• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Landini

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
993
Ma traktor je da sam ostao bez rijeci po izgledu i svemu ostalaom samo me zezalo sto nema kompresor i nije bila velika razlika u novcima a velika je razlika u jecini i starost tako da sam se odlucio na 9880 i da kupljen je u Radobojskim Brijegima sutra cu slikat lampicu a lampica malo zmiga malo ne

Išao sam i ja gledat tog landinija, bio je na prodaju lani u proljeće i tad je uvezen, a ne prije 5-6 godina kak tip priča, barem je meni tak rekao. Kao traktor se i meni osobno jako svidio, dosta živ, brzine.., ali treba dosta truda i novaca da se dovede u tip top stanje (inače sam takav da volim održavati i dotjerivati, odmah otklanjati nedostatke). Prijatelj iz njihovog susjedstva mi je još tad rekao bježi, to je groblje. Traktor je vani radio na farmi i imao je prednji utovarivač (vidi se po nosaču u kabini za komande-naprijed desno i po prednjim nosačima ispod kabine). Za par dana kak su ga kupili zdrobio se kunplung, pa potom nešto na motoru i to kao stalno zeza, sad dali je turbina ili nešto drugo, jer počinje gubiti snagu. Ako nešto trebaš nazovi me na moj broj iz oglasa imam dečka koji je tata mata za traktore, a naročito talijane. I sretno ti s njim, nek te dugo i dobro služi, moj će već nači novog gazdu.
 

torpedo 7506

Član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
135
Pise u knjizici da je 2006 uvezen ima na traktoru dosta toga za napraviti ali je najprije torpedo na redu pa tek onda landini
 
B

BAGERISTA

Guest
Odvoji kočnice,,,i takni malo jednu,,,ljevu ili desnu.....i odmah če popustit..ako ima uključivanje na dugme ili papučicu,,,isto,,,sam če skočit i čut češ odmah..
Kod mene je iza gasa na FIATU..
Kod mene bio slučaj,,,ja proba dali dela,,,i ono neče se iskopčat nikako,,,,reka pomalo pa čemo vidit,,,i odvojija kočnice stisa jednu pedalu,,i iskopča odmah...(ako je na asfaltu,,,drže gume pa mu neda iskopčat,)

Nemoj skretat nit pod razno da sj...š ,,unutra blokadu..
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
bagerista
tako se to nebi smjelo radit
čim ti ubaciš u rikverc,blokada bi trebala izbacit van,ako je mehanička...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
ali on normalno radi ja sam sa njim isao orat i od tad je to

Eh onda je ovo malo čudno:scratch

Ako traktor normalno sve radi a lampica svjetli,moguče da nije dobar indikator koji je zaslušan da lampica svjetli?
Dal traktor dobro iskopčava i ukopčava prednju vuču i blokadu??
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
bagerista
tako se to nebi smjelo radit
čim ti ubaciš u rikverc,blokada bi trebala izbacit van,ako je mehanička...
Ma nemoj, po čemu si to zaključio?

Što se tiće isključivanja špere na Fiatu, to mu je izgleda jedini, ako ne i jedini način isključivanja, čak se u knjizi s uputama za korištenje traktora za fiat 65-94 spominje takvo isključivanje preko kočnica, a pošto sam radio s kumovim 65-94, to znam, samo nagle lupiš nogom po pedali kočnice i automatski špera izbaci, drugi način još nismo pronašli ;) Sve se odvija uredno i bez ikakve opasnosti po traktor!
 
B

BAGERISTA

Guest
da ti se nisu spojile žice,,iza di je uključivanje,,,odnosno,,,ima jedan prekidač,,,koji bi trebo bit spojen ili na poluzi,,,ili na samom diferencijalu,,i idu dvije žice gore na njega...........
 
B

BAGERISTA

Guest
Nebi se složio,,,,s ovim,,,jer sam proba,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,kažem na asfaltu,,,,ali na zemlji je druga priča,,jer gume ne drže stegnuto,,več uvijek jedna popusti malo više,,a druga manje kad kreneš u rikverc.......barem ja tako mislim.............
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Ma nemoj, po čemu si to zaključio?

Što se tiće isključivanja špere na Fiatu, to mu je izgleda jedini, ako ne i jedini način isključivanja, čak se u knjizi s uputama za korištenje traktora za fiat 65-94 spominje takvo isključivanje preko kočnica, a pošto sam radio s kumovim 65-94, to znam, samo nagle lupiš nogom po pedali kočnice i automatski špera izbaci, drugi način još nismo pronašli ;) Sve se odvija uredno i bez ikakve opasnosti po traktor!

možda po traktorima sa kojima sam radio?
 
B

BAGERISTA

Guest
Ma nemoj, po čemu si to zaključio?

Što se tiće isključivanja špere na Fiatu, to mu je izgleda jedini, ako ne i jedini način isključivanja, čak se u knjizi s uputama za korištenje traktora za fiat 65-94 spominje takvo isključivanje preko kočnica, a pošto sam radio s kumovim 65-94, to znam, samo nagle lupiš nogom po pedali kočnice i automatski špera izbaci, drugi način još nismo pronašli ;) Sve se odvija uredno i bez ikakve opasnosti po traktor!

Mogu reč da si mi uza riječ iz ustiju,,,,,,,,,,,,,.8)
Nači i na zemlji je isti način..:D
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Nebi se složio,,,,s ovim,,,jer sam proba,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,kažem na asfaltu,,,,ali na zemlji je druga priča,,jer gume ne drže stegnuto,,več uvijek jedna popusti malo više,,a druga manje kad kreneš u rikverc.......barem ja tako mislim.............
Bageru nemoj pisat post za postom:mrgreen:


Ako se špera uključuje pritiskom na nogu,onda ta polugica ostaje u položajju uključeno,i isključuje se pritiskom na kočnicu,ili kad se kotači malo bolje zaokrenu isto se isključi...

I kad se špera isključuje,traktor bi morao stajat na mjestu i kad se isključi s traktorom malo krenut naprijed ili nazad..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
možda po traktorima sa kojima sam radio?

Uglavnom nema veze, to je jedan od načina isključivanja, ispravnih, tako ja mogu i na Sameu...:)
 
B

BAGERISTA

Guest
Neču više......:mrgreen:
Je ali kažem ako su,oba kotača na asfaltu,onda je drži stegnutu jako,,,,mada pišem napamet,,ali na zemlji nisam proba,,,a oču sigurno,,,jer me baš zanima,,,,,.
kažem na sfaltu sam je proba,,i kad sam pustio,,,stao sam,,,,iša za nazad,iša za naprijed,,,ništa,,taknuo pedalu od kočnice,,,popustila odmah.......(čak sam bio mislio,,da nisam nešto sijeba,,,pošto sam sve kontakte pretresa,,,,kad sam ga prao,),ali nije jednostavno,,,je tako,,,jer nebi pisa za nešto šta nisam proba,,,i to par puta,,,..

A na zemlji kažem, probat ču sigurno,,pa čemo vidit,,kako radi,,,di bi po meni trebalo,,,radit normalno,,,,,,,,,,,ali je do sad nisam uključiva jer nisam ima potrebe.....
 

torpedo 7506

Član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
135
Evo decki sad sam isprobavao 1 put ukopcat i iskopcat speru i normalno ukopcava i iskopcava ali svejedno kad iskopca ova zaruljica malo treperi malo svjetli sad ja neznam sta bi to moglo biti najvjerovatnije ima negdje kontakt ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh