• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lanci za vaše motorne pile

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
dali se i vama ručni brus (okrugli) brzo troši, jedva uspijem od 30 zuba nekako nabrusiti i šus, uopće više ne hvata, kupovao sam OREGON, STIHL ali svi su isti,, razmišljam da si kupio onu električnu brulicu za lance a opet vidim da i njih ima različitih, šta onda uzet

umoči turpiju u kom od rakije,pa ćeš vidjeti kako izgleda nakon toga,ko nov.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Evo jednog primjera kako NE brusiti lanac.
"Ovo" mi je donio jedan kolega na brušenje. Prvo sam 5min gledao u to u potpunoj nevjerici. Nakon toga smijeh :) Njegov stari je to odnio nekom dedi iz sela da nabrusi lanac...
Reko, daj si ti lijepo kupi novi lanac, a ovaj meni ostavi za uspomenu...



edit daniels : kad uplodaš sliku stavi ju na 800x600.

Špic papak, ali pravi:rolleyess:

umoči turpiju u kom od rakije,pa ćeš vidjeti kako izgleda nakon toga,ko nov.

Kakva je to sad narodna medicina:weedman:
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
znači da nebacam bruseve nego čekam pečenje rakije i onda ih tamo obnovim,, moram priznat da mi je to prvi glas,, nisam to do sada još čuo,, planiram si kupiti neki električni pa ču polako kada se malo zatupi lagano popraviti, ne skidati puno, kao kada ga odnesem u servis, lagano samo par putu proči svaki zub i da mi je to spas, ovo turpijanje rukom me ubija a u biti jako malo skida i brzo se potroši
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,109
misliš da je rezalo :roll:
to nemože ni trulu bundevu presjeći :axe:
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,316
ali da lupi po nozi sigurno bi bio dovoljno oštar da napravi bogalja od rukovatelje...inače ovako nešto nisam vidio jakoooo dugo
 

Riis

Član
Tu od
12 Velj 2012
Poruka
155
Gluposti nikad nebu falilo na ovem svitu, ovo je mozda brusenje za skidanje kore sa drveta
 
A

alfist

Guest
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=Rvq3GS1szKU[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
evo upravo isprobano, Oregon i Stihl lanac,, Stihl se razvukao kao žvaka i na kraju imaju jednako potrošene zubce a Stihl ima27 zuba (skračivan je jer s je razvukao kao žvaka)
 

Ttjj

Član
Tu od
29 Pro 2011
Poruka
144
evo upravo isprobano, Oregon i Stihl lanac,, Stihl se razvukao kao žvaka i na kraju imaju jednako potrošene zubce a Stihl ima27 zuba (skračivan je jer s je razvukao kao žvaka)
stihlov je lanac solidan i razvlači se uglavnom ako mu se ne skidaju hvatači koji određuju dubinu zahvata zuba...
 
P

pauk

Guest
pozdrav ljudi, svako dobro u Novom ljetu!

negdje sam čitao o lancima za pile, ne mogu više to pronaći tu na forumu... trebao bi mi novi lanac za sthilovku... znam da ne netko spominjao neki lanac firme xy koji je kao jeftiniji i kvalitetniji od sthilovog origigi lanca?
 
M

milan74

Guest
pozdrav ljudi, svako dobro u Novom ljetu!

negdje sam čitao o lancima za pile, ne mogu više to pronaći tu na forumu... trebao bi mi novi lanac za sthilovku... znam da ne netko spominjao neki lanac firme xy koji je kao jeftiniji i kvalitetniji od sthilovog origigi lanca?

po meni ti je najbolji Oregon lanac , čini mi se 3 kn zub u trgovinama šumoopremom!
Ps; lanac 3/8 super
 
Tu od
17 Lip 2009
Poruka
174
Slazem se da je Oregon Kvalitetan lanac 100%
Koristim ga licno i dobar je da se i naostriti kako treba
i stvarno sam zadovoljan koristim 3/8 za Husquarnu
motorku
 

Felix Arba

Član
Tu od
14 Velj 2013
Poruka
48
stihl 270

pozz
imam tu pilu i razočarao se u original lance,premekani i brzo se zatupe i kad ga prvi puta naoštriš i kad pili onda vrh noža puca,to su sitni komadići ali i od drugih susjeda sam isto to čuo...zanima me koju marku lanca drugu biste mi predložili,jučer čitao malo po drugim forumima i fale lanac Oregon...da je tvrđi...
pozz
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
nije ni oregon sto je nekad bio ali je dosta bolji od stihlovog lanca. kod mene je bio drugi lanac stihl i nisam isekao ni 30m drveta otisao je skroz .sad sam uzeo oregonov i mnogo je bolji
 

Felix Arba

Član
Tu od
14 Velj 2013
Poruka
48
pozz
aj mi reci di kupuješ te oregon lance,ja bih uzeo za probu...ali reci mi jesuli to lanci na metre ili ne,jer to ne kupujem,samo u pakovanju...
nije ni oregon sto je nekad bio ali je dosta bolji od stihlovog lanca. kod mene je bio drugi lanac stihl i nisam isekao ni 30m drveta otisao je skroz .sad sam uzeo oregonov i mnogo je bolji
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
sve je to tu negdje, koristim i jedne i druge i nikako a vidim neke veće razlike a i cjena je tu negdje tako da nema potrebe da se raspsrava oteže u neznam kojem smjeru, postoji već tema o lancima
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
oregon sto sam uzeo je u husvarna servisu uzet u pakovanju kao i stihl pre toga.rifuzne na koturu neuzimam jer to je tek nizasta ali ni ovaj stihl iz servisa nije bolji. mada sam posle cuo da je taj gazda muljara a ovlascen serviser. verovatno je ubacio rifuzni u pakovanje ali svi kod nas prelaze na oregon.
 

Najnoviji postovi

Na vrh