• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lažni med, ulja i slične fine a skupe stvari

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
933
Ovo me spominje na

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=w6Vxrb4Gva8[/YT]
A kak da jih nemate doma?
 

ivica1946

Novi član
Tu od
11 Sij 2018
Poruka
24
Johabice, pročitao sam sve od početka i moram napisati:
Čovjeka na današnje vrijeme ne možeš zaštititi od svega, ali treba biti pametan i u okviru svojih mogućnosti paziti na sebe i svoje.
Ako se može nešto kupovati direktno od proizvođača, nije bitno da je veliki poljoprivrednik, idealno bi bilo da čovjek radi za sebe, a onaj višak proda.
Ako se može kupovati na kućnom pragu proizvođača, upoznati ga, ne može se do vijeka lagati o nekim stvarima. Kada popričate i vidite kako se šta radi točno se zna jeli to za Vas ili ne.
Proizvesti ako možemo sami nešto ( ako možemo ) pa salatu bar nije problem za sebe imati. A i zdravije je malo se razgibati i izaći iz kuće stana.
A neke stvari jednostavno moraš kupiti gdje stigneš jer ovaj ludi ritam života ne dozvoljava drukčije...
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
@dejan.d, ne vidim ništa šta nije na linku.

Piliće ne hranim jer mi ih nema tko klati.

Johabice, pročitao sam sve od početka i moram napisati:
Čovjeka na današnje vrijeme ne možeš zaštititi od svega, ali treba biti pametan i u okviru svojih mogućnosti paziti na sebe i svoje.
Ako se može nešto kupovati direktno od proizvođača, nije bitno da je veliki poljoprivrednik, idealno bi bilo da čovjek radi za sebe, a onaj višak proda.
Ako se može kupovati na kućnom pragu proizvođača, upoznati ga, ne može se do vijeka lagati o nekim stvarima. Kada popričate i vidite kako se šta radi točno se zna jeli to za Vas ili ne.
Proizvesti ako možemo sami nešto ( ako možemo ) pa salatu bar nije problem za sebe imati. A i zdravije je malo se razgibati i izaći iz kuće stana.
A neke stvari jednostavno moraš kupiti gdje stigneš jer ovaj ludi ritam života ne dozvoljava drukčije...

Normalni ljudi bi trebali imati praksu kupiti od susjeda susjedov višak - salatu, mrkvu, glavicu zelja.........no, narod smo - pogotovo mi seljaci - sa ponosom visoko iznad nosa i jalom povrh toga.
Nekome je ispod časti prodati susjedi glavu karfiola i uzeti si deset kuna jer kao, nije sirotinja pa da ovisi o tih deset kuna. Radije će ostaviti da propadne i istrune.
Moji mještani odlaze u grad kupiti aranžman za groblje ili poklon, a cvjećarnu imamo u selu - mater mu, tu pod nosom naš čovjek hoće zaraditi da može preživjeti - ali ne, možda tamo negdje dalje ima nešto ljepše, kao.....ja sam vukla vijenac za sprovod tu od kuće u Zagreb sto kilometara u autu , a tam mogu pred ulazom groblja kupiti. Ali hoću da moj doma zaradi.

Ih, na placu muljaju "proizvođači", kupuju i prodaju pod svoje, lažu ko tukci bez da okom trepnu.

No, kao što veliš - prije ili kasnije sve se sazna.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ivica1946

Novi član
Tu od
11 Sij 2018
Poruka
24
To je normalno razmišljanje i očuvanje svoje-ga, države , grada, sela, radnog mjesta....
To bi tako trebalo biti i točka, međutim čudan smo mi svijet.
Nama je duševna hrana prevara, a rad se više ne cijeni ( nemam namjeru nikoga uvrijediti s ovom izjavom i čast iznimkama uvijek postoje ).
Nikako mi ne ide u glavu da se prije moglo (pre-) živjeti s jednom plaćom i radom kod kuće, krava, mlijeko, ovce.... a da se danas ništa ne isplati, a sve nam je skupo i nekog čudnog okusa.

Med je jedna od stvari koju treba kupovati kod pčelara na kućnom pragu ili imati svojih par košnica, normalno ako se može.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Nema do domaćeg. Godinama sam za kolinje kupoval mirodije u dućanu. Za prošlo sam preko posrednika kupil domaću slavonsku slatku papriku. 100 kn/kg. Pojma nemam jel to skupo ili nije i uopće me ne zanima. Dokle god bum mogel nabaviti od tog proizvođača, nema druge paprike kod mene u kući. I ženu je oduševila kod kuhanja. Vjerujem da je tak i s drugim proizvodima, samo treba imati pouzdan izvor.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
A zaboravljate na prevarante koji prodaju toboš domaće a na kraji u centrima kupuju.
Ja jedanput prijavim luk iz konzuma prodaje ispred kuce i češnjak i nikom niš.
Varaju ljude.
Isto ko kiselo zelje nije uopće raslo u Hrvatskoj a prodaje se pod naše .
Šleperi stižu i kiseli se čiste prevare
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Jedanput se može prevariti svakoga, a posebno poštene. Poštenom čovjeku nikad ne razmišlja o prevari prije nego se na nečem opeče. Zato volim pouzdane i provjerene izvore snabdijevanja, a cijena (ako se uopće razmatra) treba biti u drugom planu.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ma što je žalosno ljudi to i ne skuže jer on stalno prodaje.
Siva zona ima opg nema ništa zemlje i tako njih par radi.
Neki prekupljuju i prodaju
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
Neki prekupljuju i prodaju

Joj kolega mali, pa Vi ste u zabludi...i to kakvoj...
Naime, u Karlovcu, točnije tržnici karlovačkoj samo "neki proizvode i prodaju, a svi ostali prekupljuju i prodaju"...
dakle, Vaša izjava bi bila istinita kad bi napisali "svi prekupljuju i prodaju, a samo par budala svoje proizvode prodaje".
:(giggle):
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Joj kolega mali, pa Vi ste u zabludi...i to kakvoj...
Naime, u Karlovcu, točnije tržnici karlovačkoj samo "neki proizvode i prodaju, a svi ostali prekupljuju i prodaju"...
dakle, Vaša izjava bi bila istinita kad bi napisali "svi prekupljuju i prodaju, a samo par budala svoje proizvode prodaje".
:(giggle):

Neznam ko je spominjao trznicu .
Ali ako je ko u Rijeci onda nista nije njihovo i ispada isto kao kad kupis u plodinama
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Nazalost vi u vecim gradovima nemate sanse saznati kaj kupujete,nama u manjim sredinama je lakse jer se svi skoro poznajemo.Pa ak te neko ozeni ,to je sam jempot,kupujem uvijek od istih ljudi i ne gledam da bude jeftino,znate zakaj.
Vi bi mogli to postici da idete npr. grupno u manje blize sredine po proizvode i malo cavrljati s proizvodjacima pa lakse dojdete do istine o proizvodu:icon_pidu:.Ja isto idem po med 15km al seisplati,evo kad sam kod meda da opisem zivu istinu.
Bilo je to pred par g. moja skvo isla u Medjugorje ,orgarizirano 2 dana prek sindikata.U slobodno vrijeme su setale i razgledavale te stigavsi pred samu crkvu ugledase med na prodaji,ona u zelji da me razveseli necim iz moje Hercegovine odluci da uzme meda.No i sama se malo cudila cijeni 6KM,al je smatrala da covjek nemoze da laze ispred crkve, te opet iz opreza, na srecu zela sam 2kile.
Kaj da vam velim bistriji med nisam videl,prek se vidi i do Newyorka,reko ja njoj ajd ga probaj tek je onda skuzila.Med je Doma stajal u ormaru u supi jeno 2leti boja ko i prija,na kraju sam ga zmesal kokicama jer nisam imal bolju ideju kak ga zbrinuti.
Po iskustvu bi rekel da je cova zavrsil u Hrvatskom saboru,domoljubi traze sposobne medju podobnima.:(sweat):
 

ivica1946

Novi član
Tu od
11 Sij 2018
Poruka
24
Ljeni smo i inertni, a i ritam života se ubrzava....
Ne spominjem tržnice, iskreno znam da i kad kupim kod određene ( samo jedne ) žene na tržnici ona mi zna reći " nije to za Vas "...
Mislim da ima opcija:
- kupi od susjeda, rođaka, prijatelja za kojeg znaš da to isto daje svojoj obitelji
- kupi po preporuci
- jedi ono šta trenutno dospjeva u tvom kraju ( ne trešnje u 12 mjesecu )
- ako možeš neke sitnice ( ili više toga ) proizvodi sam
- malo upoznaj zavičaj, ako imaš ,vremena i mogućnosti
- a za ostalo ipak nismo u mogućnosti staviti obitelj pod staklena zvona, ali da se može smanjiti unos plastičnih jagoda i ostalog može..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,074
Uvozimo plastične ozračene jagode, astaklenici u Kaštelima (npr.) propadaju...
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,923
U zadnje vrijeme po gradu kod nas je otvoreno dosta dučana sa tzv. zdravom hranom. Cijene da se smrzneš. A kupaca odnosno znalaca o zdravoj prehrani na pretek . Odjedanput nemremo više živjeti ko naši stari na masti i vegeti pa iz Indije nemreju navesti kurkume , karija , đumbira , sto vrsti papra , tibetanske soli , kokosovog ulja , kineski ocat , kikiriki maslac , japanske gljive... Baš me zanima kolko buju dulje živjeli i kolko je to prirodno i zdravo.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,929
A krave i svinje nam smrde;)ali uvozno po par kuna je sve super zdravo i jeftino.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Uvijek je bolje platiti malo više za dobar proizvod. Nažalost, mnogi nemaju novaca pa trgovci to znalački koriste. :(
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Zato ja med više ne kupujem.
Vele da su med pomiješan sa šećernim sirupom poslali u renomirani švicarski laboratorij i analiza je rekla da je med pravi, nepatvoreni.
Više niti kristalizirani med nije garancija da je med prirodan.
 

Najnoviji postovi

Na vrh