• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lanci za vaše motorne pile

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
danot ..mene tebe žao ...nemoj samo ubiti to malo nježno" pilence"
Ali bojim se slikati sa svih strana jer je kod mene nered ...a primjetio sam da forumaši više gledaju kaj je okolo a ne ono kaj je slikano ...tako neki slikaju neku glupost pod takvim kutem da se u pozadini vidi da vozi golfa ..
Ali nema veze ..bum ja počistil u paintu kao i ovu sliku..ili slike na PP ...samo se strpi dok idem na selo .

Ranije sam taj posao radio sjekirom, i od jedan prag nije moguce izvaditi 4 komada,loso pucaju, samo 2, a koliko bole misice od cjeli dan lipanje sjekirom to da nepricam, cjeli dan 2 praga, dakle 4 stupa, zato nezalim novu pilu, sa osjecaj ona odradice posao, kad je frend mogao sa kineska pila 1.3 kW to da radi i izdrzala je, onda moze i Husqvarna. Lanac ide novi, jos da razbicim preostalih 7 praga, jakao pocetnik ga ostrim tako da vodilica pritegnem sa mengeme, da mi ne mrda pila, da bude stabilna, i udrim turpijom, tehnika ostrenje sam brzo savladao, nekima jos zovu susjede da ima naostru lanac:rolfer:

Za slike ostrilice nije zurba, kad budes mogao, pa te malo pozamaram i sa pitanja:finga:
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Ma jasno ..sigurno nisu isti kutevi ili opčenito konstrukcija lanca .
Trebalo bi isopati tip lanca da vidimo rezne članke izbliza

Evo dečki slike pile i lanca, ne vjerujem da želite s njim raditi.
 

Prilozi

  • P1310084.JPG
    P1310084.JPG
    55.9 KB · Pregleda: 443
  • P1310087.JPG
    P1310087.JPG
    52.5 KB · Pregleda: 925
  • P1310085.jpg
    P1310085.jpg
    44.1 KB · Pregleda: 835
  • P1310086.JPG
    P1310086.JPG
    41.3 KB · Pregleda: 1,015

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
to jevodilica koja se koristi u vatrogastvu sa vidija lancem imamo ju mi.a šta ga reže mi ju koristimo kod požara kad trebamo rezat neke drvene konstrukcije na krovištima u prezidima starih kuća podovima itd. to tebate probati šta to režre.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Evo dečki slike pile i lanca, ne vjerujem da želite s njim raditi.
ja se ne kužim u lance ..možda bi turpijaši znali to naturpijati da reže drvo ...ovako sigurno ne .
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Evo dečki slike pile i lanca, ne vjerujem da želite s njim raditi.

o da daj sim taj još napravi 30-40m drva.:rolfer:
nego kaj si mu napravil il je to lanac za neke druge svrhe a ne za drva?
 

Ttjj

Član
Tu od
29 Pro 2011
Poruka
144
ja se ne kužim u lance ..možda bi turpijaši znali to naturpijati da reže drvo ...ovako sigurno ne .

Pikaš ti pomalo ,pikaš,samo pazi da se ne ubodeš!
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
jedno pitanje jel ko kupovao lance od ovog proizvođača i što misli o njima mislim na kvalitetu s obzirom da imaju i vodilice pa sam mislio kupiti pošto su povoljniji


nitko je ne kupoval takšne lance?
 
V

villeneuve

Guest
nitko je ne kupoval takšne lance?

Ima danas svakakvih proizvođača lanaca i vodilica, ako nisi sklon riziku, onda se drži provjerenog (čitaj Oregon).
Ako se ipak odlučiš na ovaj lanac, onda buš iz prve ruke znao kakav je. :D
 

Ttjj

Član
Tu od
29 Pro 2011
Poruka
144
Ima danas svakakvih proizvođača lanaca i vodilica, ako nisi sklon riziku, onda se drži provjerenog (čitaj Oregon).
Ako se ipak odlučiš na ovaj lanac, onda buš iz prve ruke znao kakav je. :D

Oregon je dobar zimi,no ljeti se baš i ne iskazuje nešto!
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Windsor nije neki škart.
Tp je kvalitetean lanac u rangu oregona samo da nije kod nas toliko poznat.
Nekaj je jeftiniji od oregona i stihl. E sad dal je i toliko lošiji?
Nisam ga osobno koristil al i nisam čul ništa loše da bi reko da ne valja!
Ja kad spalim ova dva oregona kaj imam na 372 kupujem stihlov pa da usporedim!
 
V

villeneuve

Guest
ja sam kupio oregonovu vodilicu za husgvarnu 372xp misleći da je bolja od husgvarnine koja ja došla na novoj pili ali sam se prevario vrisnila je vrlo vrlo brzo a s tom pilom radim samo ja razlika ju u cjeni naoregonovoj strani skuplja cca 60kn

Oregon, kaj se lanaca tiče.... ja vodilice uzimam originalne od pile, ako se daju naći...
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Postoje "vidija" lanci od stihla za rezat drvo, oznaka mu je RD.
I onaj za pile za spašavanje RDR.
Znači ipak se može rezat drvo.
Samo bi htel vidjet majstora kad mu ga odneseš na strojno brušenje.A njemu ploča ostaje na zubu :finga:

Pital sam zadnji put lokalnog Stihl trgovca za takav lanac i lik me samo bljedo gledal.Kao o čemu ja to, ja njemu pokažem na prvim stranicama NJEGOVOG kataloga i onda je počela priča "kao" da to po narudžbi i košta kaj dragi kamen to samo za vatrogasce . . . Uglavnom gospodin Oz.... nije imel baš pojma o čemu ja to! Valjda si je išel poslje pročitat :roll:

Gledam na satelitu da se reklamira baš ta neka "hobi" izvedba Picco duro za povremene korisnike koji nisu vješti rešpi i zrežeju 4m drva na jesen;)
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
onak usput zakaj misliš da bi mu ploča ostala na zubu?
davno mi stari imal radionu,i sad da ti velim da je imal šajbe po ondašnjih 1000dem,za specijalne alate.
.
 

Najnoviji postovi

Na vrh