• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lanci za vaše motorne pile

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Pa znam ja to dobro da se to sve da nabrusiti pravim alatom i ima i u mojoj okolici dečke koji to rade vrlo kvalitetno. Al opet mislim da ovaj kaj lance brusi ima onu "običnu" kamenu ploču.Nemrem se zmislit kak se zove taj matrijal???
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,797
e da me ubiješ na vrhu mi jezika al nemrem se ni ja setit.
znam da je to stari naručival po granulaciji i šiframa.
mislim na ove obične ploče.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,797
mislim da su dijamantne za ove sa vidiom.
sad sam guglal ovaj biax je proizvođač,tak da sjetili se bumo kroz koji dan.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Osnovni matrijali za brusne ploče su razne varijacije korunda i silicijeva karbida ...pa tamo sve do dijamanta .

Da bi zrnca bila pod kotrolom treba nekakvo vezivo .
Tu su dva najznačajnija ..keramičko i smolno ...ima još nekih kombinacjia pa sve do gumenog .
Kombinacijom svega gore navedenog postoje brusne ploče za sve (gotovo) sve matrijale .
Tako i za vidija lanac ..treba finog zrnca umjetnog plemeitog korunda izmješati s smolnim vezivom ..zapeči i eto brusne ploče
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,797
nedugo sam imal priliku kupit,i reko aj na povratku i naravno zaboravim.
 
Posljednje uređivanje:

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Inače ti je to glupost teška!
Dok to naštelaš svaki put . . .
Ali ak ju baš hočeš!
Budem poslikal pa stavil u ponude.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,362
Inače ti je to glupost teška!
Dok to naštelaš svaki put . . .
Ali ak ju baš hočeš!
Budem poslikal pa stavil u ponude.

slažem se i ja sam probao s tim oštriti komplicirano skroz sad stoji u podrumu kupi prašinu
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Jesmo mi isto likovi, kupujemo nepotrebne alate kaj nam stoje v podrumu ili šupi:roll::scratch:roll:

A kriza nam je :mrgreen:
 

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
Jesmo mi isto likovi, kupujemo nepotrebne alate kaj nam stoje v podrumu ili šupi:roll::scratch:roll:

A kriza nam je :mrgreen:
Joj da vidiš mog kompu taj nema šta nema i kad trebaš nešto nemre nać, pa onda krene pas mater, njemu je alat fetiš bemt ti taj ima 200 šrafcigera:madmana: ajmo napravit temu mjenjam nepotrebni alat za također nepotrebni da se malo izvrtimo možda netko ubode i nešto korisno i ja imam par sitnica koje bi stavio na draft
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
malo sam razmišljao i došao na ideju da sa BUŠILICOM promam nabrusiti lanac i ostao sam iznenađen rezultatima, hihihiih nisam se niti nadao,, stavio sam motorku u steg, blokirao lanac a mjesto borera stavio brus i okrenuo da se vrti od vodilice prema vrhu zuba i vučem zubac prema gore i dobro brusi ali mi se čini da se brus prebrzo troši,, tj. izdrži jedno brušenje vodilice 45 cm,
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Ja imam nastavak za dremel u tom obliku i koristim ga kad je lanac jače oštećen.
Ovisi i o vrsti kamena, ja sam imao brus od cirkonijevog korunda(plava boja) i taj mi se pokazao najizdržljivijim. sad imam neke smeđe(valda Al2O3) i taj mi je čak slabiji od roznog(silicijev oksid):shock:. Naravno ovisi i o vezivu. Kod tebe je možda izraženije trošenje jer bušilica jednostavno nema potrebni broj okretaja. Ja recimo sa smeđim mogu ako su jače oštećeni nabrusiti 2-3 lanca
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
dali se i vama ručni brus (okrugli) brzo troši, jedva uspijem od 30 zuba nekako nabrusiti i šus, uopće više ne hvata, kupovao sam OREGON, STIHL ali svi su isti,, razmišljam da si kupio onu električnu brulicu za lance a opet vidim da i njih ima različitih, šta onda uzet
 
V

villeneuve

Guest
Evo jednog primjera kako NE brusiti lanac.
"Ovo" mi je donio jedan kolega na brušenje. Prvo sam 5min gledao u to u potpunoj nevjerici. Nakon toga smijeh :) Njegov stari je to odnio nekom dedi iz sela da nabrusi lanac...
Reko, daj si ti lijepo kupi novi lanac, a ovaj meni ostavi za uspomenu...



edit daniels : kad uplodaš sliku stavi ju na 800x600.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh