• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lanci za vaše motorne pile

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Ko radi puno vjerujem da se duromatic isplati,al recimo meni drži jedna vodilica 4-5 godina tak da rolomatic sasvim zadovoljava moje potrebe,istina da sam škrt pa rađe kupim rolomatic koji je jeftiniji al bome mi je i lakše dat 200-300 kn za rolomatic nego 500 il više za duromatic
 

Felix Arba

Član
Tu od
14 Velj 2013
Poruka
48
ajte da vas pitam malo neko vaše mišljenje...inače imam pilu Stihl i samo to kupujem i stavljam stihl lance...ali sam primijetio da su ovi noviji lanci nekako slabiji...mekano željezo,kad ga oštriš vidiš kako nestaje polako...inače sam jednom negdje čuo za lance Oregon,da su kvalitetni i da nisu skupi,pa sam vas htio pitati dali je moguće da si stavim na moju pilu taj lanac,da baš probam...hvale ga da je dobar i kvalitetan,jel ima netko od vas da ga koristi možda...inače mi je list 37 cm...
pozdrav
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
možeš staviti oregon bez problema
u zadnje vrijeme stihl lanci su katastrofa
mi smo trenutno u sječi cca12000m3 radimo sa oregonom nama se pokazo bolji
 

Felix Arba

Član
Tu od
14 Velj 2013
Poruka
48
dok je bila jugoslavija onda su mi turisti nosili iz njemačke lance...ono su bili lanci...nikako ga potrošiti i imali su velike zube,ovi sada koji se proizvode imaju zube male jer vidim po limici kad je kupujem...recite mi ja bih uzeo jednoga za probu,vidio sam neki dućan pa bih ga naručio...nego recite mi da samo kažem trgovcu kad ga nazovem dimenzije ko što je i ovaj od stihla...imam kutije od lanaca ako što treba još da mu kažem...što da mu kažem inače da si uzmem ovog za probu,jer stihl već znam naručivati,već me znaju pa mi šalju što koristim...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Pa treba da mu kažeš korak lanca , broj zuba (članaka) i debljinu lanca koji ulazi u vodilicu
Vjerovatno ti to sve piše na tvojoj prethodnoj ambalaži
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ljudi .... Gdje, u blizini Zagreba, najjeftinije kupit lance i vodilicu !!?? Trebam dva lanca i vodilicu !!
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Tesko da bum tam nasel ! Mozda vodilicu i jedan lanac, al drugi sigurno ne - 39 zuba. Nikad ga nisam u komadu kupil ni nasel, uvijek su ga spajali u ducanu.
 

Felix Arba

Član
Tu od
14 Velj 2013
Poruka
48
vijeruj mi na riječ...nemoj nikada kupovati lance na metre...da ti oni spajaju...tokom godine dosta pilim i imam staža dosta na motornoj pili i probao sve i svašta...razheba san ja tako dosta listova...misliš da ti je hod isti na listu ko na lancu,ma je vraga pa ga uništim brzo...
ako možeš di da nađeš ili da ti netko kupi vani u komadu bilo bi ti bolje...
ili stavi vodilicu pa da imaš za kupiti lanac od 37 zuba...ili kolko ih ima u originalu...
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ganjam tu motorku od 2007 sa takvim lancima, a vodilica je jos originalna gore.... Nisam imal problema nikada s tim !!
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
:icon_lol:
vijeruj mi na riječ...nemoj nikada kupovati lance na metre...da ti oni spajaju...tokom godine dosta pilim i imam staža dosta na motornoj pili i probao sve i svašta...razheba san ja tako dosta listova...misliš da ti je hod isti na listu ko na lancu,ma je vraga pa ga uništim brzo...
ako možeš di da nađeš ili da ti netko kupi vani u komadu bilo bi ti bolje...
ili stavi vodilicu pa da imaš za kupiti lanac od 37 zuba...ili kolko ih ima u originalu...
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
vijeruj mi na riječ...nemoj nikada kupovati lance na metre...da ti oni spajaju...tokom godine dosta pilim i imam staža dosta na motornoj pili i probao sve i svašta...razheba san ja tako dosta listova...misliš da ti je hod isti na listu ko na lancu,ma je vraga pa ga uništim brzo...
ako možeš di da nađeš ili da ti netko kupi vani u komadu bilo bi ti bolje...
ili stavi vodilicu pa da imaš za kupiti lanac od 37 zuba...ili kolko ih ima u originalu...

Svi lanci su jednom bili u metrazi i netko ih negdje je morao konfekcionirati. A neki put je nemoguce izbjeci dva lijeva ili dva desna zuba. Ako si na to mislio:icon_scratch:, al opet me vidim smisao.
 

Matek89

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2013
Poruka
149
Re: Husqvarna motorka

pozdrav .

kupio sam 359 i već je sad na njoj 3. lanac. Zadovoljan sam donekle pilom. Smeta me jedino to što se brzo zatupi.Čuo sam nešto o nekakvim ovalnim lancima kao da ne reže tak jako al se ni ne tupi. Ima ko kakvo iskustvo i gdje kupiti takav lanac?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Husqvarna motorka

odustani prije razočarenja
ako si mladi pilar pripazi na zemlju , lišče itd
 

Matek89

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2013
Poruka
149
Re: Husqvarna motorka

zašto? nevalja?

pa pazim... napilil sam se ja drva dosad ;) hehe

al kad pilim vitlana drva npr nema tu spasa... dok režem sa 029 osjetno je sporija al kak reže na početku tak i drži jedno vrijeme...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
Re: Husqvarna motorka

Ak misliš da je Stihlov lanc bolji, kupi ga. Pripazi samo na debljinu sredine: Stihl ima 1,6mm, a svi ostali normalni lanci imaju 1,5 mm.
 

Matek89

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2013
Poruka
149
Re: Husqvarna motorka

ne mislim da je stihlov lanac bolji .. pitam dal neko zna kakav je lanac ovalni bilo kojeg proizvođača i gdje ga kupiti? a 029 je stara sirota i spora i s tupim lancom pili dobro . Smatram da 359 zatupi lanac jer se brže vrti i ćim je malo tup lanac ne pili više tak dobro.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: Husqvarna motorka

Nema to veze sa brzinom vrtnje.
Bitna je kvaliteta lanca,kak je nabrusen i treba izbjegavati zemlju i kamenje.
 

Matek89

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2013
Poruka
149
Re: Husqvarna motorka

ok hvala

sad ću probati kupiti neki drugi lanac... dosad sam kupovao original husqvarna...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: Husqvarna motorka

Kad bus isel kupovat drugu marku lanca ponesi istaru vodilicu sa sobom,da nebi bilo da nekaj ne pase.
Jel tvoja vodilica ima zvjezdu na spici?
 

Najnoviji postovi

Na vrh