrđe.
 

durozetor

Član
Tu od
12 Tra 2014
Poruka
64
želio sam pitati kolegu puknutog koliko on drva radi godišnje kad je takav stručnjak za motorke i lance
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Težko je ocjenit koji lanac je bolji jer mali kamenčič može da i najkvalitetniji lanac postane najlošiji.Za nas hoby upotrebnike su skoro svi lanci dobri,samo treba jih oštrit.:icon_pidu:
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
uopče nije bitno koliko radi nego je bitno da ne lupeta gleposti nego govori ono što je
i meni trenutno potrošnja lanca više nogo duplo zbog vitlanja i pijeska:icon_hang:
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
ma posebno je tvrda- od pijeska, bilo je nekoliko komada da kad sam ih izvitla izgledali su kao da imaju glazuru na sebi još samo da mi je kakav keramičar polijepio pločice:icon_hang: a osim što je tvrda mislim da je i puno grbavija i teža nego prijašnjih godina:(giggle):
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Momci to što je hrapavo i tvrdo kod mene zovu hrast :icon_rofl:
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Eto danas sam uništil lanac, točnje zupčanik ili kak več se zove poderal lanac onaj dio unutarnji, neznam zakaj ajd da je bil labav, sad trebam novi lanac i taj zupčanik.
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
ma posebno je tvrda- od pijeska, bilo je nekoliko komada da kad sam ih izvitla izgledali su kao da imaju glazuru na sebi još samo da mi je kakav keramičar polijepio pločice:icon_hang: a osim što je tvrda mislim da je i puno grbavija i teža nego prijašnjih godina:(giggle):

Do sad nisam imal husqvarnin lanac i nisam zadovoljan s njim. I kupil budem ono s čim sam zadovoljan. A ono da su bukve tvrđe je zajebancija. Ne treba svakome stavljat smajliće da bi skužili o čemu se radi.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Jurek jesi kad probal stihlov lanac?
Ja pilim na sve tri motorke sa stilovim lancima godinama i zadovoljan sam,naravno izbjegavati zemlju i kamen i traje dosta dugo.

Pilil sam sa novom huskvarnom i imal sam dojam da su ti lanci jako mekani,em sto se dosta brzo istegne em je brzo tup...
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
kad se sijetim dana kad sam raboto sa stilovkom:icon_pray: i da koliko se siječam stilovi lanci su mi bili odlični ali mislim kad je nekakva standardna situacija za rad bez kamenja i pijeska(zemlju sam namijerno izostavio) razlika od lanca do lanca je ponekad bila cca 10m drva ali meni osobno to nije neki bauk otkad sam na huski stalno uzimam oregon i za trenutne uvijete u kojima radim sam sa njihovim lancima zadovoljan ali ma da je neznam kakav lanac kad vidi pijesak odmah je gotov a kamoli kamen, puno je tu faktora jedino da se svi mi "filozofi i majstori" nađemo na isto mijestu sa novim lancem pa da se vidi ko kako radi i brusi inače ovdije možemo do bezsvijesti mudrovati
JUREK nemoj se palit na guranac:(emo):
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Ma opet ne kužiš, al nema veze. Bitno je da je za svakoga od nas nekaj dobro a nekaj nije. Neću se ja svađat. Hoću reći da, makar su stihl i husqvarna vodeći kaj se tiče strojeva, ne moraju bit vodeći i u opremi. Imam oregonove vodilice i lance. Vodilice mi duraju duže od gore navedenih marki (makar na 61ff imam još originalnu:icon_pray:), a i lanci su kvalitetniji. Sve ostale "kvalitetne" marke morete deti za škrljak (šešir), kao neke na njuškalu, vodilica i lanac za 120-150kn. Pa kak to more bit dobro kad sam kvalitetan lanac tolko košta.
 

Najnoviji postovi

Na vrh