• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Landini

P

Poljodjelac

Guest
Dajte taj broj, i mene to zanima, ja bi mog Landinija 165 pojačo na 200 ks. :lol:
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
A koliko onda traktor može izdržat tako???Dobar je on i tvornički
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
tokarpz kaže:
de mi recite tko ima laptop za povečavanje konjske snage na landiniju da se ne gubi garancija
treba susjedu njegov je 110 a može do 187 a on bi htio negdje 130 pa ako znate nekoga ili broj
javite "HVALA"
daj ako znaš reci nam koji model Landinija.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
ali ja svejedno ne kužim foru u tome povečavanju snage motora :scratch :scratch :scratch
jer ako je motor npr 4 cilindra i 100 ks i da ima sve te čipove u sebi, kak sad buš izvukl još recimo 30 ks iz tog motora pomoču čipa, pa to je stroj ipak, a ne neki automobil :scratch :scratch :scratch
ja to gledam ovak, zamislite si malog 533, to je nekih 30 ks i koliki mi je motor, 3 cilindra (neznam koliko konja) i kak sad na koju foru još sad tih 30 ks dodati na motor od 100 ks, to nekužim :scratch :scratch :scratch
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,585
ima ti model AC od 57ks,,isti motor ko i moj 2300ccm,,4 cilindra,,,a moj ima 48,8KS,,sve isto sam vise konja i šire gume, i 12000kn skuplji
 
K

KRESO

Guest
ŠANANA kaže:
ali ja svejedno ne kužim foru u tome povečavanju snage motora :scratch :scratch :scratch
jer ako je motor npr 4 cilindra i 100 ks i da ima sve te čipove u sebi, kak sad buš izvukl još recimo 30 ks iz tog motora pomoču čipa, pa to je stroj ipak, a ne neki automobil :scratch :scratch :scratch
ja to gledam ovak, zamislite si malog 533, to je nekih 30 ks i koliki mi je motor, 3 cilindra (neznam koliko konja) i kak sad na koju foru još sad tih 30 ks dodati na motor od 100 ks, to nekužim :scratch :scratch :scratch

fora ti je vrlo jednostavna na landiniju landpower-u od 115-185 ks ti je isti motor , i samo ga otvaraju po potrebi malo na pumpi malo na turbu a sve to regulira elektronika i svaki 10-15 ks ti naplate po 3500€ u tvornici.... kužiš?
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Tako je krešo, danas im je neisplativo proizvoditi različite blokove motora za svaku snagu, pošto danas elektronika nadgleda rad motora relativno je lako u ju prilagoditi... Recimo i auto kad ''čipaš'' u nekom normalnom rasponu, smanjuješ potrošnju, povećavaš moment, imaš ugodniju vožnju i neetrebaš ga ''stiskat'' da ide..

A o tlaku turbine, smjesi, kutevima brizganja, i ostalim stvarima se mogu knjige pisat, tako da to otvara širok spektar mogućnosti...
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
KRESO kaže:
..na landiniju landpower-u od 115-185 ks ti je isti motor..

nekako mi je to preveliki raspon snage za isti motor - 70ks :scratch
pretpostavljam da je onda ovaj najslabiji dosta trom..
 

zoky-hos

Novi član
Tu od
24 Velj 2009
Poruka
22
LANDINI VISION 85 SUPER TRAKTOR NEMA BRIGE TKO GA KUPI SADA SE UBACUJU EURO 4 MOTORI KOJI SU SE POKAZALI JAKO DOBRI I KVALITETNI A ZASTUPNIK U OSIJEKU JE EURO MAKINA I SA LJUDIMA SE MOŽE SVE DOGOVORITI ČAK I PROBA PRIJE KUPNJE TAKO DA SE SAMI UVJERAVATE UŠTA ULAŽETE NOVAC
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
tak je to bilo 2000.godine i taj sam cjenik dobil od tadašnjeg zastupnika
 

toky09

Član
Tu od
28 Pro 2008
Poruka
59
moram susijeda pitati za model a lane ga je uzeo i stvarno sa 110 do 187 piše u knjizi sada on želi na cca130ks
jer mu je na minimumu110ks koliko je to dobro, koliko loše neznam, ali on to želi pa ako znate poslati cu vam model čim vidim..................................
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Danas smo susjedu kombajnirali i odmah isprobali mašinu... ;)
DSC07851.jpg

DSC07854.jpg

DSC07861.jpg

DSC07864.jpg
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Dobar je, motor je startan, jednostavan za vožnju.
Primjedba je što ovaj lijevi mjenjač (brze, spore, radne i rikverc) nije sinhroniziran, moraš zaustaviti traktor. A desni (1,2,3,4) je sinhroniziran.
 
N

Nibiru

Guest
Pozdrav svima, dali netko zna ponesto o Landini Powermondial 115ks??? Mene zanima taj traktor pa bih sretan bio kad bi netko nesto o njem rekao,kakav je, jel se isplati kupiti(novoga) i tak...!Hvala
 

Najnoviji postovi

Na vrh